Daredevil (2015) (seriál)

Velmi povedené dílo od Netflixu, kdo však čeká něco podobného filmu z roku 2003, tak s tím tedy opravdu nepočítejte. Charlie Cox v roli Daredevila maximálně překvapil a bojové scény v jeho podání jsou absolutně vyčerpávající. Atmosféra je absolutně jiná než jak můžeme být zvyklí u Marvelu, je mnohem temnější, špinavější, nelítostnější. Ať už se některé momenty opakují vícekrát (především pak v první sérii) a můžou být menší slabinou, druhá série se s tím opravdu nepáře a příchod Punishera do seriálu je luxusní.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Skvělý seriál, originální příběh, luxusně podaný, nečekaný vývoj jak postav, tak i děje a pravděpodobně nejlepší seriál, který jsem měla prozatím možnost vidět. Celý seriál stojí na výkonech dvou hlavních představitelích, Br. Cranston a Aar. Paul jsou ve svých rolích naprosto dokonalí a drží celý seriál až dokonce. Ať už je některá série slabší nebo silnější, ve výsledku se jedná o legendární dílo.

Proč právě on? (2016)

Komedie, ve které se snad ani jedna věta neobejde bez sprostého slova...a ono to nakonec i funguje. Velmi příjemná komedie se skvělým obsazením, J. Franco a Br. Cranston se skvěle doplňují a opravdu to mezi nimi ,,jiskří" a hlavně, jde vidět že je to baví. Ke konci filmu příběh trochu ztrácí na humoru, víc se mluví, ono se tak celkově hodně mluví, někdy bohužel. Film je v mnoha ohledech velmi předvídatelný a konec, je prostě takový typický americký, dcera poslechne a všichni jsou šťastní. I tak je to velmi slušná komedie, která jednoznačně stojí za to, pobaví a pár scén je opravdu skvělých (scéna na záchodě či parkour se slepicí). Ať už má tento film občas nějaké slabší momenty, je to nakonec skvělá oddechovka.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Každí díl (spin-off, story, atd.) Star Wars to bude mít těžší a těžší, protože očekávání diváků jsou měřitelná až v nějakých cizích, vzdálených galaxiích. A stejně je to i s tímto dílem, skalní fanoušci budou jásat a ti ,,další" už tak moc ne, protože co si budeme vykládat, příběh je velmi jednoduchý, máme zde jednu zápletku a co se děje kolem, je prostě mimo tento film. Velmi potěší příjemný humor, zpracování, odkazy na sérii a neokoukaní herci v hlavních rolích (F. Jones, D. Luna) a samozřejmě závěrečné scény na lodi, u kterých fanoušek musí poskakovat radostí. Na druhou stranu si divák moc nestihne oblíbit členy týmu, takže nečekám žádný velký smutek nad jejich případnou ztrátou a dále mě velmi mrzelo malé využití M. Mikkelsena. Celkově je to ale příjemný návrat k filmům Star Wars.

Doktor Strange (2016)

Poměrně zábavná neúplně typická marvelovka, s velmi dobrým obsazením (Cumberbatch, Swinton, Mikkelsen). Celkově je příběh a výcvik pojat hodně z rychlíku, pár mávnutí rukou a je z Vás kouzelník. Film je hodně barevný a především vypiplaný do posledního detailu, všechno tak nějak pořád prská, svítí, bliká a různě se točí, na konci snad až moc, ale nijak to neubírá na ději a humoru, který se v mnoha momentech opravdu povedl, i když je smutné když si ve filmu především oblíbíte neživou věc (ten plášť byl prostě super).

Westworld (2016) (seriál)

Velmi povedený kousek Jonathana Nolana, který má zajímavý scénář, skvělé herce a jdou vidět investované obrovské peníze. První série velmi pozvolna představuje zábavní park, ve kterém si host může dovolit absolutně vše. Chcete vraždit? Jak je libo. Chcete někoho znásilnit? Je to jen na Vás. Příběh se již v prvních dílech série začne zamotávat takovým způsobem, že i divák který jakž takž držel krok, bude absolutně zmaten v čase i ději, což není vždy úplně příjemné. Obrovským plusem seriálu je Anthony Hopkins, na kterého je radost pohledět, popřípadě Ed Harris jako tajemný kovboj, u kterého můžete čekat opravdu všechno.

Mlčení (2016)

Martin Scorsese nám předkládá své drama o víře v Japonsku, která má bez mála 3 hodiny. Co je moc, to je moc. Přestože je Scorsese ,,génius" ve svém oboru a každý záběr a střih je velmi umělecky vydařený, 3 hodiny tomuto filmu neprospívají. Téměř bez hudby, založený čistě na dialozích, sem tam prokládaný mučením a popravami věřících, neudrží obyčejného diváka až dokonce a pravděpodobně ho nechytí a nepřitáhne už ze začátku. V tomto případě film nezachraňuje ani Liam Neeson, který je ve filmu asi 20 minut celkem, ale i tak je nakonec zajímavým zpestřením ke stále se opakujícím postavám. Film stojí na výkonu Andrew Garfielda, který ve výsledku není nejhorší, ale jeho otázka víra je poměrně únavná.

Poslední král (2016)

Severská bitka na lyžích, se sekerou a šípy. Skvěle zvládnutý norský historický film podle skutečných událostí, i když s poměrně jednoduchým a přímočarým příběhem. Co musím vyzdvihnout jsou velmi pěkné záběry ze sjezdů na lyžích a honičky na nich, plus do toho krásná krajina, opakem jsou pak pokulhávají boje, které by šly určitě zvládnout trochu lépe. Poslední král je svěží historický film se skvělými zarostlými herci (Jakob Oftebro - Vzkaz v lahvi, Kristofer Hivju - Hra o trůny), který neurazí, pobaví a má svou ledovou atmosféru.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pravděpodobně nejlepší film od Tarantina, skvělé natočené a hlavně napsané historky z podsvětí, ať už je to Vincentův náhodný výstřel v autě, nebo rozhovor Bruce Willise s jeho ,,Lízátkem" a co teprve, když zazní hlas Václava Vydry a jeho věta o zmizení. Vynikající herci (Travolta, Jackson, nebo Walken a jeho příběh s hodinkami) v šíleném filmu, který si zamilujete. Každý moment je vyšperkovaný nějakou hláškou a těch 150 minut uteče jak voda.

La La Land (2016)

Řemeslně a umělecky vybarvené dvě hodiny o dvou snílcích, kde jeden chce mít jazz klub a druhý chce zazářit na prknech, která znamenají svět. Skvělá Emma Stone a snad ještě lepší Ryan Gosling, o tom co by mohlo být, může být, je a bude, aneb Hollywood je přece továrna na sny. Nádherně zpracovaný film, muzikál, ve kterém v první hodině všechno bliká, svítí, tančí a zpívá snad každý a v druhé se plní sny, i když za určitou cenu. Jediné co mi vadilo na tomto zpracování byla délka, po hodině a půl už je člověk trošku znaven celou tou barevností, ale jinak opravdu skvělá hudba, choreografie a i obsazení herců do takto narcistických postav.