• Krátkometrážní

Dva na cestě (2008) (seriál)

Zdá se mi to, nebo chválili KLDR? Takový povrchní, moc jsem se nedozvěděl a průvodci moc chytrosti podle mě nepobrali, což asi znamená že nemají předpoklad na natáčení dokumentárních filmů.

Kimi no suizó o tabetai (2018)

Proč si to dělám? Proč nám to dělají filmaři? Ten hlavní hrdina mě tak do 2/3 filmu štval. Ta holka byla divná, ale bylo mi jí strašně líto. A nevím co dál napsat. Jsem citově rozrušený a asi nebudu moct usnout.

The Filthy Frank Show (2018) (seriál)

Příběh tohoto veledíla by mohl perfektně konkurovat příběhu celé Star Wars ságy. Ore wa ochinchin ga daisuki nandayo! Ale vážně, když si to pustíte na YouTube v celkové kompilaci v rozsahu asi 3 hodin, chronologicky seřazené podle děje, tak to dává absolutní smysl a vypráví to epos o konci světa.

5 centimetrů za sekundu (2007)

Nebudu lhát, z takhle velké dávky melancholie, která mi byla do těla vpravena nádherným vizuálním způsobem, jsem měl menší depku a musel jsem se potom hodně dlouho dívat na politické debaty, abych o tom nepřemýšlel. Tenhle komentář píšu dva dny po shlédnutí filmu a stále jsem z něj trochu vykolejený.

Kimi no na wa. (2016)

*Spoiler alert* Sakra, tohle mi zlepšilo hodně náladu potom, co jsem viděl 5 centimetrů za sekundu, z jejíhož konce jsem byl poněkud...no, smutný. Nikdy jsem nečekal že budu od filmu požadovat happy end. Venku řádí korona a já se rozhodl dívat se na romantický filmy z Japonska, obávám se že budu zbytek koronaprázdnin sjíždět filmu tohoto autora a cítit se poněkud melancholicky (a ještě i depresivní, pokud se rozhodnu se znova podívat na Stalkera, ku příležitosti nedávným nedožitým narozenin A.Tarkovského). Prostě, buďte melancholičtí, je to příjemné, a řekl bych že i motivující a filmy jako je tento skvost vám k tomu mohou pomoci.

Hledá se prezident (2013)

Tak já nevím, když někdo natočí dokument "s tváří", tak je to vnímaný jako agitka, když někdo udělá dokument "bez tváře", což je jeden z mála způsobů jak udělat objektivní dokument, tak to je vnímaný jako něco bez hodnoty.

Trhák (1980)

Chtělo by to víc scén z natáčení, které jsou opravdu sranda, a méně scén z toho filmu, které sice jsou parodické, ale je jich přehnaně moc a nejsou příliš vtipné.

Účastníci zájezdu (2006)

Tento film by byl snad aji v pohodě, kdyby ho nedávali v televizi jednou za dva měsíce rovnou se 4 reprízama.

Tobě hrana zvonit nebude (1975) odpad!

Asi tak ve dvou třetinách filmu jsem přehrávání zrychlil, ve tří čtvrtinách ještě víc a pak jsem to proskákal. Nudné, lživé, propagandistické.