Lovci hlav (2011)

Dávat filmu body navíc jen proto, že je ze severní Evropy, teda nehodlám. Od poloviny je těch zvratů a náhod už přespříliš.

Věc: Počátek (2011)

Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Van Heijningen má talent, dobrý scénář už bohužel ne. Potěšila variace na scénu s testováním krve a závěrečné navázání na Carpentera.

Dluh (2010)

Lhát se nemá. :) Slabší konec to naštěstí nezabije. Velmi nadprůměrný old school. Doufám, že hvězda Jessiky Chastain bude stoupat jen výš. Zaslouží si to ona i my.

Vyměřený čas (2011)

70% Niccol má jako obvykle pár super nápadů, jeho futuretro se mi líbí stejně jako v Gattace, ale vyprávět moc neumí. Prostě jako vždycky.

Tři mušketýři (2011)

70% Schválně (?) dementní, ale tak nějak roztomile a hlavně výživně zábavné. Bavil jsem se o dost líp než u Tintina. Což asi o něčem svědčí. Viděno v otitulkovaném 2D.

Tintinova dobrodružství (2011)

Zklamání roku. Úžasná animace, ale zároveň jsem se celou dobu strašně nudil. Ani IMAX nepomohl.

Ocelová pěst (2011)

Rocky + Over the Top + Transformers. A v režii Shawna Levyho. A kupodivu to funguje jak má. Samozřejmě i díky Jackmanovi a tomu sympatickýmu děcku. Jako jestli budu mít jednou nějaký dítě, na takovýhle filmy ho budu brát rád. Viděno v londýnském IMAXu.

Teror (2011)

Po svižným úvodu, kdy už to vypadá na slušně obsazený a natočený béčko, nastává jen nuda, protože se to pořád točí v kruhu... Nějaký snahy o nápad nebo nečekanej zvrat tu jsou, ale moc to nefunguje... Líto je mi jen té Kidman...

Král Šumavy (1959)

Komunistický noir. Po filmařské stránce lahůdka: nápaditá, rozpohybovaná kamera, pohrávající si s odrazy ve vodě i na skle, spousta typicky noirových záběrů z podhledu. Osudové ústřední hudební téma. Dokonale dusná atmosféra. Femme fatale z konzumu. Ideologicky zvrácenost samozřejmě. Což neznamená, že jsem si to neužil.

Poltergeist (1982)

I po letech pořád strašná pecka. A důkaz, že poněkud divná kombinace spielbergovské rodinné zábavy a hororu může fungovat. Prostě osmdesátá léta. Na BD s krásným obrazem a (c)hutným zvukem.