• Životopisný

Zúčtování (2016)

Individua hodnotiace pozitivne tuto sragoru, by mali mat telku s jedinym kanalom, kde bezi 25 hodin denne Chuck Norris. Hodne slabomyselne, lacne a plytke.. Dopozerali sme to, takze 1*, ale fakt bieda. Uctovnik, autista, killer, genius, tvrdas, matematik... - co len chcete.. Affleck nevie hrat a toto je dalsi smutny dokaz, ze mu ide chlast lepsie nez film - kto videl uz autistu, tak cucflekovi celkom urcite neuveri. Zacina to celkom zaujimavo: maly autista, divny tatko, s bratom tvrda vychova. O autizme: nic. Mamka ich opusti: zasa o tom nic. Potom zrazu cucflek ako uctovnik pre mafiu. Nasadi brilky, za noc prepocita spotrebu paliva celeho vesmiru, aj ufonov, podciarkne, podpise - a odchadza s par mega $ v kufri. Klientov, co sa im to nelubi, sunda na 2km protilietadlovou strelou. To uz musel pucit oci aj Chuck Norris. Tipek im vyrovnane vykopne z otocky zuby a streli medzi oci. To asi v rezii patrilo k predstave autizmu, kedze sa pri tom ani neusmieva, ani nemraci. Bum-bum, zuby fuc, bum, gulka v makovici. Do tohoto komplikovaneho deja, zuby von, gulka dnu, sa vmiesa cerna babenka, tiez pruser v scenari: v 17-tich narvala do huby hajzlikovi drogy, samozrejme ze bola v prave a mala slachenty umysel. Sedela v base a zrazu je uz analyticka na financaku USA.. WTF.. Totalne bezkontextove. Dalsia nulova postava, jej sef, ju donuti vypatrat cucfleka - takze ho akoze nahanaju, ale len akoze, kedze tento sa bez usmevu a emocii, ako pravy autista, prehana v dodavke, vykopava chrupy mafianov a nechava olovo v ich gebuli. Schema bud-spenceroviek: tipek vlastnorucne pobije pol armady a odchadza jemne poraneny pri vitaznej hudbe. Hrozna vymyvaren. Mne sa najviac lubil ten rezijny vykon, jak sa s braskom vykecavaju krvacajuc v crepinach na zemi, vsade kopy mrtvych, a do toho pride zly dedo a filozofuje moc o zivote, takze cucflek ho z otocky streli medzi oci a vyprava dalej akoby nic :---))! Som sa fakt kosil, dobre ze som na tom nebol v kine, to by mi prislo divne, asi by som sa rehotal iba ja, ked citam tie uchylne hodnotenia nizsie. Takto dako si clovek predstavuje kvalitny action film, ked prave zamenil plienky za adapter na hajzlmisu. Kazdemu to jeho - a ako vzdy, dobre si zapamatajte mena pri nadsenych kritikach a 5* hodnoteniach: podla tychto obcanov mozete totiz najst kvalitne filmy - staci si pozriet ich zoznam "odpad" a 1*, a mate zoznam kvalitnych tipov. No a mne bolo hned podozrive, ze chronicki retardaci pochvalne chrochcu na tento poprdenec, jaku rozkos zazivali pri nasavani tohoto skvostu. Premohla ma zvedavost a chut na oddychovku - ale az takuto saskarnu som zasa necakal!

