Moje tlustá řecká svatba (2002)

Taková lehce ulítlá a trochu netradiční romantická komedie. Řekové jsou trochu zvláštní a mě nikdy blízcí svými zvyky ani chováním nebyli. Pro mě jen průměrná komedie, která rychle vyšumí v zapomnění.

Moulin Rouge (2001)

Říká se do třetice všeho dobrého a i v tomhle ohledu to platí. Absolutní vrchol Luhrmannovi tvorby. Muzikál není můj oblíbený žánr, ale tenhle je výjimka. Od kostýmů přes choreografii, výběr známých i neznámých písniček, vše skvěle zvládnuté. No a herecké výkony? Ewan McGregor zahrál jako vždy skvěle a překvapila mě i Nicole Kidman, která mi konečně dokázala, že nejen hezky zpívá, ale umí podat i velmi dobrý herecký výkon, ne-li přímo výborný. Mimochodem, snad v žádném jiném filmu to Nicole nesluší, tak jako právě v Moulin Rouge. Příprava tohoto filmu zabrala Luhrmannovi 4 roky, ale myslím, že ani on nelituje. Krásné lovestory plné lásky, tance a zpěvu. 2 Oscary dostal tenhle muzikál právem. Jen mě mrzí, že v Oscara svoji nominaci neproměnila Nicole Kidman. Snad nikdy nezapomenu na asi nejslavněší větu tohoto muzikálu. To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a v lásce být milován. Moje hodnocení: 90%

Mrazík (1964)

Trochu netradiční pohádka, ale již kultovní Mrazík především díky skvělému dabingu, bez něj by to asi nebylo ono. Tohle můžu po sté a znova.

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Výjimky existují. Tohle je překrásná rodinná komedie s Robinem Williamsem, který herecky exceluje a bez něhož by to nebylo ono. Moje hodnocení: 80%

Můj brácha má prima bráchu (1975)

Josef Bláha a Vladimír Menšík jsou v rolích otců těžko překonatelní (Třeba scéna s tapetováním). K tomu krásná Libuška Šafránková a máme výborný film, který já už mám bohužel příliš okoukaný, tím bych chtěl poděkovat TV Nova (ironicky myšleno). Jedna z těch lepších komedii tehdejší doby. Moje hodnocení: 70%

Můj soused zabiják 2 (2004)

Stalo se to, co všichni čekali. Přišlo druhé pokračování úspěšného filmu. Je to jen slabý odvar prvního dílu, který byl dle mě na daleko vyšší úrovni než jeho pokračování. Je to škoda, že si takhle kazí renomé nejenom první díl filmu, ale i Bruce Willis, kterému tahle role vůbec nesedla. Moje hodnocení: 50%

Můj táta je duch (1990)

Cosbyho show mi nevadí, ale tenhle film je možná zbytečnost. Sice nikoho neurazí, ale nepamatuju si, že bych se zasmál více než jednou. Moje hodnocení: 40%

Mutant (2002) (TV film) odpad!

Odpad jak sviňa !!!

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Narozdíl od jiných teenagerovských komedií podobného typu má tohle aspoň něco do sebe a ty 2* si to zaslouží. Moje hodnocení: 40%.