Raz, dva, tři (1961)

"Schlemmer, you're back in the SS, small salary!" Ďábelsky zahrané, ďábelsky rychlé, ďábelsky nahláškované. Při každém zhlédnutí lepší a lepší. Prostě Wilder.

Líbej mne, hlupáčku (1964)

Hodně rozverná záležitost nedosahuje kvalit těch nejklasičtějších Wilderových komedií asi hlavně kvůli zdlouhavosti první poloviny snímku. Jakmile ale do děje vstoupí Kim Novak, je to už klasický špičkový Wilder. Kim asi nebyla nikdy víc sexy a nikde to taky nedávala tak okatě najevo. Nepřekvapí skutečnost, že její role byla napsána původně pro Marilyn.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Brilantní mix dovolenkově-romantické komedie s prvky černého i sarkastického humoru. K těm pěti hvězdičkám jsem asi musel trochu dospět, ale teď už není pochyb. Báječný film.

Vrah ve mně (2010)

Jak mám noir rád, tak Killer Inside Me mě nechavá vcelku lhostejným. Jestli je i kniha taková rádobyšokující nudná póza, tak se po Thompsonovi asi shánět nebudu.

Muž, který věděl příliš mnoho (1934)

Úplně chápu, že kvůli tomu skvělému nápadu s mnohem propracovanější scénou v Albert Hall stálo za to natočit to znovu a lépe. Původní verze má ale zase Lorreho a ve finále i akční hrdinku.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Po průměrném druhém díle příjemné překvapení, filmové Milénium skončilo na úrovni jedničky. Kniha je ale pořád nedostižná.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Hodně vlažná adaptace naprosto strhující knížky. Lisbeth Salander si zaslouží něco lepšího. Uvidíme, co díl poslední.

The Making of 'Psycho' (1997)

Standardně solidní dokument, jak je u Bouzereaua zvykem. Mimořádný film by si ale zasloužil i mimořádné Making of...

Psycho (1960)

Až na zhruba podesáté a s fantastickým obrazem i zvukem z blu-raye jsem si konečně užil Psycho tak jako moje nejmilovanější Hitchovy pecky (Vertigo, Okno do dvora, Ptáci, Na sever severozápadní linkou). Z toho vyplývá jediné - víc Hitchcocků (a dalších klasik) na blu-rayi! http://filmserver.cz/clanek/77/Psycho-50th-Anniversary-Special-Edition/