Divergence (2014)

Partička výskavých metrolezcov sa chce hrať na vojačikov....ale iba chce. Tvária sa veru vážne, robia buch buch a pif-paf, čosi hovoria o odvahe, podkopávajú si nožičky a akože chcú budovať lepšiu spoločnosť. Ešteže je tu hlavná, neistotou a citmi zmietaná, hrdinka, ktorá všetkých oslobodí spod vplyvu manipulátorskej Katky Titanikovej. Katka už predala ten šutrák z lode a hľadá inú formu obživy. Má aj hi-tech penicilín, ktorý si všetci s radosťou nechajú pichnúť, aby mohli vypif-pafovať tých, čo kazia módne trendy blahoslavenej spoločnosti. No čo vám poviem. Dosť som sa nudil a veľa si z toho nepamätám. Odporúčam 13-kam a zanieteným fanúšíkom tohto žánru, ktorí si pozrú hocčo.

Doktor Strange (2016)

Nápad a spracovanie originálne, celkovo v rámci žánru nemám problém dať plný počet. Trochu by som možno zafilozofoval nad pýchou, ktorá v skutočnosti nebola pokorená, ale svojím spôsobom velebená. To nie je dobré. Ale inak humorné, osviežujúce, efektné. Určite odporúčam.

Dredd (2012)

Nuž, Cersei Lannister sa nám riadne spustila. Je síce pravda, že krutá bola aj v Hrách o tróny, ale predsa drogy jej to znásobili. Celý snímok svojou stavbou pripomínal Prepadovku, avšak v hi-tech prevedení. Nespajal by som to však s prvým Dreddom. Ten mal svoje osobitné čaro a zostane jedinečným kúskom. Nebolo to však zlé. Akčné to bolo až-až, scény podarené, zábery perfektné. Len nejako tá prilba lougala Dreddovi na hlave a znervózňovala ma. Mali vybrať herca s väčšou hlavou.....ale inak ok.

Duch ve stroji (2017)

Veľký, ale premárnený potenciál. Po niekoľkých dňoch už ani neviem, o čo šlo. Škoda.

Dvanáct (2007)

Po prvom pozretí som zostal hodinu prikovaný v kresle. Neskutočný odkaz, skvelí herci, prefektné spracovanie. Aj po desiatom pozretí zimomriavky po chrbte. Tento film je v mojej TOP 10 - ke.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Hmmmm, Katka, hmmmm, dobré..... Pre mňa obrovské prekvapenie. Som zaskočený perfektným spracovaním, zápletkou, myšlienkou. Aj keď ma to spočiatku nelákalo, musím uznať, že to bolo fakt veľmi dobré. Za Katku hviezda naviac.

Enderova hra (2013)

Asi robím chybu, keď najprv prečítam knihu a potom si film pozriem. Pri pozeraní potom len porovnávam a samozrejme, že kniha väčšinou vyhráva. Takto tomu bolo aj v tomto prípade. Musím však uznať, že nedalo by sa to natočiť presne podľa predlohy, nakoľko v pozadí príbehu je veľa iných, hlbokých vecí. Prvky ve-fa a bojové scény z útokov boli zvládnuté vynikajúco, deti to tiež zahrali obstojne, ale chýbalo mi tam viac príbehov z výcviku a chcelo by to tiež menej romantických prvkov (Ender mal byť jasný veliteľ a trochu viac samotár). Napriek všetkému to bolo fajn.

Equalizer (2014)

Toto bol kúsok presne podľa môjho gusta. Vošingtn je proste pre takéto roly priam stvorený. A áno, treba vidieť viac než len vlastný dvorček. Okolo nás sú ľudia, ktorí potrebujú pomoc k novému začiatku. Pre mňa osobne bol silným odkaz toho filmu. Prinášať nádej hľadajúcim, zúfalým, neodpisovať človeka, ale stáť pri ňom, nech plním prikázanie lásky k blížnemu. Proste super.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Ako ukončenie príbehu to celkom sedí a ladí, ale asi som mal iné očakávania. Príbeh akoby chcel zdôrazniť len nevinnosť bežných ľudí a opomenul viacero právd o talianskej spoločnosti. Nebolo to zlé, ale asi som očakával hlbšiu zápletku a psychológiu. Napriek tomu odporúčam.