• Životopisný

Slečna Marplová - Nultá hodina (2008) (epizoda)

Bol som usadeny k tejto krimi manzelkou.. V povodnej knihe "Nulta hodina" sa ta dotierava babka trajbalka, pani Marplova, vraj vobec nenachadza a cloveku tu dost lezie na nervy, ako velavyznamne od strikovania uhadne na prvy pokus kryci manever krycieho manevru, ktory poplietol nielen policiu, ale i divaka. Napr. z nahodnej zmienky o smradlavej rybe, o ktorej sa zmieni vlastnicka psika, ktory jej nahodou skoci na strikovanie, jej okamzite docvakne, ze vrah siel lanom v noci do okna. No lebo mal lano. A to mal predsa z pristavu. Lebo tam bola tiez mrtva ryba. Lebo ta smrdela ako ten psik. Ktoreho muselo dievca umyt. Nez skocil do strikovania.. Babke to akoze fakt pali, asi z toho strikovania. Furt dakde smejdi a vzdy vie viac, nez fizli - ti su z nej spolu s divakom namraky, ale napokon pochopia, ze trajbalka je jasnovidec, a tak ju zapoja do vysetrovania a i do rozuzlovacieho prednesu, kde sa vrah celkom vynervovany z jej vypravania nervovo zruti a vsetko nasrate prizna. Babka ako krimi-hrdina. Moja stara mama mala v laske taketo krimi smaky, tak tomu davam 2*, ako spomienku na nu.

Slepý pelikán (1963)

Ako dieta som ten film miloval - a pokusam sa ho zohnat zasa :-)! Bolo to o malom chlapcovi, ktory vypiple slepeho pelikana, chodi s nim k lekarovi, krmi ho.. Proste krasny film :o)! Ktovie, ci by sa mi este stale tak pacil, ale pamatam si ho 40 rokov..

Slídilové (1992)

Redforda mam rad, ale totok bola fakt chobotina.. Ja rozumiem, ze sa divakovi neda naservirovat desifrovanie dat naplno, ale kukat na obrazovku, jak sa pismenka cez telefon menia na plany tajnych komplexov v grafike, tak to je fakt moc.. Proste cele je to hrozne slabomyselne a beznapadite; takto by som to vymyslel a natocil asi aj ja :). 1*, ze mam toho tipka rad.

Sluha Jeho Veličenstva (2007)

Kravina jak mraky. Lacno spravene, zli herci, nic sa tam nedeje; len muzika je furt akoze super-napinava, az sa clovek divi, ze co akoze previdel :-D. Nedalo sa to dopozerat, po temer hodine sme to ukoncili. 1* z milosti.

Služebníci (2020)

Vyborny film; kto pochopi, pochopi.. Samozrejme, ze ma co povedat aj dnesnemu cloveku, ved prave o tom to je, o tej nadcasovosti!.. Vtedy komunizmus, dnes liberalizmus. Utlak a obeta pre pravdu zostali, krestania su dnes najvyvrazdovanejsia mensina, ibaze sa o tom moc nepise, ale staci sa o to len trocha zaujimat. Velmi dobre si pamatam tie casy, ked sa len posuskavanim vedelo, ze sudruhovia umucili dalsieho nepohodlneho knaza; zial je tych filmov velmi malo (spontanne mi prichodi na um "Popieluszko. Wolnosc jest w nas (2009)"), takze vdaka Bohu za kazdy dalsi na tuto temu. Zial i v tomto pripade deti odkojene na americkych agentskych srackach sa i tu samozrejme nudili (vid komentare), kedze to nebol ani Agent007 ani Bourne Identiy. Dakto komentoval, ze 'ved sa dnes cirkev potyka s inymi vyzvami': vobec nie, vtedy knazov vrazdili, dnes ich vrazdia aj s veriacimi, vid gugel. Vtedy na nich kydali, ze su tmari, dnes ich prenasleduju media, ze pretahuju ministrantov. Bol u nas v zahranici slovensky knaz a chcel sluzit v klastore omsu: namiesto celebretu chceli po nom preukaz, ze nie je uchylak na deti: bol z toho v soku este celkom dlho, ani nehovoril, len krutil zhrozene hlavou, ze az kam ta diabolska propaganda zasla: ta ista nenavist, to iste peklo, iba forma sa zmenila v nasich koncinach - a inde vo svete ich proste mucia a vrazdia, si pozrite daleky vychod, co robia s krestanmi. Kym svet svetom bude, Zlo bude prenasledovat Dobro. Za mna 4*

Služka (2023) odpad!

