Král rybář (1991)

Naprosto bláznivá jízda s krutými momenty tragickými i veleveselými. Sqělý zážitek!

Zpívání v dešti (1952)

Nadčasové pohlazení, barevná smršť, nevšední humor a extraligová dechberoucí scéna zpívání v dešti za jednou s hvězdičkou!

Ženské problémy (1974)

Nechutný! A úchylný! Dodíval jsem to, ani nevím proč.

Mata Hari (1931)

Nějakým způsobem mi to navzdory všem kopancům a naivitám nakonec sedlo jak prdel na hrnec! Trailer zase jednou prokázal své propagandistické umění (v tom negativním slova smyslu), namísto slibované špionáže s neotřesitelnou boho-ženou se divák dočká přeslazené romantické omáčky, v níž plave či spíš topí se chaboučká Greta Hari...tedy jako postava, jako hérečka je Mata Garbo sqostná!

Pevné pouto (2009)

Hodně prazvláštně zvláštní, zvlášť některé momenty. Scéna nalezení deníku mi zastavila dýchací ústrojí. A paní Rachel taky. Příběh ovšem prapodivný.

Šarlatový a černý (1983) (TV film)

Někteří lidé mají nelidskou odvahu! Příběh až k neuvěření. Je krásné, co se všechno stalo, ač by bylo ještě krásnější, kdyby se to stát vůbec nemuselo...

Zodiac (2007)

Na můj vkus příliš roztříštěné, ukecané až běda, podprůměrného napětí, bez gradace, bez šmrncu. Škoda.

Strom života (2011)

Terrence Malick umí! Fantazie. Symfonie. Láska. Rodina. Poetika. Pohlazení. Srdcovka. Hvězdička. Pět hvězdiček.

JFK (1991)

Pecka! Naprostá. Film, který po tři hodiny valí jak tank. Herecké výkony, skloubení dokumentu s fikcí, síla příběhu jsou ozdobami tohoto snímku. Osobně by mě strašně zajímalo, jak to tenkrát (ale i posléze) vlastně bylo. Nepozbylo by to tak ovšem onen háv nejistoty, nezastavil by se tak motor touhy neustálého přemýšlení, zda to nemohlo být ještě tak a tak, neztratilo by se celé to kouzlo "co kdyby"?

Zelená míle (1999) odpad!

Tenhle film mě onehdy děsně vytočil! Čekal jsem pecku a tu jsem nakonec inkasoval - přímo do papule. Už si vybavuji pouze tu nechutnou stopáž příběhu, který by se dal vtěsnat do 45 minut a pak onu scénu s mrtvou krysou... už vidím, jak v celách smrti v u.s. vězeních 30. let brečí nad mrtvou myškou...směšné.