• Životopisný

Magnolia (1999) odpad!

Neskutocna sracka, komplet nepozeratelne. Uz po prvych minutach bezduchych plytkych sexualnych akoze-cool hrubosti a hnusu, musi byt co i menej kultivovanemu cloveku jasne, ze sa jedna o kibel hovan. Nejde o to neukazat, ze ludia radi ziju jak svine, ale pitvat sa v tom a volkat si v tej smradlavej latrine, a este pri tej stopazi.. - zasnem nad urovnou publika na csfd: ak je totok jeden z najoblubenejsich filmov, tak ma ucta! Ked sa jedna o absolutne nezavadny film, kde sa spomenie co len vetickou, ze clovek je dieta Bozie a nie odpadova rura, tak to homo stupidikus ocajkuju jak "nabozenska agitka" - a hla, takyto vyplach bryzga po zakladoch akehokolvek vkusu a cuduj-sa-svete, sudruhovia tlieskaju! Pre mna ODPAD jak svina

Pilíře Země (2010) (seriál)

Asi je kniha lepsia, necital som; ale filmove spracovanie je hrozne slabucke, prostoduche, az sprostoduche. Dej plytky, postavy tupe, dialogy nahluple. Majestatna hudba ala carte to nezachranila. Po prvom dieli sme usudili, ze dalej to pozerat nema zmysel. Tazko povedat, co je posolstvo filmu, ked ziadne nema. Trocha cirkvenej spiny, pomotanych dejin a pseudo-hlbavych scen. 1*

Život po životě (2010)

Výborný film. Žiaden chudák tu nemôže tvrdiť že "náboženská agitka", a i tak, hromada sprostých hodnotení a film otaggovaný ako "fantasy" a "dráma". A pritom je to tá jediná realita a bezpečnosť, ktorú máme pred sebou, aj ty, aj ja, že sa odtiaľto čoskoro poberieme na onen svet. Naša degenerovaná materialistická dekadentná spoločnosť to počuť nechce a tvári sa, že sme tu naveky, resp. že sa dakomu občas stane "hrozne nepravdepodobné nešťastie", keď mu "sviečka zhasne". Človek má okrem psychiky a tela i ducha, čuduj sa svete, a netreba chodiť na Ďaleký východ za touto jednoduchou pravdou, že život nevznikol hrkotaním kameňov v láve: aj homo simplex si musí úprimne uznať, že ani len blbú fotosyntézu nedokážeme napodobniť v labáku, s celým našim intelektom a výpočtovou technikou. Tak jaké to šumenie lávy.. - nehovoriac o tom, že odkiaľ tá energia a láva pochádza, všakáno. Pripomína mi to ten vtip, keď za Bohom prídu vedci, že už tiež vedia spraviť život, a Boh sa usmeje, že tak sa ukážte, deti moje, a vedci vezmú hlinu a chcú začať ukazovať - a Boh ich zastaví a rečie: no no no, to si ale vezmite z _vlastnej_ hliny!.. A tak ľudský duch tisícročia v hĺbke svojej existencie veľmi citlivo vníma, že ani matéria ani intelekt ho uspokojiť nemôžu, že nesmierny rozmer duše naplní len Ten, z ktorého ruky sme vyšli a kam sa zasa vraciame. A tak za mňa 4* - a bolo by ich aj 5, keby sa pán Clint Eastwood nebol bál holivudského harakiri, žeby bol jasnejšie pomenoval Toho, kam medzičasom sám veľmi zreteľne cíti, že sa už tiež neodvolateľne vracia.

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Dosť rozťahané, dosť na efekty - a málo bojov. Nebolo to vyslovene zlé, ale poriadna sekanica vypadá inak :-). A kopu klišé, ako sa arabáči a kresťania dokážu priateliť pre rovnaké hodnoty atď. Tak-tak na 3*.

Květy války (2011)

Ako aj inde, aj tu platí: keď dá idiot ODPAD, bude to dobrý film 😂! 4* v poho

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Také "neoddolateľné", ako kopa iných HBO klasík: krv a sex, intrigy, krv a sex. Dobré efekty. Dobrý biznis. 1*, že sme pozreli skoro polhodinu z toho maglajzu. S históriou to má spoločné hádam len to, že ľudia krvácali a súložili jak zvery už od vekov. Moc faktov alebo hlbšieho zmyslu v tom budete zbytočne hľadať.

