Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

To naozaj Bolkovi nikto nepovedal, že opakovaný vtip už nie je vtipom? To že sa nesmrteľné hlášky z prvej a jedinečnej komédie Dědictví používajú dodnes, ešte neznamená, že sa musia všetky povkladať aj do dvojky. Žiadna inovácia. Herci / i neherci ktorí si pred vyše 23 rokmi počínali skvele, akoby prestali vedieť hrať. Nenachádzala som vo filme žiadnu zmysluplnú pointu. Dcéra Bolka Polívku, ktorú sa ocino všemožne snaží pretlačiť do filmovej branže, v tomto filme absolútne nemá čo robiť. Pokračovanie kultovej komédie, ktorej som sa dlho nevedela dočkať, bolo pre mňa obrovským sklamaním.

Anna Nicole (2013) (TV film)

To si zas niekto pozrel zaujímavý film, so zaujímavou pointou a ešte aj podľa skutočných udalostí, a povedal si? "Ha! Ja to spravím lepšie!" To mal zase raz niekto prehnané sebavedomie. Oceňujem síce, že boli do filmu vsunuté niektoré prvky, ktoré vo filme z r. 2007 chýbali, napríklad Vicky Lynn ako dieťa, jej prudérna matka, nevlastný otec alkoholik... Napriek tomu sa mi film s jeho strojenými hereckými výkonmi nepáčil, i keď hlavná hrdinka bola celkom dobrá, to sa musí uznať. No herec ktorý hral Howarda Sterna na mi naňho vôbec nehodil a malý chlapec, ktorý hral Anninho syna a zakríknuto cúval a hanbil sa, keď sa jeho matka predvádzala pred fotografmi, táto scénka mi pripadala úplne neprirodzená. Myslím že herec by mal vedieť zahrať úlohu, či už má 7 rokov, alebo 30.. Pokiaľ nevie, nemal by byť hercom.

Zelený svět (1996) odpad!

Aký asi môže vzniknúť film, ktorý je celý o niečom tak nudnom ako je golf... Premýšľam, že nabudúce si skúsim pozrieť nejaké tenisové love-story, kde si 40 minút budú dvaja zamilovaní blázni pinkať tenisovú loptičku a konverzovať pri tom...

Walk the Line (2005)

Mám pocit, že tvorcovia tohto filmu z nejakého dôvodu zbožňovali Johnnyho Casha, pretože bol vykreslený až príliš pozitívne, rovnako ako June Carterová. Naopak Vivian, Johnnyho prvá manželka bola od začiatku až do konca pre film zápornou postavou - Vivian svojho úžasného a talentovaného manžela absolútne nepodporovala, nemala preňho pochopenie, chcela aby trčal radšej doma s rodinou a pracoval vo fabrike a samozrejme ako inak, ona ho od seba odohnala a poslala priamo do náručia June Carterovej. Že Johnny podľahol drogám a prefikol každú ženskú ktorú po koncerte stretol, to bola len chvíľková slabosť a keďže si toho chudáčik toľko vytrpel pri svojom despotickom otcovi, má odpustené. Že June Carterová rozbila manželstvo a vzala deťom ich otca, to má samozrejme tiež odpustené, veď ich vzťah bol tak romantický! Sarkazmus bokom, Johnny Cash možno spieval celkom dobre, ale pre mňa to bol hulvát ktorému sláva stúpla do hlavy a nevedel sa vpratať do kože. June Carterová bola pre mňa tuctová speváčka, ktorá skôr zavýjala, než spievala a film bol podľa mňa nepresný a fakty skreslené.

Prostě úžasná (1994)

Nie je mi jasné, prečo "Milk Money" preložili ako "Proste úžasná", ale že by 37-ročná šľapka, ktorá má najlepšie roky za sebou bola úžasná, to som si nevšimla. Naopak, všimla som si tú skvelú, kvalitnú push-upku, ktorá Melanieine kozy bravúrne zdvihla z polohy brucha naspäť na hrudník, tento fakt oceňujem a samotnej push-upke by som udelila oscara. Tiež považujem za obdivuhodné, do akej formy sa pre tento film Melanie dostala, bola takým blonďatým oživením filmu a dalo sa na ňu pozerať. Ale čo sa deja týka, o tom sa to už povedať nedá. Neviem pre akú generáciu bol približne film určený, ale ja som bohužiaľ do nej nespadala. Pred rokmi, ani teraz.

Láska na kari (2014)

Ja tieto kulinárske show veľmi nemusím. Niekomu možno pripadá zaujímavé a pútavé tráviť čas nad hrncami, alebo niekto snáď pociťuje vrchol vzrušenia pri miešaní bešamelovej omáčky, prípadne sa vyžíva v tom, ako obložiť tanier jedlom - každý hold máme nejakú tú uchylku. Mňa osobne to za srdce nechytilo, i keď sa scenárista snažil z filmu urobiť love story. Dve hodiny nudy. Veľmi slabé.

jOBS (2013)

S tou chôdzou to Kačer trochu prehnal, ale inak bol vynikajúci. Dokonca tam bola aj určitá vizuálna podobnosť a s mimikou tváre sa tiež veľmi snažil. Výborný film, človek sa z neho veľa dozvedel. Motivovalo ma to, pozrieť si aj nejaký ten dokument o Jobsovi.

Samotáři (2000)

Umelecké vyobrazenie rôznych foriem a štádii psychopatizmu, od zhúleného magora až po vyšinutého intelektuála, ktorý neváha podpáliť ženu, ktorú nemôže mať, tak to je naozaj preúžasná zábava. Že sa dospelí ľudia správajú ako nevyzretí stredoškoláci, to by som ešte zvládla, ale tie dlhé, monotónne a nudné dialógy, to som už vážne mala dosť. Hovorí sa, že opakovaný vtip už nie je vtipný, myslím teda, že by úplne stačilo, aby Hana Maciuchová RAZ povedala svojmu mužovi "Ale ano, si so mnou šťastný!", nie aby to opakovala tri krát. Situácia s Japoncami natáčajúcimi si českú rodinu pri večeri sa mi zdala mierne postavená na hlavu, ale čo by režisér nespravil, pre vyplnenie minutáže.

Orphan (2009)

Pokiaľ ste kedy čo i len trochu zvažovali nad adopciou, tento horor vás od toho nadobro odradí. Chvíľami som samotným napätím lapala po dychu a pri záverečnom rozuzlení som sa v nemom úžase dobrých pár minút spamätávala. Fantasticky prešpekulované.

Nic nás nerozdělí (2012)

Trochu rozťahané, ale na druhej strane sa vo filme spojili vynikajúce, priam realistické efekty s výborným hereckým obsadením. Je pozoruhodné, ako nešťastie upevňuje súdržnosť ľudí. Výborný film inšpirovaný skutočnými udalosťami.