• Fantasy

Bytost z hlubin (2001) (TV film)

Mořská panna patří k mým oblíbeným mýtickým tvorům. Proto mě zajímalo, jak se film vypořádal s danou tématikou. Úvodní vražda je naprosto strašně natočená - naštěstí o zbytku se to říct nedá. Ztvárnění mořské panny je skvostné. Stan Winston, tvůrce Predátora a jiných kreatůr, se na ní pěkně vyřádil. Potěší také pidirolička Billiho ze seriálu Ally Mcbeal. Nejvíce prostoru z celého snímku dostává ženský element. Manžel hlavní hrdinky včetně posádka lodi, slouží jen jako křoví, jehož hlavním úkolem je buď zaplnit prostor, a nebo brutálně zemřít. Kdyby nebylo podivného finále, dal bych o hvězdičku navíc.

7 dní života (2000)

Příjemné béčko od německých sousedů. Kdyby nebylo pár scén, vůbec bych nepoznal, že to natáčelo u nás v ČR. První polovina filmu se nese v příjemném pocitu mrazení v zádech. Neustále připomínání, že za pár dnů hrdina zemře (hlas moderátora v rádiu, cedule u cesty, důchodkyně v nemocnici atd.) jsou příjemné prvky v budování atmosféry. Stejně tak přítomnost římského pohřebiště v blízkosti domu. Jenže pak se vyprávění přehoupne do druhé poloviny a dostaví se zklamání. Finále ve sklepě je naprosto neděsivé a plné klišé. Kdyby nebylo hezkého triku, v němž se malý klučina před zraky svého otce rozpdne na hnilobné kousky, není o co stát. Přesto jsem se u tohoto snímečku nenudil.

Malá Miss Sunshine (2006)

Úžasnej filmeček! Postavy jsou vážně bizarní, dostala mě nečekaná pointa nemocniční scény a hlavně poslední třetina ze soutěže. Ty barbioidní zrůdičky soutěžící o titul Miss Suchine byly vážně humus. Jakmile hlavní hrdinka nastoupila na volnou disciplínu, film nabral na obrátkách a já se musel ještě deset minut po ukončení představení smát. 8/10

Prázdniny (2006)

Tenhle film se bude skvěle vyjímat na tv obrazovce. Linie nejzajímavějších postav (Winslet+Black) je hodně okleštěná a více prostoru je věnovano nudné Diazové a Loweovi, což je škoda. Jejich sbližování je naprosto předvídatelné, a kdyby nebylo té scénáristické kličky ve 2/3 filmu, unudilo by mě k smrti. Dal bych snad vyšší ohodnocení, kdyby nebylo toho nechutně přeslazeného konce. 6/10

Potomci lidí (2006)

I když pozdě, ale přece! Včera jsem se vrátil z kina a musím říct, že je to fakt zajímavý snímek. Vůbec nechápu to davové šílenství a opějné ódy ohledně tohoto filmu. Námět je poutavý, zpracování úchvatné, ale nedostavil se ten pocit, který by mě vtáhl do dění. Připadal jsem si jako při sledování tv, kde běží reportáž z blízké budoucnosti. Všechno bylo uděláno velice realisticky, při některých pasážích jsem se zasmál, u jiných mi přejel mráz po zádech. Bohužel se neopakoval zážitek s Cauronova Harryho Pottera. Samozřejmě nechci oba snímky porovnávat, pohádka a depresivní "sci-fi" jsou přece odlišné žánry. Budu se muset na Potomky podívat ještě jednou, abych když tak mohl přehodnotit svůj nynější názor. (8/10)

Casino Royale (2006)

Úžasná bondovka. Brosnan se může jít zahrabat!!! Craig je perfektní představitel agenta 007. Těch 140 minut uběhlo jako voda - nenudil jsem se ani chvíli. Skvělá akce, nerušící české lokace (jenom škoda, že se do výsledného setřihu nedostala scéna na nádraží, kterou velmi propírali v tisku - Eva v černé kreaci s koboukem by neměla chybu). Dokonce jsem si všimnul Šimunka ve scéně, kdy Bond prchá na WC. Je docela škoda, že se na konci stal Bond tím Bondem, kterého známe z předcházejících filmů! Pohled na zaláskovaného Bonda byl opravdu zážitek.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Příjemný závan čerstvého větru do zatuchlé české kinematografie. Sice jsem se nesmál od začátku do konce, přesto můžu říct, že jsem se nenudil ani minutu. Výborné hlášky a několik opravdu nečekaných úmrtí. A Aňa Geislerova v roli Rodenovi ženušky nemá chybu!! Škoda, že snímek neumí ocenit typický český divák tzv "hřebejkovec".

Krajina přílivu (2005)

Tideland mě upřímně zklamal. Místo očekávané vizuální žranice jsem se dočkal bizarního příběhu o malé holčičce, která úplně zmagořila - líbala se s retardem a usínala v náručí mrtvého otce, jehož mrtvola po čase začala zapáchat. Poutavé scénky z traileru zabíraly pouze pětinu stopáže, zbytek zabírala jen nudná vata. 5/10

V tom domě straší! (2006)

V kině jsme byli jen tři. Já a jeden mladší pár(+ uvaděčka důchodkyně, ale ta se nepočítá). Díky vyprázdněnosti sálu jsem měl ze snímku intenzivnější zážitek, než kdyby tam se mnou byla vřískající mrňata. "V tom domě straší" je nádherná hororová pohádka, jejíž kvality ocení spíše starší divák. Kdyby mi bylo šest, utekl bych z kina hned po děsivém snu jednoho z hlavních hrdinů. 8/10