Ďáblův houslista (2013)

Pre mňa veľké prekvapenie! Čakal som nízko-rozpočtový životopis, dočkal som sa umelecko-duchovnej pochúťky. Fakt výborne spracované. Jednak som sme si vychutnali niekoľko vynikajúcich huslových sekvencií a jednak to posolstvo bolo úžasné - všetci tí veľkí umelci, čo slúžili sláve, sexu a peniazom - satanovým bôžikom, končia tak, ako fakt nechceli. Ešte na smrteľnej posteli vykladal, že s Bohom vyhúpe, nakoľko bude večne žiť. Na ja; svojím spôsobom bude.. ale jak.. Do hrobu šlo zhumpľované telo a duša, nech mu je Boh milostivý, ktovie kde nastúpil na večnosť, ale v tomto stave prejsť na druhý breh, to nie je žiadna sranda. Dávam 5*, celkom neočakávane. Výborný nápad, takto realisticky stvárniť diabla; človek neraz nevie odhadnúť, kde a ako mu slúži ako otrok a čím viac žne sľubované úspechy, tým vo väčšom nedohľadne zostáva sloboda a Ten, ktorý ako jediný premohol smrť, a mohol o sebe povedať: Ja som Cesta, Pravda i Život (Ján 14:6). Film si užijú umelecké i duchovne zamerané duše :-). Za pána Paganiniho sa ešte dnes pomodlíme, veď večnosť sa mu ešte ani len poriadne nezačala.

Dosáhnout na měsíc (2013) odpad!

Žiaľ som si až neskôr všimol, že ide o lesbickú romantiku, ktorá pre mňa osobne romantická nie je. Nemám nič proti inak orientovaným (a dokonca to máme aj v rodine), ale keďže pre mňa komplet neromantické, prijal by som, keby filmy boli viditeľnejšie označené taggom, aby si každý vedel nájsť tú svoju romantiku. A skôr, než sa dakto urazí, že som si mal skôr lepšie prečítať popis než film začnem sledovať a následne mu dám ODPAD: hromada explicitne náboženských filmov je tuná označovaná za "agitku" a "odpad", hoci z popisu explicitne plynie, že sa jedná o film vhodný pre veriacich: a i tak si ho stiahne neveriaci neznaboh a s pôžitkom po ňom pošlape - takže postupujem presne podľa tejto logiky: pre mňa je to toto ODPAD a mám plné právo na svoj názor 😁

Do You Believe? (2015)

Film som stiahol len vďaka ateistom, čo sem vo veľkom zasa popísali, že je to ďalšia kresťanská agitka a hovadina :--))! Vďaka! To je ako mať tip od hluchého, čo sa vrátil rozhorčený z koncertu, že po koncerte všetci tí debili len stáli a tlieskali, ale on že jakživ nič nepočul a počuť nebude, iba svoje vnútorné hlasy a spoliehanie sa na vlastný inštinkt, proste ďalšia agitka, že uši nie sú len na držanie okuliarov. Takže áno, film veriaceho samozrejme ani  v tomto prípade nesklame - je o nádeji v beznádeji, o dobre v ľuďoch, ktoré sa dá vydolovať, aj keď sa už správajú ako zvery, ceste k sebe a k Bohu, k dobru, k pokoju. Samozrejme, že to hromadu ometákov vytočí, ale nevadí, skôr naopak: bez nenávistného povyku by to bolo podozrivé! 5* a pozdravy hluchým, že vďaka za tip ;-)!

Poutníkova cesta (2019)

Klasický príbeh. Veriacemu človek sa to môže azda zdať až príliš lopatisticky spravené, ale i tak fajné a i tak ometákov podráždi :-). Príbeh dokola sa opakujúci celú históriu človeka. Hlášky typu "A za čo nás teda súdia, keď sme nič zlé nespravili? - No práve, že ste nič zlé nespravili!" človek pozná z každenných bojov s konzumom, materializmom i nihilizmom. Zaujímavosť: krásne zanimovaná rozprávka tohoto typu NIKDY na žiadnom fóre nedostane "0*" a kritiky - takže výborná skúška správnosti, keďže zlo v človeku alergicky reaguje na čokoľvek duchovné a hodnotné. Keby to bolo hocijako slabomyselný príbeh o mimozemšťanoch, prejde to ako 5* pecka - keďže sa jedná o nadčasový príbeh o existencii človeka, hneď majú ometáci výhrady. Preto odo mňa 5* v pohode PS: A že opustil rodinu pre vlastnú cestu? Odporúčam životopis sv. Mikuláša z Flueli; alebo aj Kristovo "Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden" Mt10,37