Den začíná (1939)

Den začíná, moje první setkání s Jeanem Gabinem. Po shlédnutí několika dalších filmů a tohoto podruhé musím upravit hodnocení a jednu hvězdičku přidat. Trochu jsem ho tenkrát podhodnotil a nedocenil. Tenhle film s Gabinem v hlavní roli se mi líbí snad nejvíc a jeho herecký výkon je zde podle mě excelentní, ač je příběh možná až příliš jednoduchý, což je škoda. Moje hodnocení: 75%

Londýn: Město umění (2008) (TV film)

Bohužel mi umění moc neříká, což se možná odráží v hodnocení, ale Londýn je nej (ve více směrech) město v Evropě nejen pro umělce a lidi vystupující v tomto dokumentu, ale i pro mě. Když si vzpomenu, kterým dokumentům jsem dal o jednu hvězdičku navíc (tedy 4*), tak tady prostě nemůžu, i když bych rád. Ale i tak to bylo zajímavé. Moje hodnocení: 65%

Neznámí (2003)

Je to zajímavé, napínavé a má to pointu. I lidé, kteří by si to sami nikdy nemysleli a ani snad nepřipustili, jsou schopni spolupracovat, i když jen na chvíli. Dialogy nejsou potřeba, dobrý krátký film. Moje hodnocení: 75%

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Nevím s čím u tohodle filmu maj lidi problém. I když jsem od Coenových zvyklej na něco jinýho, tak jejich práci a podíl v tomhle filmu cítím a ne zrovna málo. Na druhou stranu, oni překvapí prakticky vždy, nevím jestli se dá zvyknout na nějaký standard, protože co film, to originál. Clooney dobrý. Hudba výborná, tu musím vyzdvihnout, ta mi opravdu do filmu seděla a pasovala. U příběhu jsem se nenudil, ale odvařenej jsem z něj taky nebyl. Co se humoru týče, bylo to spíše příjemně úsměvné a klidné, což je dle mě výhoda, než aby to bylo s humorem a vtipem přehnané. Nápad s kkk se mi hodně líbil a konec byl taky v pohodě. Tenhle film mě neokouzlil, což jsem od něj možná čekal. Ale to je vlastně asi jeho jediná nevýhoda, prakticky mi na něm nic nevadilo. Na 4* to není, ale na 3,5* ano. Moje hodnocení: 70%.

O život (2007)

Až se proberu ze šoku z tohoto filmu, tak napíšu něco smysluplnějšího. Ale byla to pěkná kravina, na které mi vadilo tolik věcí, že je to na dýl a nejspíš bych teď na něco zapomněl, takže radši až příště. Nejlépe až to uvidím podruhé, přičemž je dost možné, že tohle se nestane. Doufám. Moje hodnocení: 20%

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

U nás nepříliš známý seriál, ale už jsem se s ním párkrát v tv setkal a moc se mi líbil, tak jsem si řekl, že musím vidět film, když už nezvládnu shlédnout alespoň jednou celou sérii. A dorazilo to, co jsem očekával. Bylo to crazy, chvilkami možná až moc, ale to mi nevadilo, jelikož jsem věděl co od toho čekat. Spousta gegů a co chvíli je zde něco vtipného na zasmání. Délka filmu je ideální. Trochu mi to přípomínalo příběhem Nema, ale přece jen to bylo trochu o něčem jiným a hlavně, tohle byla oproti Nemovi komedie s velkým K. Akorát moc nemusím průřez animovaného světa s reálným, ale Hasselhoff byl prostě krutej, tak mi to tak ani nevadilo. Moje hodnocení: 75%

Tohle u nás neděláme (2005) (TV film)

Klasická rodinná komedie o tom, jak velké množství dětí, které se nesnášely, nakonec dají dohromady své rodiče, kterým to poslední dobou moc neklape. Vše dopadne nakonec samozřejmě dobře. Tahle rodinná komedie je příjemná, nevybočuje z průměru a stačí ji vídět jednou. Moje hodnocení: 50%

Mambo (2000)

Fotbal a tanec ? No dobře, ale jinak klasická romantická komedie, ale podprůměrná. Nic zajimavého mě zde nezaujalo, ani mně nepřišlo, že by něco vynikalo. Moje hodnocení: 50%