Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Krimi

plakát

13. komnata - 13. komnata Jiřího Adamce (2021) (epizoda)

Kameramansky hnusné, obsahově celkem příjemné, ale myslela jsem, že se dozvím více o práci a charakteru "renomovaného" režiséra a ne pořád jen jak bylo doma smutno, že jim zemřel otec. Bylo to silné téma, citlivé, ale mohlo dát prostor i režisérově kariéře a vůbec životě v televizním světě. Dramaturgicky zcela směšné.

plakát

Přes kosti mrtvých (2017)

Silný román s velmi unikátní vizuální podobou a krásnou atmosférou. Režie, práce s hercem i aranžmá scén je velmi dobré, nicméně jsem místy trochu čekala, až se posuneme v ději. Určitě by filmu vyhovovala kratší stopáž a trochu stručněji vystavěný scénář. Ruku v ruce se skvělou hudbou to však přesto hodnotím jako mistrovské filmové dílo na evropské úrovni. Určitě je to jeden z lepších filmů A. Holland s příjemnou hereckou příležitostí pro M. Krobota.

Veterán (2020) (TV film)

Producentsky i scenáristicky celkem dobrý tah na slušný televizní film. Problém je ale v režii, která neví na co se soustředit a další hlavní problém je rozvleklý a pomalý děj filmu. Dokážu si představit film o dvacet minut kratší a pořád by to mělo suverénní stopáž i vzhled "celovečeráku". Příliš mnoho stran, pane Epsteine. Na druhou stranu se mi líbí herecké obsazení, kamera i některé hudební nápady. U scenáristů poslední dobou je zřejmá absence stručnosti, proto za mě bohužel jen lepší průměr. Nicméně pořád lepší, než např. Hlava medůzy.

plakát

13. komnata - 13. komnata Ladislava Vízka (2021) (epizoda)

Olmer už fakt neumí nic točit. Ani primitivní dvacetiminutové portréty. Opět reportáž a žádný dokument. Škoda. Chirurga do důchodu pošlou, ale režiséra nikoliv, ten dokud stojí na nohou, tak režíruje. Ještěže to má alespoň dynamický střih, ale všechny ostatní složky jako kamera, moderátorka Chytrová a hlavně vystavění a vedení příběhu je zde zcela nedostačující.

plakát

13. komnata - 13. komnata Miroslava Šimůnka (2021) (epizoda)

Jednoznačně nejlepší komnata, která zatím od tohoto roku běžela. Precizní střih, nápadité záběry, které mají skutečně dokumentaristickou, nikoliv zpravodajskou estetiku a velmi seriózní režijní uchopení. Trochu mě tam rušil ten podivný starý psycholog, který tam jakoby nepatřil. Naopak se mi líbilo, že tam byly i prostřihy z míst, o kterých se vyprávělo a nejenom hovory v interiérech. Celistvost dojmu vytvořilo vkusné hudební sepětí.

plakát

13. komnata - 13. komnata Marka Kysely (2021) (epizoda)

Barbora Černošková dává celému dokumentu velké sympatie a dokonce i po filmařské stránce patří tento díl k těm lepším. Byť byl pro mne tento sportovec zcela neznámý, jeho příběh mě na rozdíl od Slezáčka či Kuklové celkem zaujal. Alespoň to bylo nenásilně odvyprávěné.

plakát

13. komnata - 13. komnata Bořka Slezáčka (2021) (epizoda) odpad!

Tak tohle už je opravdu velké televizní i osobní zoufalství? Kdo je to pan Slezáček a proč točíte rozhovory o chlastání? Nedůstojné a bez úrovně. Zdá se, že se ten pán snad i chlubí, že měl samé děvky a držku v lihu - takové vyjadřování opravdu není hodno veřejnoprávnímu programu v pátek večer. Nezajímají nás opravdu hovory o tom, že někde nezaplatil za čtyři panáky vodky. Navíc si ublížil i tím, že vystupoval v tak brakových projektech, jako jsou Děti ráje.

plakát

Karel Svoboda: Šťastná léta (2020)

Dramaturgicky trochu nešťastné. Exhibice syna, který se prezentuje skrz svého otce skladatele mi přijde trochu neprofesionální. Ale jinak jsem ráda, že film vznikl. Určitě lepší průměr, nicméně by to mohlo být ještě o deset minut kratší. Velice tam chybí i nějaký kritický úhel na skladatele, takže se to nedá hodnotit jako regulérní distribuční dokument, ale spíše populární TV pořad o oblíbeném skladateli.

plakát

13. komnata - 13. komnata Jána Jackuliaka (2021) (epizoda)

Po filmařské stránce od tohoto roku zatím nejlepší komnata. Škoda, že se tam splétalo více témat dohromady, ale nakonec se ukázalo, že vše vše se vším souvisí. Vypraví to hodně o Jánově pevném charakteru. Výrazná a moc hezká byla hudba v podkresech, ale trochu to srážely komentáře Honzy Dědka, který tuhle disciplínu prostě neumí - čte to jak z mateřské školy. Epizoda all x mi přišla trochu zbytečná, proto nemůžu dát plný počet.

plakát

13. komnata - 13. komnata Jaroslava Svěceného (2021) (epizoda)

Velmi slabé. Na to, jaká je to persona, tak dokument by tada mohla mít lepší po všech stránkách. Navíc je z toho cítit, že tvůrci hudbě vůbec nerozumí.

Ovládací panel
1 bod