Labyrint: Útěk (2014)

Vlastně jsem většinu filmu čekala o čem to má být, žádné pořádné informace nejsou, jsme kdesi uprostřed labyrintu, jsme s tím smíření, přijde chlapec a není smířený, načež se začnou dít "divy"... klišovité? otravné? nudné? Vlastně ano, možná se podívám na další filmy, abych se dozvědala, jak to dopadne, ale možná taky ne... Možná tomu chyběl nějaký opravdu cool hlavní hrdina, třeba kniha může být lepší - kdo ví, každopádně nezaujalo.

Puls (2006) odpad!

Vlastně se obvykle nekoukám na horory nebo thrillery nebo mysteriózní věci a opravdu jsem neviděla japonskou předlohu o jejíž existenci jsem se dozvěděla 20 minut před koncem filmu. Opravdu otřesnej filmovej zážitek a asi mě to mělo prostě trknout, protože Ian Somerhalder snad ještě v žádném opravdu dobrém filmu nehrál a ani tady se nevyskytuje tolik, aby mi to vynahradilo utrpení ze zhlédnutí.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Jsou herci, které nemám ráda, ale přesto se mi v některých filmech vetřou do přízně a prostě je beru. To bohužel není případ Jennifer Lawrence, která měla opravdu velkou příležitost a podle mě skvělou roli, ale díky ní si nejsem jistá, jestli vůběc někdo mohl mít Katniss rád jako hlavní hrdinku. Taky ta paruka byla hodně příšerná - já jsem na vlasy háklivá, pardon. Jinak je jasné, že triky byly náročné, tož kdybych chodila do kina na "ty triky", tak jsem nadšená, ale protože jsem si to nechala zahnít a na ty triky nejsem... Proč se nemohli držet některých dalších věcí z knihy, když už to celkem dobře dělali u jedničky i dvojky, některým pasážím by to prospělo. Jinak musím pochválit Joshe Hutchersona, Woody Harrelsona, Philipa Seymoura Hoffmana a Natalii Dormer, kteří se mi všichni nakonec líbili a to jsem ze začátku považovala obsazení za absolutně tragické. Trošku mi to přijde jako další Piráti z Karibiku, zbytečně vyhozený balík peněz, za vyprázdněný příběh s hezkými obrázky, rozdělený na co nejvíc dílů, aby si nejmenovaní namastili kapsy. A kdo a kdy natočí opravdu dobrou adaptaci mé oblíbené knihy?

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Při druhém zhlédnutí nepřichází žádná změna k lepšímu a tak zůstávám na pouhých dvou hvězdách. Po druhém díle opět úpadek a ještě to rozdělení děje do dvou dílů, to vyloženě nenávidím. Tahle filmová série má hlavní hrdinku, kterou nemám ráda. Ještěže už bude konec...

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Po druhém zhlédnutí přidávám jednu hvězdu navíc (tedy 4 nyní), protože druhý díl je lepší než první, je to znát dost. A já už jsem si stihla zvyknout na to děsivé obsazení a tak pomaličku začínám fandit Peetovi už i tady... Knihy pořád o moc lepší, i když dějem a i spoustou drobností je to celkem přesná adaptace.

Hunger Games (2012)

Na první zhlédnutí, kdy jsem za sebou měla čerstvě i všechny knihy jsem dala dvě hvězdy. Po druhém zhlédnutí, kdy už uplynul nějaký čas a všechny ty knížkové pocity a informace krapánek vybledly je film už "příjemnější" zážitek a zvedám na tři hvězdy. Obsazení nic moc, jinak tak nějak průměr, nic extra. Katniss tu pořád nemám ráda a Lawrence se mi ani nelíbí, Peeta mě na poprvé vyděsil, ale už jsem si zvykla, i Liamovsko-Hemsworthovské kouzlo jsem časem tak nějak pochopila, milovaný Wes Bentley v ne úplně nejlepší roli a Lenny Kravitz jako taková třešinka na dortu (aspoň něco, jupík). Co naplat, v tomhle příběhu u mě na plné čáře vyhrávají knihy, ne že by byl film špatný, ale pokud přečtete, myslím, že pochopíte. Pokud bych film viděla v roce 2012 a na další musela čekat x let, myslím, že bych nedokoukala ani náhodou.

Gekijōban Sekaiichi hatsukoi: Yokozawa Takafumi no baai (2014)

Yokozawa má zlomené srdce chudák a tak mu spolupracovník Kirishima připraví nucené rozptýlení... Yokozawa prostě v seriálu nepatří mezi nejoblíbenější postavy a pro mě se ani ve filmu bohužel nerehabilitoval až tak úplně. Ne že by to bylo špatné, ale... prostě jsem neóchala a neáchala jako obvykle, takže asi tak. Možná je to taky tím, že žádný z hlavních hrdinů nevypadá jako malý roztomilý uke, jak je zvykem (seme x seme holt není úplně ono).

Sekai-ichi hatsukoi: Valentine hen (2014)

Speciál Sekaichi hatsukoi se třemi známými páry, ke kterým přibyl ještě Yokozawa a Kirishima z dalšího SIH speciálu. Čtyři kraťoučké příběhy vonící valentýnskou čokoládou a hlavně láskou...

Sekaiiči hacukoi - Season 2 (2011) (série)

Druhá série Sekai-ichi hatsukoi. Opět sledujeme tři páry z první série a jeden díl neočekávaně zabírá i Junjou Mistake (s čímž teda nemám vůbec problém). Přijde mi, že se tu páry střídají rovnoměrněji než v Junjou Romantica, ale možná je to tím, že mi přijdou sympatičtí úplně všichni, takže si prostě užívám dál, ale nejvíc dílů má samozřejmě Onodera a Takano. V druhé sérii máme trošku míň vtipno, což mě osobně nevadí. Nechutně milá závěrečná epizoda a říkejte si všichni co chcete, stejně mám Ritsu ráda, stejně jako všechny ostatní roztomile okaté uke :D Opening nezaujal, ending možná malinko, písnička Aikotoba od Sakura Merry-Men, za což maximálně může jeho prvních 5 vteřin, kdy nemůžu spustit oči z obrazovky.

Sekai-ichi hatsukoi (2011)

OVA k Sekai-ichi hatsukoi a stejně jako s anime velká spokojenost. Naprosto ťuťu ňuňu první díl se středoškoláky Onoderou a Takanem. Druhý díl a Chiaki a Tori taky fajn, jako vždy.