Hvězdný prach (2007)

Pro mě velké a hlavně nečekané překvapení, o to více jsem byl potěšen. Velmi povedené fantasy, které se opravdu podařilo. Gratuluji a tleskám. Moje hodnocení: 80%

Igby (2002)

Výborné herecké výkony, především Kierana Culkina, od kterého jsem to nečekal. Zato jsem čekal, že mě film nečím osloví nebo zaujme, ale bohužel se tak nestalo. Moje hodnocení: 65%

Intimní osvětlení (1965)

Zajimavý česká komedie. Chvílemi možná nudná, ale za to dýchající venkovskou atmosférou. Ale některé scény opradu stojí za to. Třeba scénka se stehýnkama, nebo s předválečnou pérovkou, ale nejlepší byl stejně Jarouš. Výborně jsem se bavil, a to si zaslouží 4*, protože jsem to od tohoto filmu, na který jsem narazil náhodou, vůbec nečekal. Moje hodnocení: 80%

Jack Frost (1998)

Rodinná vánoční blbůstka o sněhulákovi, ale vcelku koukatelná blbůstka.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Tak přeložit Rushmore jako Jak jsem balil učitelku mi přijde hodně nešťastný. Proto moje očekávání bylo úplně jiný než skutečnost. Čekal jsem něco lepšího než klasickou teenagerovskou romantickou komedii, něco v tom smyslu, ale netradičního. Nedostavilo se ani jedno. Herecký výkony nepopírám, ale ty dialogy a směr, jakým se film vyvíjel, i jeho průběh se mě vůbec nelíbily. Byl to mix jakoby všeho a ničeho, z čehož mi celkově po shlédnutí tohoto filmu vychází, že jsem se nudil. O charakteru postav (především Maxe) radši ani nemluvím. Nebylo to zas tak hrozný, ale jediný větší pozitivum tohoto filmu je Bill Murray. Moje hodnocení: 40%

Jak se budí princezny (1977)

Zpracování Šípkové Růženky od Václava Vorlíčka. Skvěle natočené a skvěle zahrané. Nejvíce se mi líbil sluha v podání Vladimíra Menšíka.

Jak se ševcem šili čerti (1975) (TV film)

Známá a oblíbená pohádka se známou hláškou "Pro pár mizerných zlaťáků..". Pohádka je to příjemná a potěší, ale neohromí. Moje hodnocení: 70%

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Takový film je škoda komentovat. Moje hodnocení: Odpad!

Jan Hus (1954)

První díl výtečné trilogie režírované Otakarem Vávrou a především díky němu a skvělým hereckým výkonům označuji celou tuto trilogii za velmi podařenou. Moje hodnocení: 70%