Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Jako letní sníh (2021)

Velmi nudné, divadelní a herecky toporné. Hezké téma, zajímavé osobnosti, ale až na pár míst velmi ušmudlané dílko. Škoda.

plakát

Stáří není pro sraby (2022) odpad!

Školní výlet se vrací? Je vtipné dívat se na amatérsky zpracovaný film s profesionálními herci, dokonce bardy českého filmu a divadla. Oni by asi rádi o něčem hráli, ale těžko se jim to dělá, když nemají žádné herecké vedení a hlavně neznají charaktery postav, protože je do scénáře nikdo nezakomponoval. Scénář je tak směšný, až se chce člověku brečet. Dramaturgický vývoj příběhu, body obratu, dialogy - nic z toho by v reálném životě takhle nevypadalo, protože by to bylo autentické, což tomuhle filmu chybí. Každá vážnější situace vyjde nakonec směšně, trapně, toporně. Pokusy o humor nevyšly v žádné ze situací a sentimentalita se proměnila v patos, který člověka bohužel nakonec pobavil a shodil i poslední zbytky snahy hereckých představitelů. Myslím, že bychom pány Sobotu, Přeučila, Freje neměli vystavovat takovému zesměšnění. Parazitovat na českém filmu i hereckých hvězdách Magnusek umí a nestydí se za to. Stydět by se mohli alespoň distributoři a investoři. Nemluvím o studentské kameře (kompozice, nedramatické záběrování a dokonce záběry přes osu) a šíleně nechutné hudbě, která jen ždímala tóny z počítače, bez jakéhokoliv melodického, nebo harmonického nápadu. O instrumentaci už vůbec nemluvím. Jako kdyby to dělalo nějaké dítě, které si hrálo s počítačem. Když to srovnám třeba se Školním výletem na podobné téma, tak v něm alespoň fungovala hudební stránka, ale tohle? Vlastně tvůrce obdivuju, že s tím dokonce vylezou před lidi a netočí to pod pseudonymem. Absolutní odpad a zcela nevysílatelný film.

plakát

Tvář z hoven (2021) (studentský film)

Výpověď žádná, atmosféra umělá, kamera působí strašně amatérsky, pseudododokument o hovnech. Myslím, že si v tomto případě tvůrce velmi naběhl.

plakát

Hledání Jana Skácela (2022) (TV film)

Jeden z nejhorších životopisných dokumentů, které jsem kdy viděla. Pseudointelektuální paskvil parazitující na díle velikého klasika. Kamera naprosto otřesná, nevýtvarná, bez jakékoliv poetiky. Pokud to dělali studenti pražské FAMU, tak bych to asi pochopila, ale hra na umění opravdu nefunguje. Jan Strejcovský je dobrý herec, ale jeho osobní přínos do dokumentu vyzněl velmi směšně. To bych dodatečně možná i vystřihla. Pár momentů v dokumentu mě oslovilo, ale obecně situační dokumentaristika tvůrců skutečně nefungovala. Syntéza dokumentu působí uměle, nepřesvědčivě, neoriginálně. Myslím, že Skácel si takové experimenty nezaslouží.

plakát

Démoni Josefa Mánesa (2021) (TV film)

Velmi slušný dokument. Je paradoxní, že dokumentaristé umí často lépe vyprávět, než režiséři hraných filmů. Obrazově půvabné.

Vybíjená (2015) odpad!

Nebylo o čem číst. A nebylo o čem hrát, ani točit. Groteskou o přátelství bych to rozhodně nenazývala. Velmi velmi podprůměrné.

Mimořádná událost (2022)

Trochu Smoljakovsky a možná i Formanovsky laděná komedie. Slušný scénář, nápaditá režie, dokonalá iluze a hlavně velmi chytrý casting. Havelkovi to přeju, všichni jsme se v kině skvěle bavili. Dost možná by to mohla být "komedie roku". Povedené!

Ovládací panel

Fanklub