Taxi, taxi (2000)

No,když si člověk odpustí pár zbytečných scén,které jen natahují stopáž a několik málo chyb,jako třeba společná šatna na střelnici,tak musím říct,že jsem se hodně dobře bavil.Pravda,člověk musí hodit do ignorace,že ten příběh je naprostá pičovina,ale nějak se ty gagy prostě poskládat musí.Jako fandovi vláčků se mi líbily auta na kolejích,i Yakuza vypadala celkem věrohodně a tan zadeček Emmy,co tak krásně vylézá z pod sukně při tom ninja tanečku na konci filmu,no radost si to v tom důležitém momentě stopnout.Dvojka je hodně do pohody.

Moneyball (2011)

I LOVE THIS GAME.Jsem velký fanda baseballu.Znám celou tu historii okolo BB i o Hattebergově homerunu v poslední směně,kdy se šel postavit proti nadhozu jako střídající pálkař.Tohle se nedá vymyslet,tohle napsal život.Nepamatuji se,že bych Pitta viděl nějakou roli zahrát tak brilantně jako to udělal tady a Hoffman je mu jen těsně v patách.Je mi jasné,že spousty lidí nemá o tomto sportu ani páru,přesto Vám můžu s klidným srdcem říci,že o nějakém naivním americkém vkrádání se do vašich mozků,nemůže být ani řeč.Role Billyho Beanea jako by byla přímo ušitá na tělo Brada Pitta.Během filmu jsem si připadal,jako bych tam byl.Nějaký poskok,nosič míčků nebo cokoliv jiného,ale byl tam.Byl u toho,když se u této hry měnily dějiny. Mimochodem,po sezóně 2013 se může klidně udělat druhé pokračování tohoto příběhu.Prakticky se stejným scénářem.Jenom se změní pár jmen :)

Pomáda (1978)

Je neuvěřitelné,jak se dokážou měnit úhly pohledu z odstupem asi 30 let.Když jsem viděl Grease poprvé (polská TV),byl jsem asi v 7. třídě na zakládce a slintal jsem nad tím,jaké jsou v americkém filmu kočky a jak by to bylo fajn,kdyby u mých dveří zazvonila má školní láska vypulírovaná jako Olivia ve finální scéně.Hudba byla samozřejmě fajn,i když jsem se v těch letech pohyboval v trochu jiném odvětví,ale zapomenout na to,že jsem vyrůstal na Beatles a Abbě prostě nešlo.Dnes po shlédnutí v rámci vánočního a novoročního programu TV,musím říct,že ten film má prostě šťávu a i po tolika letech nic neztratil ze svého šarmu.Pravda už se na něj dívám z jiného pohledu,ale když to srovnám s komediemi pro náctileté,které se nám snaží do hlav narvat teď,nemám jinou možnost než tomuto filmu stále tleskat.Pravé,nehrané tvrďáctví v kožených bundách.

Mistrovský plán (2011)

Huh,co to sakra mělo znamenat.Panebože,v kterém úchylném mozku se mohla zjevit takováhle kravina.Stupidní scénář,herecký revival a auto ze zlata.Bože nevím,jestli se mám smát nebo brečet.Trochu srandovní Murphy a trochu arogantní Alda.Jediné jemně kladné body proti miliónu záporům.Už na začátku jsem z toho neměl dobrý pocit,ale říkal jsem si,že to možná zachrání Affleck,ale chyba lávky.To jeho věčné fňukání,kterému jsem stejně neuvěřil,mě odradilo totálně.A to finále ... k smíchu – SARKASMUS.Pro tuto hrůzu nemám dalších slov.

Big Lebowski (1998)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal.Moje utkvělá představa,že ve jménu,kde se nachází dabl jú,se nemůže skrývat nic dobrého,se naštěstí ukázala jako mylná.Až absurdní příběh dostává pokaždé nové a nové impulsy,které dávají pokračování úplně nový rozměr.Dude je úžasný už od prvního momentu zjevení,Sawchek a jeho srovnávání všeho s Vietnamem nikdy neomrzí a navíc strašně pobaví a Donnie by mohl klidně aspirovat do síně slávy jako nejlepší shut up star.Bavil jsem se od začátku až do konce a to již asi 30x a stále nemám dost.Od titulků až po titulky jsem nepoznal nudu.Mohl bych donekonečna vyzdvihovat všechny scény proč ... ,ale jako každý,mám samozřejmě i svou nejoblíbenější."Dios mio ... osmiletá Dude."

Ve stínu gangu (1993)

Nemůžu si pomoci,ale Charlie Sheen nemá v akčňácích tohoto typu co dělat.Sežeru mu vyplašence v Četě,pobavím se ve Žhavých výstřelech a Dva a půl chlapa,ba neodtrhnu od něj oči na Wall Street,ale tady by mohl mít zjizvený xicht a paruku třeba až po kolena a stejně mi bude připadat strašně nepřirozený.Na druhou stranu spojení traumatických vzpomínek z dětství s drsným přístupem gangu,které pomalu kráčejí po vedlejších silnicích,až se střetnou na křižovatce v Sidově palici a udělají z něj chodícího a jezdícího psychopata se režisérovi a hlavně Charliemu nesmírně vyvedlo.No nebudu chodit dlouho kolem horké kaše.Motorky ,potažmo choppery mám rád,příběh postavený na tradičních základech,močení na Pythones vestu a samozřejmě čůro,jsou v pohodě.Divný sex,divný pool,Madsen jako vůdce na červeném chopperu,pochcaná motorkářská gorila a samozřejmě čůro už zas až tak moc ne.Takže průměr.Čus