After: Polibek (2019)

Co se dá napsat k filmu ze kterého si za pár dní pamatuju pendrek a u kterého jsem neustále bojoval se spánkem. Nic.

Správní chlapi (2016)

Stary dobrý Shane Black tak jak ho mam nejradši. Ten chlap by mel točit výhradně jen "buddy movies" protože tak jako on to neumí nikdo.

Osm hrozných (2015)

Začínám mít tendence že každý další film od Quentina se mi líbí víc než ten předešlý. Krásně pomalý děj kdy samozřejmě víme jak skončí, a to pořádnou řežbou v závěru s partou luxusních herců a parádní mistrovou hudbou. Jsem hrozně rád ze se pan Morricone konečně dočkal Oscara protože on si to zasloužil ze všech nejvíc.

Teroristka (2019)

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to prostě líbilo. Radek Bajgar má u mě velké plus že nechal film dojít až do totálně absurdního, bizarního a přehnaného konce protože tím předčil všechna má očekávání. Jako čekal jsem všechno, ale finální tarantinovský masakr fakt ne. Iva Janžurová ve své roli perfektní, ona prostě neumí hrát špatně a Martin Hofmann se snad narodil pro podobný slizouny, ty jeho kecy jsou fakt boží. Za mě spokojenost.

Útěk z L.A. (1996)

Pokračování a remake v jednom. Proč ne když je to stejně geniální a Snake Plissken je furt stejnej borec, tož i já hodnotím stejně!

Útěk z New Yorku (1981)

John Carpenter nebyl jen výborný rejža hororů, ale rád a dobře točil i akčňáky a Escape from New York je jedním z nich. Kultovní, vizionářský, postapokalyptický a přitom tak jednoduchý film s vynikajícím Kurtem "Snakem" Russellem v hlavní roli. Moje srdeční záležitost už dětství.

Spring Breakers (2012)

Tak tenhle film už nikdy víc! Dokonalá ukázka toho jak film může z dobrýho začátku spadnout až do hajzlu. První záběry byly na jasných 5 hvězd. Ovšem když se naše kočky vydali na prázdniny šel děj nemilosrdně do kopru. Což o to krom Gomezový se na ně dá dívat vskutuku krásně i James Franco mě bavil ale celý je to utahaný a tak debilní že se divim že jsem to vydržel do konce.

Pohádkář (2014)

Na Pohádkáře jsem byl vážně zvědavej, protože takovouhle mediální masáž jsem u českýho filmu dlouho nezažil. O to víc mě mrzí že ve mě vyvolané nadšení nenaplnil. Ono se na to dobře kouká má to dobrej vizuál, herecky je to spolehlivý hlavně Matěj Hádek je zde bezesporu nejlepší, ale celou dobu je to takový nemastný-neslaný...já pořád čekal že se stane nějakej pořádnej, nečekanej zvrat a ono nic, film si po půl druhý hodině uplynul a prakticky nic převratnýho jsem od něj nedostal. Opět jeden z příkladů kde forma vítězí nad obsahem.

Nebe a dudy (1941)

Teda na to že takhle starý filmy nijak extra nevyhledávám tohle byla skutečně výborná volba. Tak milej českej film nepamatuju a od tak letitýho snímku bych to ani neočekával. Ta přeměna Marvanovi mrzoutský postavy v dobráka šířícího radost a Plachta ve svý typický slušňácký roli jsou naprosto geniální.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Mandolína je prostě romanťák se vším všudy a jinej je pouze tím že je to celý zasazený do válečnýho Řecka a překvapivě je na něm nejlepší ta zbytečně krátká válečná scéna a to co přišlo po ní. To vše před tím je jen cukrkandl s nádhernýma exteriérama a výborným kapitánem Nicolasem Gagem kterýmu ta italská uniforma sedla jak ulitá.

Časové pásmo bylo změněno