Hrob světlušek (1988)

Krutý až děsivý příběh, ale krásný a asi jeden z nejsmutnějsích anime všech dob. Citové vydírání mně nevadí, ale tady to bylo možná až příliš a efekt to nezanechalo, na mě toto citové vydírání prostě nefungovalo. Smutný příběh, který silně zapůsobí, ale nemůžu ho ohodnotit za plný počet, něco mi tam nesedělo, asi to laciné citové vydírání. Moje hodnocení: 80%

Vzpomínky na lásku (2004)

Viděl jsem director's cut verzi a toto je nejlepší asijský film vůbec. Takhle vypadá podle mě dokonalej film.

Falling Cat (1894)

Je to pěkné a zajímavé, ale hodnotit se to podle mě nedá.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Tak přeložit Rushmore jako Jak jsem balil učitelku mi přijde hodně nešťastný. Proto moje očekávání bylo úplně jiný než skutečnost. Čekal jsem něco lepšího než klasickou teenagerovskou romantickou komedii, něco v tom smyslu, ale netradičního. Nedostavilo se ani jedno. Herecký výkony nepopírám, ale ty dialogy a směr, jakým se film vyvíjel, i jeho průběh se mě vůbec nelíbily. Byl to mix jakoby všeho a ničeho, z čehož mi celkově po shlédnutí tohoto filmu vychází, že jsem se nudil. O charakteru postav (především Maxe) radši ani nemluvím. Nebylo to zas tak hrozný, ale jediný větší pozitivum tohoto filmu je Bill Murray. Moje hodnocení: 40%

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006)

Je to film o dráze, o normálích lidech a jejich všedních problémech, ale je vcelku o ničem. Dialogy jsou nudné, akorát občasný suchý humor, který se ne vždy povedl, mi docela sedí. Námět dobrý a zajímavý. Protože jsem zrovna neměl co dělat, tak jsem to zkoukl, ale podruhý se na tenhle film nejspíš nepodívám. Bylo to lidské a neměl jsem s tímhle filmem problémy, možná jsem čekal trochu víc. Moje hodnocení: 60%

Jak se ševcem šili čerti (1975) (TV film)

Známá a oblíbená pohádka se známou hláškou "Pro pár mizerných zlaťáků..". Pohádka je to příjemná a potěší, ale neohromí. Moje hodnocení: 70%

Fotbalové opojení (1997)

Oh to be a goona. Film jsem viděl, knížku jsem četl, gooner jsem. Co víc dodat. Arsenal, till I die

Juanin zázrak (2002) (seriál)

Pár dílů jsem viděl, jelikož v době, kdy tuto telenovelu vysílala Nova, jsem často vstával. Není o co stát, ale není to zas tak hloupoučké jako obdobné telenovely. Vlastně je, ale ne tolik. Alespoň to má na svůj obor originální zápletku ;-). Jedna hvězdička za Roxanu Diaz a druhá za Norkys Batista. btw. Norkys Batista je dnes nejžádanější venezuelskou herečkou a stále nejatraktivnější modelkou státu Venezuela, což asi neví každý a na svůj věk vypadá slušně :-).