A Walk in the Woods (2015)

Mne to prislo jemne plytke. Jeden dedo, co si "to" chce este pred funusom dokazat - ale vlastne ze co, to nevie popisat do konca filmu ani on sam. A druhy dedo, co presral cely zivot chlastom a sexualnou akrobatikou, chce zazit daco ine, nez byt chyteny za podvody. Tak idu, dvaja dedovia, na cestu cez 3 tisic kilakov.. Dost iritujuce su hodne nasprostaste vsuvky deda ozralu a kdejake lacne akoze-coolove scenky typu "snubenci ma vzali stopom a ona mu za jazdy vyfajci". Proste dost americke. Uvahy, ci do seba nalejem colu alebo chlast. Filozofie nad vylievanim rumovej tapky a hlboke uvahy, ci zvladnem nenaliat to do seba. Prasak pred konecnou ide na vylet a poprdel pri tom svet. Ale Redford je tu sympatak-spravnak, co miluje zenu a ona jeho, cely zivot studoval, lebo sa zaujima o svet; a to drzi tento pocin ako-tak nad vodou. Keby vynechali kopu nasprostastych scen s tym starym fuckerom, mohlo to vypalit na 3-4*. Mohli to nahradit napr. reflexiami o ich zivote, ako ho prezil kazdy z nich. Alebo viac prirody. Zial tam narvali hulenie snubencovi, obscenosti s 250+ kilovou hrochnou, vtipky o sukackach s vydatymi a podobne. Cize namet dobry a spracovanie hovnive. 2* - jednu za Redforda a druhu za sympaticku Emmu, ktori ani v takejto spaplanine nesklamali.

Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje (2015)

Pekne, treba to kukat ale po nemecky ;-). Detsky jednoduche, krasna priroda, pekne herecky, happy-end: mozeme ist v pohode spat :-D! 4* za pekny nenarocny zazitok; jednotka sa mi pacila viac

Ben & Ara (2015)

Oficiálny text: "Náboženské a kultúrne napätie eskaluje, keď má africká islamská žena pomer s agnostikom." Jeden z tých titulov, ktorý azda chcel ukázať niečo iné, resp. vôbec nechcel nič ukázať a len-tak sa poihrať s nedejovou zlátaninou, no namiesto toho výborne ukázal niečo celkom iné: obraz moderného zmrda v precivilizovanom dekadentom Babylone typu US/GB, kde pseudo-samec netuší, čo je láska, život, manželstvo, sex, deti, práca.., a tak sa presiera životom ako večný študent, filozofuje o živote a pri tom šuká menej milované i nemilované nežné pohlavie, čo mu práve osud k salámu privanie, pretože "nedokáže žiť sám a po svojom boku potrebuje ženské telo", ako Ben smutne konštatuje. Zdravo sebavedomá baba by ho kopla v riť nejneskôr pri tomto smutnom priznaní. Jeho matka je lezba - to tu proste muselo byť a v tomto kíbli sračiek sa to tak dáko rýmovalo a ani až tak moc nerušilo - čiže niet divu, že tú svoju nikdy nehľadanú mužnosť až na tie svoje rozmnožovacie orgány zrejme nenájde ani do konca života. Žije s Gaby, či skôr píli Gabi z dlhej chvíle a pohodlia ("lebo je bezproblémová a pohodlná"), s ktorou má "otvorený vzťah", čiže Gabi píli ešte aj retardovaný motorkár a Ben zasa píli černošku-muslimku. Ara je velice zbožná, no moc nerieši, že on je komplet vypaplaný ateista a ona sa pravidelne modlieva, resp. sa najskôr parádne kefujú, než jej tie detaily dôjdu v plnom rozashu, že tudy cesta nevede a mimino treba zavraždiť. Benova mužnosť stačí v tom čase zamiesiť paralelne aj na dorast u Gaby, a tak len velice nešťastne rozhutuje, že čo akože kua s tým, koho vlastne miluje a čo je to byť otcom a čo je to vôbec láska, čo chlap a ďalšie nedoriešené otázky, ktoré menej retardovaný chlap má doriešené kdesi najneskôr na konci puberty. Prínos filmu vidím v tých plasticky vykreslených diametrálne odlišných kultúrach, kde jedny sa modlia a makajú a veria a chcú rodinu, a tí druhí bezcieľne pretrtkávajú život, robia nechcene deti, hulia marišu, nalievajú sa vodkou a budia sa až popoludní do spoly presraného dňa, aby sa stihli do večera ešte trocha zahrať na civilov, napísať pár hlbokých úvah pre svoje PhD o vplyve cirkevných reforiem na politiku, na univerzum, na existenciu Boha, ľudskosť a vôbec, o nesmrteľnosti chrústa z ich pretrkaného mozgu. A potom sa zasa nahulia, nadrátujú, vyrobia "nechtiac" (!) mimino ("sorry baby, I didn't done this on purpose") a zasa dokola filozofujú, že čo ďalej s tak ťažkým životom.. A čo s tým? Hm, nakopať do gulí, aby sa tak bezbolestne nemnožili; postaviť k lopate a dať zarobiť si vlastnými rukami na suchý chlieb. Nezamestnávať ich ako autorov chujových kníh, chujových mítingov a chujového manažmentu. Ženy by sa im mali okľukou vyhýbať, neľutovať ich a nedať im, ani "to" a ani nič iné. Pomodliť sa za nich a z ďaleka opatrne obísť. A že je to celé inak a veriaca žena, rozumná panna, ktorá chce rodinu, chce milovať a byť milovaná, a nájde si tak nehodného úchyla, ktorý má dve mamy a vyrába bábätká v otvorených vzťahoch a tie detičky potom končia predčasne svoj pár-týždňový život vo vysávači? No áno, práve preto tá naša pseudo-civilizácia je na riť obrátená a dlho zrejme neprežije. Za mňa 3*, dopozerali sme, zhnusene ale predsa. Len aby si divák z tej mladšej post-komunistickej generácie z toho dokázal vybrať to pravé orechové, najmä to nežnejšie pohlavie - hlava nie je na vlasy ale na rozum, ako nám vždy prízvukoval náš sused. Keď vzrušený salám nevie, čo je to láska a nechce deti, keď má bordel v živote, vzťahoch, rodine a ešte aj v byte, tak sa mu treba vyhnúť a nie sa s ním romanticky množiť. Keď má chujových známych a chujové myšlienky, hulí a slope a nechce deti, kua, tak prečo sa vždy nájde dáka chudera, ktorá si to odserie?

