Třináctka (2003)

Podle hodnocení ostatních jsem čekal něco horšího. Herecké výkony jsou dobré a nominace na Oskara Holly Hunter je zasloužená. Špatná je kamera, naopak dobrej je střih. Tohle mohla natočit pouze režisérka (ženská). Zobrazit celou problematiku dospívání v 1 filmu je prakticky nemožné. Příběh je sice jednoduchý, ale snaží se zahrnout zbytečně moc problémů dospívání najednou. Lepší by bylo zabývat se hlouběji jednou z těchto problematik, tak jako třeba v jiných filmech, než všem lineárně stejně. Různé scény mohly být také pojaté více do hloubky. Příběh byl na mě nějak moc rychlý, problémy přišly a odešly dřív než by měli. Možná jsem film špatně pochopil, ale když se někdo jako Tracy takhle změní přes noc, tak se to přes noc zase nespraví. I přesto je film slušným béčkem, na který se dá koukat. Moje hodnocení: 45%

Underworld (2003)

Nechápu hodnocení ostatních, a to hlavně z toho důvodu, že vůbec nemám rád akční fantasy filmy jako jsou tyhle, až právě na tenhle. Tenhle film mě přijde jiný než ostatní tucotvé akčňáky tohoto typu. Je to jednoduché, není to přeplácáné, je to tak jak to má být, alespoň podle mě. Navíc s krásnou Kate Beckinsale, kterou jsem před shlédnutím tohoto filmu téměř neznal. Je vidět, že asi nejsem znalec jako ostatní, akčních filmů jsem shlédnul poskromnu a většinou je ani nedokoukal, protože mě opravdu nebavily, ale Underworld mi sedl a opravdu se mi hodně líbil. Moje hodnocení: 80%

Výzva (2003) (TV film)

Jedna je taková a druhá úplně jiná, to jsou sestry Olsenky. Nakonec jsou z nich nejlepší kamarádky a obě si najdou jako vždy svoji novou lásku.Nepobral jsem pojetí filmu jako reality show, stejně tak jsem nepobral přehlídku jejich bývalých kluků z minulých filmů. Vlastně nevím o čem to bylo, asi o tom jako vždy, prostě nuda. Žádné pozitivum na filmu jsem nenašel a ani sestry Olsenky se mě nelíbí. Zkouknout se to sice dalo, ale nebylo to lehký. Moje hodnocení: 20%

Ztraceno v překladu (2003)

Nejenom ztraceno v překladu, ale i ztraceni sami ve vlastních životech. Film ze začátku může některé netrpělivce nudit, ale pouze do chvíle než poznáte jádro filmu. Příběh je vyprávěn nenásilně, uvolněně či reálně. Nejedná se o sprchu vtipných scén a nečekejte nějaké citové vydírání na konci filmu. Je to hezký film, který je trochu jiný než ty klasické svého druhu, ale v tom je ta jeho nejsilnější stránka. Navíc výborně zahrán Scarlett Johansson, o jejímž talentu vím, ale také Billym Murrayem, u kterého jsme zvyklí na trochu jiné role. Tahle mu sedla, a proto další příjemný pocit z filmu. Nejsilnější stránkou je tedy scénář, ale s pěti hvězdičkama bych šetřil. Moje hodnocení: 80%

A Day with the Meatball (2002)

Vtipné mi to nepřišlo a nechápu proč v tom musel zrovna hrát Sandler. Mohli tam dát někoho sympatičtějšího než jeho a zrovna tohoto psa. Spíš mi to přišlo jako reklama na nevim co a psí výkaly radši nekomentuju. Moje hodnocení: 20%

Blafuj jako Beckham (2002)

Tahle romantická komedie s britským nádechem se mi líbila. Komedie, která řeší problémy kultur a střet generací. A komedie, která je o tom, že bychom měli jít za tím, po čem toužíme. Bylo to svižné, zábavné a vtipné. A vůbec poprvé mě v tomhle filmu okouzlila, tehdy 17letá, Keira Knightley. Beckhama vůbec nemusím, a tak mě potěšilo, že název je zavádějící a Beckham se ve filmu objeví pouze na pár vteřin. Moje hodnocení: 70%

Doktor Živago (2002) (TV film)

Já a Doktor Živago? Na Živaga mám v životě prostě štěstí. Viděl jsem tuhle novodobou verzi s Keirou Knightley, která mě svým příběhem naprosto okouzlila. I díky tomuhle filmu jsem si přečetl knihu od Borise Pasternaka (hodně tlustá kniha). Příběh znám velmi podrobně a měl jsem na něj štěstí i u maturity, takže než jsem vše odvykládal, uplynulo spoustu minut, což mi velmi pomohlo. Tenhle film je pro mě prostě srdcová záležitost. Takovéhle romantické drama z ruských dějin mě fascinuje a tohle klidně můžu, zvlášť takhle dobře natočený. Kdykoliv se na něj rád podívám znova. Podotýkám, že jsem zatím neviděl Živaga od Davida Leana, takže nemůžu srovnávat. Budu se snažit co nejdříve napravit tenhle malý nedostatek, ale i tenhle novodobý Živago je skvěle natočen se skvělými hereckými výkony. Moje hodnocení: 85%

Hodná holka (2002)

Jennifer Aniston umí hrát i jiné role než afektované a umí to dobře. Zajímavý film řešící všední problémy dnešních žen, ale nepřínáší nic nového. Je to pěkná podívaná, která neurazí, ale také ničím nepřekvapí. Moje hodnocení: 65%

Igby (2002)

Výborné herecké výkony, především Kierana Culkina, od kterého jsem to nečekal. Zato jsem čekal, že mě film nečím osloví nebo zaujme, ale bohužel se tak nestalo. Moje hodnocení: 65%

Jen vážně (2002) (TV film)

Ze začátku to vypadalo na německou romantickou klasiku, neboli kravinu. Ale po chvilce sledování jsem i zapochyboval, zda je film opravdu z německé produkce, jelikož se z toho nakonec vyklubala klasická romantická komedie spíše amerického rázu. Nebylo to kdo ví co, ale dívat se na to dalo. Ne, že bych žral tyhle německý nebo americký romantický filmy, ale chválím a zároveň jsem i překvapen, že v Německu se točí i jiné romanitky než od Pilcherové. Moje hodnocení: 55%