• Fantasy

Drážďany (2006) (TV film)

Romantický "Pearl Harbor" made in Deutschland. Rozhodně jeden z mála povedených německých televizních filmů. Herecké obsazení vás neruší a i když je scénář naprosto předvídatelný, užijete si film do poslední minuty. Jen škoda, že závěrečné bombardování není efektnější. Obzvláště zamrzí, že není ukázána likvidace některých drážďanských pamětihodností. (Zwinger, Opera, Frauenkirche..)

Pojídač hříchů (2003)

Jediným kladem na celém snímku je myšlenka o pojídači hříchu a nádherná výprava. Vše ostatní , včetně hereckých výkonů, stojí slušně řešeno za starou bačkoru. Scénář je naprosto nedomyšlený a určitě mnohokrát přepisovaný. Většina lidských postav včetně nadpřirozených bytostí, tu slouží jen jako hezké šachové figurky, které mají v příběhu jen základní funkci: vypadat stylově nebo efektně zemřít. Hlavní hrdina je naprosto necharismatický a jeho osud je vám už od první minuty naprosto ukradený.

Motel smrti (2007)

Výborný horor! Minimum krve a brutality nahrazuje tísnivá atmosféra a napětí, které by se dalo krájet.

Zmeškaný hovor (2003)

Čekal jsem japonskou hororovou lahůdku a místo toho jsem dostal nepoživatelné suši od stánkaře. Naprostá absence jakékoliv atmosféry a napětí, pitomé repliky a amatérské herecké výkony. Jediné, co můžu pochválit, je scéna v opuštěné nemocnici - ta měla správné grády.

Bratři jak se patří (2003)

Totální ztráta času. Po úvodních dvaceti minutách, u kterých jsem se celkem bavil, se film přehoupnul do nesnesitelně nudné story. Nebýt vnadů Evy Mendes a štěků Maryl Streep a Cher, unudil bych se k smrti. Na závěr musím vzpomenout na muzikálové inferno na samém konci filmu - trapas největšího kalibru.

Poslední prázdniny (2006)

Oddechová americká komedie odehrávající se v českých reáliích. Potěší zejména účast několika českých herců a přepychové prostředí Granhotelu Pupp a celých Karlových Varů.

Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)

I když jsem toho názoru, že knižní originál nepřekoná žádná z adaptací byť divadelní nebo filmová, přesto musím uznat, že u tohohle kousku jsem se královsky pobavil. Zejména ve všech scénách s triem čarodějek (Magráta byla prostě boží!) a v závěrečné scéně se Smrťem. Doufám, že časem uvedou v TV i záznam divadelní hry Maškaráda (opět v českém nastudování divadla V dlouhé) na motivy další Pratchettovské knížky.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Mé hodnocení je ovlivněno faktem, že jsem F4 sledoval doma na počítači. V kině bych si asi rval vlasy nad utracenými penězi, ale naštěstí je tu DVD-půjčovna. Těch 92 minut pak uběhlo jako voda. Vypnul jsem mozek a nevnímal stupiditu děje, nulové herctví Jessici Alba a místy nepovedenými triky. Fantastická čtyřka 2 bude jistě ideálním megafilmem v sobotním programu na TV Nova.

Cashback (2006)

Příjemná romantická komedie se sympatickými herci a velkým počtem obnažených naďer. Nejvíc mě však zaujal závěrečný polibek pod "zamrzlými" sněhovými vločkami. Romantika jak má být.

Hannibal - Zrození (2007)

Hezky vypadající NIC bez špetky emocí a atmosféry. Hlavní hrdina je jen vyšinutý teeneger, kterého by měli zavřít do pasťáku - tam by možná mohl získat trošku charismatu.