Dáma ve zlatém (2015)

Super spravene :-D! Jednak mam rad skutocne pribehy a este aj navyse dobre spravene, no proste: mnam-mnam! Samozrejme, ze polohovada a hovada si tu zasa raz neprisli na svoje, ako i pri inych chutovkach: niet tu totiz ani agentov FBI, ani sexu, ani mafianov s gulometmi, cize ani jediny kibel krvi, cize velke sklamanie pri odpadovych fajn-smekerov. Zato na svoje si pride hlbsie dolujuci divak, ktory neopovrhne velmi dobre zahranou/zrezirovanou a citlivo spracovanou tematikou ludskosti, umenia i barbarstva. Tazivy pribeh z minulosti jednej z milionov, ktore prisli o drahych, o majetok, o ludskost. Kto cital napr. Iskru zivota, ci Tiene v raji, alebo hromadu podobnych pocinov, urcite doceni plynuly prechod z fasizmu, cez umenie, az po exil v USA a nasledny navrat, spomienky, strata hodnot nielen tych financnych, no hlavne ludskych, a ako sa s tym vsetkym dodatocne vysporiadat v nemilosrdnom materializme dnesnej pragmatickej doby. V pohode 4*. PS: Chyba mi tu funkcia zablokovat komentujuce hovada: preco sa to neda nastavit v profile? Proste "blokovat hovado" gombik, aby clovek nemusel tie sracky niektorych odskrabkov ani len periferne evidovat.

