Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

"Řekneme mu náš návrh a pokud řekne ne,tak ho sejmeš" --- "Já ? ... proč ne ty?" --- "Došly mi náboje" Tuctový příběh,kdy se nakonec dva rebelové už nesnaží získat pro sebe balík peněz,ale jdou za pomstou pro své mrtvé kámoše.V době natáčení asi vděčný scénář.Dnes by asi napadlo každého,že s takovými parchanty si nemá člověk zahrávat a když už se podaří vyjít z první schůzky živý,navíc s balíkem peněz,měl by si je přehodit do svého báglu a sledovačku hodit do oceánu.Sdílím myšlenku,že Baldwinové by měli trpět a pěkně pomalu s výjimkou Aleca v "ponorce" a toho nejmladšího,kterého nakonec sundal Keyser Soze.Tom Sizemore má v roli šéfa šmrnc,ale tak samo i v Heat jako tuctový člen bandy,takže mě to jen utvrdilo,že ten člověk je prostě nedoceněný.A nakonec dva důležité fakty,které mě utvrdili v tom,že to není jen obyčejný akčňák.Baldwinovo "nezmrtvýchvstání",po tom co dostal pár kulek do své nagelované hlavy a hlavní bod programu:HARLEY DAVIDSON

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Když se tak vracím do svého dětství,byl tohle jeden z filmů,když jsme jako největší machři vycházeli z Dukly na Lenince a každý se cítil v těle toho týpka,který byl prostě boží.V tomto případě ho nadaboval brutálně drsným hlasem mistr Bartoška.Přijíždějící "čtyřicítka" směr na Osmák byl pro nás vrtulník plný soupeřů,kteří nám chtěli vyfouknout bedny zlatých cihel.Místo whiskey nám v bachorech čvachtala žlutá sodovka a mě už tehdy bylo jasné,že pocit,který jsem u tohoto filmu zažil,nalajnoval mou filmovou kritikárnu.Když jsem se cítil fuckt dobře,hůř než za 4 to být prostě nemůže :)

X-Men: První třída (2011)

Slušná práce.Na to,že mi komiksy nic neříkají,jsem byl ukovaný v křesle až do konce.Ještě štěstí,že dcera teď v dějáku probírá 2. světovou,takže až bude na pořadu Karibská krize,je už připravená.Bylo mi ctí mr. Vaughn.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Je asi tak pět minut po mém shlédnutí této slátaniny a já si pořádně nedokážu vybavit asi tak 90% filmu.Diaz mě nikdy nebrala,nekonečná baterka je blbost a Cruise je úplný eskamotér.Jo a byl tam tuším vlak,že jo?Tak za něj ta jedna hvězdička.Mám rád vlaky.

Americký chopper (2003) (pořad)

Neustálé nadávání jaký je kdo blb a tele a na co sáhne to zmrví,na to se nemusím koukat v bedně,když to okolo sebe poslouchám neustále pořád.Navíc jsem absolutní odpůrce všech těchto reality tv kravin,ale tady je to trochu o něčem jiném.Ty choppery jsou úžasné a navíc jako velkému fandovi těchto strojů mi dělá moc dobře,když můžu aspoň z části vidět jejich stavbu.Takže styl 0/obsah 100 celkem tedy 50%.

Hon na ponorku (1990)

Mám pocit,jako bych tu skutečnou událost sledoval v přímém přenosu.Uvěřil jsem naprosto všemu a všem.A to prosím nemám moc v lásce filmy,které se odehrávají pod vodou a už vůbec ne v ponorce.I ta nejobyčejnější scéna má v sobě špetku dramatičnosti,takže Vám nedovolí si ani na chvíli vydechnout.Ponorkové závody,kličkování ohromnou rychlostí mezi Thorovými dvojčaty,námořní manévry,housenka,to všechno má v sobě ohromnou šťávu.Samozřejmě úžasné herecké výkony všech hlavních protagonistů,jak Conneryho,tak Baldwina,ale mě zůstane vrytý do paměti Stellan Skarsgård jako kapitán Tupolev.Škoda,že jako naháněč a hlavní likvidátor Ramia,nedostal více prostoru.A schovat ponorku v řece,tomu říkám nápad :)

Univerzální uklízečka (2005)

Konečně jsem našel ten správný recept na to,co udělat sousedovi,který si neustále vymýšlí další a další argumenty,kterými lživě osočuje našeho mazlíka.Teď už jen najít ten správný smeťák.Né,že by mi to dělalo radost,ale co bych neudělal pro šťastnou rodinu.Nepřipadám si jako úchyl,když očekávám,že se u toho budu tak bavit,jako u té britské komišky?No uvidíme,až ho jednou fuckt přes ten prasečí rypák přetáhnu lopatou :)

Proroctví (2009)

No popravdě,takovému konci mé tělesné schránky bych dal určitě větší přednost,než aby mě uprostřed absolutní stařecké demence někdo utíral prdel a z huby se mi valily hektolitry slin.Pár věcí se mi tam šprajclo,některé mě zase nechaly v totálním soustředění,vizuální ztvárnění katastrof se mi líbilo,jen nevím,co by na to řekla moje máma,kdyby viděla boží posly v kosmických lodích.Takže jako fajn...OK.Něco málo nad 50.A kdyby mělo lidstvo možnost hrát geocaching už od roku 1959,možná bych dál i víc :)