Richard Jewell (2019)

Není silnější téma než boj jedince s institucemi a médii. Mohl to být klidně dokument, ale i tak díky Clintu Easwoodovi za další skvělý film.

Amistad (1997)

Takové filmy by měly být součástí školních osnov. Silné, pravdivé a doufám, že i poučné dalším generacím.

Skleněný (2019)

Uzavření jedné z nejpodivnějších filmových trilogií potvrdilo vyjímečnost jejího režiséra, u něhož pointu příběhu lze vždy tězko odhadnout. Skleněný je napínavý mysteriózní thriller s originální myšlenkou.

Joker (2019)

Předchozí Ledgerův Joker byl sice jiný, ale herecky srovnatelně vynikající, akorát se jeho představitel zabil a nemohl osobně přebírat jednu cenu za druhou. To ten současný naštěstí neudělal a může. A také to dělá. Phoenix neskutečně utáhnul celý film, který donutil diváká k zamyšlení se nad společností a kterému není co vytknout. Úspěch po všech stránkách.

Robin Hood (2018)

V kině běží a mnohdy uspějí i daleko větší sra*ky. Tato doposud neviděná verze Robina Hooda je originální a má i skvělou akci. Určitě mezi 60-65%

Poslední eskorta (1973)

Nevím, proč jsem tomu nedal 5. hvězdu, ale vím, proč 4. Je to jedna z nejoriginálnějších komedií vůbec, jejíž cílovou skupinou bych podle všeho vůbec neměl být. Přesto mě důvěra v Nicholsona zlákala ji zhlédnout a svým typem humoru, výkony i dějem nadchnout.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

“Tarantinovka” je žánr sám o sobě. Těžko říci, jestli by tento film fungoval a někoho zajímal, pokud by jej natočil někdo jiný a nehráli v něm dva asi nejlepší herci současnosti. Tím, že to je tak, jak to je, si režisér mohl dovolit cokoli, to také udělal a výsledek je takový mix všeho, co jsme doposud v Tarantinovo filmech mohli vidět. Takto poctivých filmů je třeba si v dnešní době vážit.