• Fantasy

Billy Elliot (2000)

Tanec mě nebaví. Tanečním filmům se vyhýbám. Billy je čestná vyjímka. Celý film držíte hlavnímu hrdinovi pěsti,aby se mu podařilo dosáhnout svého snu a nikdo mu přitom nerozmlátil hubu. Celkově příběhu pomáhá i depresivní atmosféra předměstí a tehdy neznámé herecké tváře, které podávají úžasné výkony.

Irina Palm (2006)

Nemocný vnuk, co potřebuje drahou léčbu. Rodiče bez peněz. Odhodlaná babča.....úvod připomínající slzopudné drama z Hollywoodu. Omyl! Britové nebudou sedět v koutě a tam, kde by americká babča hrála na citově vyděračskou strunu, její britská kolegyně si obléká dederonovou zástěru a jde vydělávat těžký prachy jako brigádnice v erotickém klubu. Kašle na pověst, kašle na řeči sousedů. Obětuje se pro blaho svého vnuka. Výborné drama s prvky komedie. Rozhodně doporučuju.

Hezké sny (2007)

Přál bych si zažít lucidní sny, ale nedaří se. Bohužel. Proto není od věci se podívat na někoho, komu se to povedlo. Příjemných 93 minut strávených s partičkou slavných herců a pro mě dosud neznámým pojmem LUCIDNÍ SNĚNÍ.

Školní výlet (2012) odpad!

PEKLO NA ZEMI! Do očí bijící reklama na lázně a hotelové služby. Magnusek vykradl sám sebe (totožná zápletka z Pamětnice) a obsadil tutéž skvadru uvadajících filmových herců. Jako bonus přibalil superstar-hvězdičku Bendíka, pseudo-celebritu Agátu Hanychovou a znuděnou Sandru Novákovou z Ordinace. Česká fimová hrůza nabývá nového rozměru, když se na scéně objeví Martin Hranáč. Nemůžu uvěřit, že se něco takového může dostat do kin. Proč na to lidi chodí?

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Zábavná komedie. Oceňuji kvalitní divadelní předlohu. Potěšil mě uvěřitelný konec, který víc odpovídá realitě, než u jiných filmových kolegů, kde se hraje na jistotu. Chylková výborně ztvárnila svou "starou vlezlou krávu", která usiluje o to mít dítě a náhodou se zaplete se zajíčkem. Stejně tak překvapuje, jindy otřesný Kotek, který kupodivu dokáže občas zahrát, že mu to i uvěříte. Z ostatních herců, kteří hrají svůj standratní průměr, asi nejvíc vyčuhuje hrdinčín teplý kamarád, který je zdrojem veselých hlášek a vtipných scének. Vizuál filmu neurazí, ale občas působí sterilně (zejména bílý IKEA design hrdinčina bytu).

Faunův labyrint (2006)

(napsáno dne 11.8.2007) : V kině nás bylo 20 + 2 (asi desetiletá) děcka. Nevím, jestli při filmu učurávaly strachy nebo chrochtaly blahem, ale když já jsem vycházel z kina, měl jsem teda slušnou depku. Může za to samotný závěr filmu, který je podle mě mírně dvojznačný. Přesto jsem byl rád, že to neskončilo jako americká pohádka, ale podstatně civilněji (Pochvala pro režiséra a scénaristu). 9*/10........(dnes 28.1.2013) - mé hodnocení po šesti letech stále platí....film zraje jako víno

Melancholie (2011)

Film mě dostal.....hlavně závěrečné zúčtování s planetou Melancholii.....takhle by měly vypadat katastrofické filmy. Po závěrečné stmívačce jsem měl pocit, jako kdyby mě někdo praštil kladivem do hlavy....po delší době největší emocionální šok, co jsem zažil. Takové filmy umí natáčet snad jen Evropané.... Pochválím zejména herečku, co hrála starší ze sester. Byla mi blíž, než melancholická Kirten Dunst.

Wir sind die Nacht (2010)

Rozhodně překvapení. Řemeslně zvládnutý film. Režisér "Holky to chtěj taky" přibral do svého filmu i jednu z protagonistek něměcké komedie a natočil příběh o lesbických upírkách, které neustále kalí, sají a zabíjejí....a i když to nemá pořádnou zápletku - člověku to ani nevadí. Dobře se na to kouká...oproti nudné Twilight sáze je to kvalitní počin.

Pamětnice (2009) odpad!

Tenhle "filmový skvost" už nechci NIKDY vidět. Je mi stydno za všechny zasloužilé herce, kteří se zde ukázali. Rozumím, že práce je práce a herecký důchod je malý...ale z filmového a divadelního světa se má odcházet z noblesou...ne tímto ponižujícím způsobem

Henry ze zkumavky (2011)

Zajímavá komedie-nekomedie. První polovina šlape jako hodinový strojek. Člověk se nenudí a hltá každou minutu. Svižný styl, bizarní postavy a nápadité scény. Pak se vyprávění zpomalí, zvážní a jde to do kytek. Najednou neví, čím chce být a zkazí to pozitivní dojem ze začátku. Nejoblíbenější postavou je pro mě matka hlavního hrdiny. Zamrzí nevyužítý potenciál zrzavé "já nejsem lesba" profesorské dcery.