Demolice (2015)

Zaciatok dost slubny, chvilami milo-vtipne, slusny potencial. Ale ako to uz v JU-ES-EJ filmoch typu romanticka-komedia po roku 2000 byva: pri tvorbe psychopat a dej sa z dramaticko-romantickeho ladenia pomaly sunie do absurdna, takze na scenu vstupuje sfetovana neverna mamicka, 12-rocny syno-dcero-cojaviemco buzerantik, co pri spekulovani o svojej identite v siedmej na zakladnej huta, jak hulit spoluziakovi pindura. Do toho vyjde najavo, ze zosnula romanticka, mila/vludna/milujuca a este inaksie suprova manzelka, si skocila pred rokom na potrat s nemanzelskym dietatkom. Dej doplnuje satanisticky metal, pri ktorom sa kladivami roztlka nabytok i steny. Vsehochut, od romantiky a dojimavych pozastaveni, az po neveru, drogy, buzikov, trashmetal, rozbijanie hub az po spital a demolovanie pribytkov. Bombonik pod ciarou si uz malokto uvedomi, ved ide dalsi rozvod, kde tatko i tak nebol tatko, tak co vlastne riesit vsakano. Suma sumarum: smrt manzelky, depresie, drogy, nevera, bitky, demolacia, metal, rozvod, potrat, homosne decko. Za tych par dobrych scen a kolotoc na konci, udelujem po zrelej uvahe 1*, i ked velice prizmurenu. Sracka za styri-minus bych to nazval.

Divoká karta (2015)

Davam 1* namiesto odpadu hadam len za to, ze sme pred tym - tiez na odporucanie.. - skusali nevypnut "Nevyrizeny ucet"; to bolo este srackovejsie nez totok, takze 1* si to zasluzi. Tiez velice duchaplny pocin. Pri velice coolovej muzicke smutne posedava stary nasraty fucker, ktory ked nie je prave ozraty a nemina prachy za ruletu, tak dakoho napockanie zakole vidlickou alebo zastreli mincou hodenou z ruky alebo pouzije popolnik ako lietajuci tanier so smrtiacim ucinkom. Kdeze ninja a kungfu! Kedysi sa reziseri srali s detailami ako bojove umenia, choreografia, pokus o davku reality. A to sa mi zdal v puberte vtedy-aktualny Dudikoff trocha prehnany, ked zubami chytil sip a vrhol ho do ninjov nazad tak rezko, az ich rad-radom napichol jak na spis. Dnes staci naladit fetacky song pre spravny feeling, dat hrozne nasratemu zamyslenemu plesakovi do ruky popolnik a je to, moze pozabijat cely gang. A ja ze John Wick bola haluz - to malo aspon daku choreografiu a pouzival zbrane, takze clovek ciastocne mohol verit, ze dakoho zakilloval, no ale tuna staci lyzicka od nanuku jak pitevny nastroj. Nazdravie. Ale dopozerali sme, som furt cakal, co sa z toho vykluje. Ale mrtvi len pribudali a tipek bol furt len rovnako zamyslene nasraty a potom uz boli titulky. Nebyt Stalonovho skvostu spred hodiny, davam tomu odpad, ale to bolo hadam o cosi horsie, fetak Sly sa predsa len nezaprel a toto predcil. Takze 1*.

Do You Believe? (2015)

Film som stiahol len vďaka ateistom, čo sem vo veľkom zasa popísali, že je to ďalšia kresťanská agitka a hovadina :--))! Vďaka! To je ako mať tip od hluchého, čo sa vrátil rozhorčený z koncertu, že po koncerte všetci tí debili len stáli a tlieskali, ale on že jakživ nič nepočul a počuť nebude, iba svoje vnútorné hlasy a spoliehanie sa na vlastný inštinkt, proste ďalšia agitka, že uši nie sú len na držanie okuliarov. Takže áno, film veriaceho samozrejme ani  v tomto prípade nesklame - je o nádeji v beznádeji, o dobre v ľuďoch, ktoré sa dá vydolovať, aj keď sa už správajú ako zvery, ceste k sebe a k Bohu, k dobru, k pokoju. Samozrejme, že to hromadu ometákov vytočí, ale nevadí, skôr naopak: bez nenávistného povyku by to bolo podozrivé! 5* a pozdravy hluchým, že vďaka za tip ;-)!