Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Sci-Fi
  • Komedie
  • Akční
  • Horor

Recenze (37)

plakát

Vetřelec: Covenant (2017) 

Buďme rádi za každé solidní sci-fi v kinech. Ovšem jako legenda totální zklamání (možná i z té přemíry snahy doplnit primitivní vetřelčí řežbu nějakým filozofickým duchaplným prohlášením, že lidstvo je svinstvo). Pěkné akční sci-fi, do kterého se nějak vecpal vetřelec. Neříkejme tomu Alien a pak to bude vcelku pěkná trilogie. Ovšem pokud toto má být vetřelčí film, pak je to jako reklama na vložky – v reklamách hezký, ale v reálu na... Co takhle to zkrátit na 15-20 minut (ve stylu AvP) a přilepit to na konec Promethea?

plakát

Pat a Mat: Velikonoční vajíčko (2003) odpad!

Pat a Mat byli nešikovní kutilové, ale nikdy nebyli hloupí. Každý jejich nápad měl "geniální" myšlenku, jenom její provedení pokulhávalo a výsledek vždycky nějak slepili dohromady. A tento díl je úplně o jiném Patovi a Matovi - blbém a blbějším. "...se vracejí" se nějak nepovedlo.

plakát

Český žurnál - Výchova k válce (2016) (epizoda) 

Těžko říct, zda se jedná o vyloženě naivní snímek (všichni zahodíme zbraně a všichni se budeme mít dobře), nebo o provokaci, která má naopak vyvolat zájem na téma občanské výchovy (tihle by naši zemi šli bránit ve válce, musíme s tím přece něco udělat, jinak špatně dopadneme). Každopadně pouhým snímáním osob a jejich výlevů (kde až na pár výjimek je to myšlenková katastrofa způsobená útlým věkem, tíhou k násilí nebo pouhou psychickou nevyzrálostí dospělého) se ztrácí smysl pojmenovávat snímek jako dokument. Je to jen jakási sonda do myslí několika (málo) našich spoluobčanů. Na začátku byl zcela jistě dobrý nápad a v aktuálním čase i s velkým potenciálem diváků. Naneštěstí je téma natolik obšírné a složité, že studentský dokument se silou jednoho člověka ho a priori nemůže podchytit. Jako výchozí bod pro - jednou v budoucnu vyšperkovaný - dokument o výchově v ČR v okolí válečných konfliktů a extrémních názorů dobré. Obsahuje řadu scén, které stojí za další zkoumání, které ovšem nepřichází. Takže jako samostatný dokument málo obsažné, příliš tendenční, dlouhé a nezáživné ("ukecané") a bez pointy.

plakát

Do zbraně (2016) (studentský film) 

Zajimavý styl "uvnitř prohlížeče". Argumentačně slabší, místy nevyvážené, ale celkově líbivé a povedené. Proč máme zbrojní průkazy a že to není jen průkazka, se celkem ukázalo na aktérkách samotných :). Každopádne sehnat funkční zbraň problém není (každá poptávka si najde vhodně oceněnou nabídku), což je každému jasné, tím pádem dokument nic objevného nepřináší. Takže je to spíš pohádka o tom, jak si tři kamarádky pořídily zbraně. Ale nenechte se zmást, i z té pohádky zamrazí.

plakát

Krvavý příliv (1995) 

Velmi povedené válečné drama. Snad jediné, kdy můžete při druhém sledování prohodit strany a budete nadšeni i podruhé. Ve světle některých konfliktů poslední doby se nemusíte ani přemáhat a Hackman bude mít k pravdě blíž (bohužel tedy...).

plakát

Bůh masakru (2011) 

Takové to domácí diskutování nad životem. Až na ty umělé "odcházecí" scény velmi povedené! Krásný pohled na fasádu všech politických korektností a pod jejich povrch do toho zkaženého masa.

plakát

Boj (2015) 

Všechno směřuje k jasnému morálnímu dilematu. Dobrý den, přišli jsme vám pomoct. – Tak jsme to tady pěkně vybombardovali... Haló, kde jste? – A sakra... Bohužel film se k tomu dilematu staví příliš z dálky a tak se to celé redukuje na pouhé "vylžeme se z toho".

plakát

Přesvědčení (2016) 

Každý má právo odmítnout vojenskou službu. Každý má právo, aby byla posouzena jeho fyzická a psychická zdanost k vojenské službě. Každý má právo vyjádřit své přesvědčení, které odporuje válce. A když mi dají civil, tak je mi vlastně jedno, co si do lejster napíšou, hlavně, že jsem z toho venku. A každý má povinnost bránit svoji zemi? Mozaika několika osudů, které mají stejné téma, stejný názor na ruskou vojnu a stejně sestavený obraz. Příliš zaostřeno na já/my versus oni a nedostatečný pohled na . Místy se i zasmějete.

plakát

Otec, Syn a Džihád svatý (2016) (TV film) 

Velmi zajímavé téma pro středoevropana, zejména z pohledu integrace dvou generací cizinců v západní Evropě. Drama o válkou zničené rodině je silné. Širší pohled na celý syrský konflikt nepřináší nic nového (vlastně je celkově slabý) a je laděn velmi černobíle.

plakát

Oko v oblacích (2015) 

Banda politiků, banda vojáků, banda teroristů a jedna malá holka. [SPOILER ALERT!] Vojáci by chtěli střílet, politici by chtěli střílet, teroristi by chtěli střílet. Holka prodává chleba. Vojáci by chtěli střílet, politici by nechtěli střílet, teroristi by chtěli střílet. Holka stále prodává chleba. Vojáci by chtěli střílet, jeden voják nechce střílet, politici chtějí i nechtějí střílet, teroristi stále při chuti střílet. Holka zase prodává chleba, i když se válel po zemi a už ho jednou prodala (má pochopení pro tržní ekonomiku). Vojáci zase chtějí střílet, politici by chtěli střílet, teroristi pořád nažhavení střílet a holka konečně prodala chleba. Letí... bum, všichni na sračku. Vojáci spokojení, politici spokojení, teroristi mrtví, holka mrtvá. Hmmm... to není moc zajímavý film... což takhle... vojáci spokojeně brečí, politici spokojeně brečí, rodiče holky brečí (jediná uvěřitelná scéna ve filmu), teroristi mrtví. Ne-uveřitelné drama. Vyjma postojů "zabíjet děti je špatné" se o morálních dilematech jednotlivých postav nedozvíme nic; snad jenom, že herci umí efektně brečet na kameru nebo volat nadřízenému. Fail safe (1964, remake 2000) je válečné drama, tohle je válečné melodrama - **.

Ovládací panel

Reklama

Reklama