Zial som si vsimol az po vymazani tohto ODPADu, ze ma tag "lesby" a "sex" a podobne. Dej to nema vobec ziadny, je to zlatanina hnusnych obrazov bez ladu a skladu, ak nepocitam tu lezbicko-uchylnu linku. Film sme kukali s manzelkou ako "historicku romanticku dramu", taggy sme nestudovali, na nasu skodu. Uchylny svet pani reziserky je v priebehu deja jasny podla detailnych zaberov na hovna v serbli so stankami, ponizovanie obtlstnutej sluzky vyzliekanim a vysmechom, nahodnym sexom s uchylnym sluhom a logickym vyustenim lezbickeho sulozenia, zenskym fackanim sa, zabermi na menstruacnu krv, spominanie mlatenia manzelom, hulenie panovho salamu za plneho behu domacnosti - a vzdy sa opakujuce zabery na ruzenec a kriz s Kristom na krizi, staby vysmech diablov, ze aha, nepomozes si, sme proste svine.. Sceny, ako si zena vyholi rozkrok, potom ho musi vypit, pri com temer zvracia, potom naha beha s metlou v rozkroku po izbe a preklina manzela na vojne, aby skapal - a sluzka opakuje: "chcipni! chcipni!.." Potom lezia na posteli, kozy vonku a diskutuju akoby nic. Potom detail na interupciu, krvave stehna, nohy, uplakana zena, dieta zavrazdene. Vsehochut, pani reziserka je minimalne je bud posahana uz od kocika, alebo zasvatena satanovi, tazko povedat. Cize: humus. Pridavam si pani reziserku na zoznam odpornych reziserov - rocnik 78, zrejme nasavala post-prevratove sracky v puberte, od porna az po vtedy tak popularne sexualne deviacie. Halt, bez viery v Boha a vnutorneho svetla, v cloveku prevladne len tma a svinstvo. Jezisovo "strom poznas po ovoci" spred 2000 rokov plati zjavne az po dnes. Nedopozerany ODPAD a stratena hodina vzacneho casu pre veci hodnotnejsie. PS: CSFD by malo povinne zaviest realisticke tagovanie hned pod nadpis filmu, a nie ze dodatocne user tagy: malo by to mat viditelne keywords ako "hovna" (boli dokola v detaile), "nasilie", "krv", "homosexualita" - a nie ze "romanticka historicka drama".

Sněhurka (2012)

Totalne zle spravene.. Snehulienku by som si rad pozrel i po rokoch, no ale takto.. To kery deges natocil/zreziroval.. Nema to hlavu ani patu.. Este aj Julia Roberts tam posobi jak cisty debil.. 1*, kedze su k maniu i horsie pociny.. Pfuj..

Sněhurka a lovec (2012) odpad!

Prakticky nepozeratelne. Sice zefektovne domrte, ale ide z toho cierna magia a humus. Uplne nevhodne pre deti a mladez, a dospely nech radsej siahne po kniznej podobe, ak zatuzi po rozpravkovom pribehu v ramci kompenzacie s kazdodennym svinstvom. V momente, ked sa z toho valili uz len chore sracky, sme to vypli a deletli. Skoda casu a dobrej nalady; nech sprasia radsej pribehy od Hitchkoka alebo Stephen Kinga, ale ukajat svoje magicke pachute na klasickej rozpravke je perverzne uchylne. Odpad.

S nejlepšími úmysly (1992)

Nebolo to vyslovene zle, ale zasa: ani nic moc. Sledovat 3 hodiny, ako sa zozenstely reformovany pastorko snazi dospiet, zatial co jeho rozmaznana velkopanska zenuska balancuje medzi sebaobetovanim sa v ramci ziskavania zivotneho poznania a tuzbou zbehnut za mamickou a zvycajnym prepychom, je proste pridlho. Tipek vrcholne nesympaticky: nemuzny, nerozhodny, nevypocitatelny, schopny plakat od dojatia a vzapati devenke rozmlatit hubu. Ona o nic lepsie: tucnucka, rozmaznana, naladova, medzi tuzbou byt svaticou a stredobodom vesmiru. Chudak ta jeho povodna snubenka, coby jedina spravna zenska v celom pocine. A stary pan tiez hodne sympatak, aj ked v slepacej papuci. Luto mi bolo maleho Petrusa: namiesto zmasakrovania by bol byval potreboval lasku. Z osudu takychto deti su neskor nebezpecne individua. Mali to cele skratit. To o nasich by sa dalo natocit ine rosambo, nie takakto zuvacka :o). Je pruser, ked takyto nemastny neslany, odpustenia neschopny, vecne seba hladajuci nemuzny chudacik, sa vmontuje do ulohy pastora, vidiac sa ako pasie stado bozich oveciek. Lenze, to by musel mat najprv gule na mieste. Na 3* to postacilo hadam, snazili sa hodne, aj ked kukat na dvoch hlavnych hodne nesympatickych protagonistov 3 hodiny, je silny tabak. PS: pozeram, ze nie kazdy pochopil, preco chcel Petrus utopit maleho - sak je to jasne jak facka; ved mama vravela, ze sa nemoze starat o dalsieho - a navyse ho neznasa, pretoze je vlastny a pekny a milovany. To deti robia. Ked som videl, jak na neho kuka, vravim manzelke: zabije ho. Vzit sa do tej detskej duse, tyranej dospelakmi, sa podari zrejme len pamatnikom. Dosiel s rozbitou hubou a krvavym nosom - a tak aj odchadzal; ved to vykreslili dokonale. Mali sa mu venovat: laska, laska a zasa len laska. Inak bude mat deficit cely zivot. Pastorko to mal vediet, z tych jeho kniziek reformovanych sa to mohol dozvediet, keby si nehladal vajcia pol zivota.

Sociální síť (2010)

Tlupa blbcov sa hra na hack-ovanie. Stiahnu nechranene fotky spoluziacok cez script a v divakovi sa rodi predstava, aki su hyperinteligentni. Fotky si ulozia na disk, pomenuju to The FaceBook a daju nadrzanym spoluziakom na oslintanie. Cely tento sajrajt nastartoval dementne nadsenie uniku z reality, kde sa kazdy pokusa cim lepsie vyprofilovat. A "lajkovat" chujoviny. No na obzore uz vidno svetlo v konci tunela, navrat k realite, tiez pomocou techniky, ale inak :-)..