Po krk v extázi (2004)

Když mi hlavní hrdina odvypráví svůj příběh a svoje sny ještě před tím,než začnou titulky,smrdí to průserem.Jak pro ústřední postavu,tak pro film.Jeden z předních gangsterů je krysa (jaká to novina v britském filmu),všichni okrádají všechny,střílí se po všem a nakonec divadlo.A kdyby se Craig nakonec držel slov Vincenta Vegy "Co mi není rovno,po tom je mi hovno",mohl si vesele ještě dýchat.No aspoň tady jsem pocítil něco jiného než obvyklý šťastný konec.A Hardy měl už dávno hrát otce Bridgett Jonesové a ne se zahazovat v podsvětí.

Sexmise (1983)

Když k nám vtrhla Sexmise,byl to ten nejlepší film v pravou chvíli na pravém místě.Nikdy jsem pořádně nepochopil,jak to,že v zemi,z které pocházel papež a která je silně katolická,jsou kozy a bobři nabíledni.A my?Tabu.Když jsem to viděl poprvé,nedělal jsem si žádnou hlavu z děje.Seděl jsem v letňáku přikovaný k lavici a měl co dělat,abych schoval mé silné vzrušení.Samozřejmě do toho vstoupila "KURVA",ale postupně jsem začal pokukovat i do příběhu.A ten mě,světe div se neurazil a tím pádem z toho neuděl jen sexistickou sračku.A ta idea je originál.

Dej si pohov, kámoši (1993)

Když si člověk odpustí ten klasický hepáč na konci,tak to nemá chybu.Ovšem když ti dva "magoři" po sobě štěkají celý film,tak to ani jinak nemohlo dopadnout.Po každém fórku jsem netrpělivě čekal,čím mu to ten druhý oplatí a vždy jsem se ukrutně smál.Nadchlo mě i prostředí,ve kterém se film odehrává a okamžitě po skončení jsem začal guglit Wabashu.A tu největší pecku jsem si nechal na závěr.Burgess Meredith.Ten dědek mě absolutně dostal :)

Appaloosa (2008)

To,že jsem se vydržel koukat až do konce,mělo pouhopouhé dva důvody.Jednak se mi dobře koukalo na to,jak Mortensen pořád nosí tu sakra dlouhou pušku a druhak byly scény s Ironsem,protože jsem tak nějak tušil,že to s ním špatně skončí a že se tedy ke konci filmu bude v záběrech objevovat častěji.Jinak si myslím,že jsem už dlouho neviděl takhle nudný film.Koukat se skoro dvě hodiny na děj,kde si nudné hlášky podávají ruku s utahaným a zbytečně dlouhým dějem a který opravdu "monstrózně vygraduje",byl zbytečně promrdaný čas.

Gauneři (1992)

Mám z toho trochu rozporuplné myšlenky.Samozřejmě tomu nelze upřít,že tohle je naprosto jasná Tarantinova vstupenka mezi režisérskou smetánku,ale na můj vkus tam bylo těch kurev až moc.Vím.Když se mezi sebou začne bavit hafo gangsterů,nelze předpokládat,že si budou brát servítky,ale mě už to lezlo tak do uší,že jsem přestal vnímat zbytek konverzace.Tarantinovi nelze upřít,že na tak malý rozpočet udělal fakt slušný kousek a věřím,že se mu musel Hollywood po tomhle klanět.Přesto si myslím,že ještě větší bomba by to byla na prknech,co znamenají svět.Pokud bych tohle viděl v divadle,asi bych vycházel totálně omámen.Takhle mi to v té garáži přišlo hodně skličující.Pokaždé,když kamera vypadla ven,docela jsem si ulevil.Jinak ale herecké výkony parádní,hlavně Buscemi se mi moc líbil.A velká škoda,že nejde Madsenovi vidět do obličeje,když tomu bengovi šmiká ouško :)

Pán Domu (2005)

Dokonale etnicky poskládaná dívčí verze New Kids On The Block v zajetí,bože proč zrovna jeho,Tommy Lee Jonese.Nevydržel jsem do konce a není se čemu divit.Krutopřísný gangster svou prodlouženou rukou,ze začátku střílí po všem,co by mohlo ohrozit a pak se až příliš amatérským způsobem snaží dostat k potenciální svědecké pětici pitomých holek.Nad scénami jsem kroutil hlavou už v prvních 5 minutách filmu a pomalu jsem začal přemýšlet,jestli nejsem nějakým pokusným králíkem filmového experimentu.Poté,co ten tlustý negr se snaží v Red Bull BC One porazit svým trapným pokusem o breakdance ty nafintěné rozstleskávačky jsem to vypl s jasným rozhodnutím,udělit jednu hvězdu za perfektně naraženého stetsona na hlavě TLJ,který mi tak aspoň trochu připomněl jeho slavné herecké epizody.

Tahle země není pro starý (2007)

Všechno co se vymyká obyčejnosti rád přivítám.Když mě přišpendlí ke gauči příběh s atmosférou,je to fakt pecka.Ale když všude okolo jezdí tak trochu psychopat s vraždící lahví,no tak to čumím jako péro z gauče.Prakticky jsem se nenudil ani u jedné scény.Je to jeden z filmu do kterého se ponoříte a jste rádi,když se konce dočkáte se suchýma kalhotama.Až jednou budete chtít vykrást obchod,není nic jednoduššího,než že upoutáte pozornost ostatních tím,že vyhodíte do vzduchu nejbližší auto a pak si můžete vzít,co hrdlo ráčí.Bombastická 5.

Záměna (1983)

"Nemůžeš chodit po ulici a střílet každého,kdo tě naštve,brokovnicí do kolen."Fantazie.Co se všechno může stát,když se dva arogantní snobský dědci vsadí o jeden všivý dolar a pro svou vlastní potěchu dokážou obrátit život dvěma naprosto nic netušícím lidem.Úžasné komické situace,skvělá práce všech protagonistů,Murphyho xichty a výborné rozuzlení se spravedlivým happy endem.Tohle mě nikdy neomrzí.

Bažanti jdou do boje (1974)

Možná i nejpovedenější.Jako malí spratci jsme se tomu chlamali jako prase a ve škole se pak překřikovali,co bylo v tom filmu nejsměšnější.A filmy s Les Charlots byly vždy televizním svátkem.Teď se již na to dívám trochu s odstupem a přesto se u některých gagů až brutálně zasměji.Dvojitou dávku :)

Muž se železnou maskou (1998)

Kdybych byl profesionální herec,mým snem by bylo si zahrát právě v některém zpracování Třech mušketýrů.Ovšem pokud bych se potom díval na výsledek,asi bych byl sám za sebe hodně zklamaný.Nuda a navíc sakra dlouhá.Mě osobně přišel asi jako pětihodinový.A nic na tom nezmění,že se to tam hemží jedním mým oblíbencem za druhým.Irons a Malkovich mi v kladných rolích moc nesedí,Byrne je až příliš moc hrdý a tak jsem se jen zasmál otylému Porthosovi.Ostatně,proč by mušketýr nemohl být tlustý?