• Krátkometrážní

Svěrák a Uhlíř - padesát let spolu (2019) (TV film)

Nebýt Svěráka a Uhlíře, tak by se jednalo z dokumentaristického hlediska o velmi průměrné dílo zvláště z kameramanského hlediska. Přiznejme si, že tento portrét není moc pohledný a od Polesného velmi odfláklý.

Dobře skrytý Jan Klusák (2022) (TV film)

Na to, že to režíroval Polesný, tak je to velmi dobré. Když to srovnám s jeho předchozími dokumenty, tak tenhle patří opravdu k těm nejlepším. Skvěle funguje přítomnost Libora Peška a Miloně Čepelky.  Zajímavé jsou i hudební ukázky samotného mistra Klusáka a jeho herecké filmové počínání.

Dům na samotě (2022) (TV film) odpad!

Film ve kterém Vás už ani nebaví herci, které máte rád (Veselý, Schmitzer, Winterová, Holub)... škoda.

Stoptime Dagmar Peckové (2022) (TV film)

Otřesný dokument. Pecková u psychologa Jiráně, řeší jen svoje JÁ.. opravdu zvláštní počin ČT.

Marie Rottrová: To mám tak ráda (2021) (TV film)

Dokument tak trochu po srsti, byť o jedné z nejkrásnějších českých zpěvaček vůbec, tak ale dramaturgicky velmi plochý a monotónní. Bez dramatických situací, filmařsky velmi fádní a scenáristicky nedostatečný. Po 50 minutách už prakticky vyčerpaný. Chybí mi trochu názor jiných osobností ze světa hudby, nebo kultury obecně. Absence dramatiky, rodiny, vztahů. Absence filmařiny, nějakých obrazových a střihových nápadů, v dokumentu není žádné vyvrcholení. Celé to působí jako jeden dlouhý nekonečný profilový článek z časopisu Květy. Škoda. Ale samozřejmě osobnost M. Rottrové je skvělá, obdivuhodná. Díky ní dávám dvě hvězdičky, byť zpěvaččino nitro a skutečný názor na život a svět obecně bylo velmi eufemizováno...

Jako letní sníh (2021)

Velmi nudné, divadelní a herecky toporné. Hezké téma, zajímavé osobnosti, ale až na pár míst velmi ušmudlané dílko. Škoda.

Stáří není pro sraby (2022) odpad!

Školní výlet se vrací? Je vtipné dívat se na amatérsky zpracovaný film s profesionálními herci, dokonce bardy českého filmu a divadla. Oni by asi rádi o něčem hráli, ale těžko se jim to dělá, když nemají žádné herecké vedení a hlavně neznají charaktery postav, protože je do scénáře nikdo nezakomponoval. Scénář je tak směšný, až se chce člověku brečet. Dramaturgický vývoj příběhu, body obratu, dialogy - nic z toho by v reálném životě takhle nevypadalo, protože by to bylo autentické, což tomuhle filmu chybí. Každá vážnější situace vyjde nakonec směšně, trapně, toporně. Pokusy o humor nevyšly v žádné ze situací a sentimentalita se proměnila v patos, který člověka bohužel nakonec pobavil a shodil i poslední zbytky snahy hereckých představitelů. Myslím, že bychom pány Sobotu, Přeučila, Freje neměli vystavovat takovému zesměšnění. Parazitovat na českém filmu i hereckých hvězdách Magnusek umí a nestydí se za to. Stydět by se mohli alespoň distributoři a investoři. Nemluvím o studentské kameře (kompozice, nedramatické záběrování a dokonce záběry přes osu) a šíleně nechutné hudbě, která jen ždímala tóny z počítače, bez jakéhokoliv melodického, nebo harmonického nápadu. O instrumentaci už vůbec nemluvím. Jako kdyby to dělalo nějaké dítě, které si hrálo s počítačem. Když to srovnám třeba se Školním výletem na podobné téma, tak v něm alespoň fungovala hudební stránka, ale tohle? Vlastně tvůrce obdivuju, že s tím dokonce vylezou před lidi a netočí to pod pseudonymem. Absolutní odpad a zcela nevysílatelný film.

Tvář z hoven (2021) (studentský film)

Výpověď žádná, atmosféra umělá, kamera působí strašně amatérsky, pseudododokument o hovnech. Myslím, že si v tomto případě tvůrce velmi naběhl.