Muž z Ria (1964)

Adrien Dufourquet to je boreček, přes půlku světa se honí za svou milenkou, kterou unesli indiánský grázlíci. Během toho lítá letadlem plave mezi krokoušema a neustále někam běhá a padá. Zkrátka dělá vše aby ji dostal zpět a to že se tam vlastně jedná o nějakej poklad je mu úplně jedno. Kvalitní dobrodružný film se spoustou kaskadérskejch kousků ve kterých se Jean-Paul Belmondo opravdu vyřádil.

Mys Dobré naděje (1975)

Mys dobré naděje mi zodpověděl otázku která mi vrtá hlavou již delší dobu a to jak by asi vypadalo sedm statečných po česku, no asi nějak takhle. Otto Lackovič totiž hraje postavu totožnou s Harry Luckem, postavou právě ze sedmi statečných a jeho finální scéna je doslova remake. Co se týče zbytku filmu je to prakticky o ničem a ze začátku se tam furt mele německy takže tomu je ještě hovno rozumět. Jediným skutečným kladem celýho filmu je hlavně parádní hudba a herecký obsazení jinak je to bída.

Na doživotí (2007) (seriál)

Co se týče seriálů jsem většinou nekompromisní a dalece se jim vyhýbám, o kriminálkách nemluvě. Ale tenhle si mě přesto dokázal získat. Výborný obsazení Damian Lewis je sympaťák a jako zenovej polda Charlie je správňáckej, jeho kolegyně Reesová je zas parádní kočka takže další důvod proč sledovat ale za největšího borečka považuju jeho šéfa Tidwella, kterýho hraje Donal Louge, to je opravdu machr hází nehorázný hlášky a na všechno jim dává povolení. Prostě jednoduchej pohodovej seriál kterej je daleko lepší než všelijaký kriminálky Miami, Las Vegas nebo Anděl.

Nahota na prodej (1993)

Pět hvězd filmu co by si zasloužil odpad, ale já nemůžu jinak, když jsem se tak královsky bavil. Vít Olmer a spol. se evidentně snažili natočit výmluvný polodokument ukazující polistopadové období reálně s příměsí divácky přitažlivější akcí. Jejich zarytost ovšem způsobila, že se z filmu stala sebeparodická akční komedie. Geniální plakát filmu mluví za vše. Co na mě vylítlo z filmu jsem ale nečekal. Vagabund Lukáš Vaculík si našel novýho kamaráda do deště a to nahláškovanýho, zdrsnělýho Krampiče v životní roli, kterej mlátí cigoše s vervou člena dělnické strany a dělá kopačky ve stylu Chucka Norrise. Mladá Třísková zas kecá ty rádoby intelektuální žvásty z Ameriky. No co tu máme dál, je toho ještě spousta. Cigoš Fuko šukající výfuky u aut a řezající neposlušný šlapky, J.X. Doležal hulící trávu s Josefem Klímou, bitka skinů s cikánama, Ivan Jonák jako nějakej "kontroverzní podnikatel", Skamene makající v bordelu a jeho vzpomínka na vekslácký časy, cigoši co točej BDSM porno, Pomeják stílící z bazuky a na záver mohutná přestřelka cigošů a mafiánů. To vše za doprovodu vysoce kvalitní hudby Ondry Soukupa a řevu Lucie Bílé. Můj guilty pleasure na který nedám dopustit. "CO JE GÁDŽO?" - "NIC GÁDŽO!"

Na hraně zítřka (2014)

Wuhuu konečně akčňáček kterej je originální, nenáročnej a zábavnej. Tomovi bylo asi líto jak v každým filmu vždy přežije a tak tady předvede deset tisíc způsobů jak natáhnout brka ale stejně nakonec dá i tohle.

Nájemní vrazi (1995)

Velmi dobrý duel Stallone vs. Banderas. Filmy o nájemných vrazích mám rád, zde navíc pod taktovkou smrtonosnýho Richarda Donnera a hlavně s naprosto mrdlým desperádem, kterej sým pošukaným chováním dodával do celé akce příjemnou dávku humoru.

Národní třída (2019)

Nejvíc je mi líto Hynka Čermáka, kteryho mám rád a vím že hrát umí. Což o to, zahrál dobře, ale jeho postava je naprosto nesympatickej kreten kterej mě abnormálně sral celej film. A to je docela průser. Další průser je scénář, co na plat že kamera i režie je super, když scénář je úplně o hovně. Velké zklamání.

Návrat k vítězství (1981)

Tak Sly už není jen boxer ale i fotbalovej brankář. No páni co ten v tý brance předváděl za komba to jsem teda vážně čuměl. Většina zdejších komentátorů kterejm se jeho výkon nezdál celej film zřejmě neviděla protože tak už byla napsaná jeho postava tudíž americkej fotbalovej analfabet. Mě naopak Sly do tohohle filmu sednul pěkně a stejně tak Michael Caine i fotbalová a po tomto filmu už i filmová hvězda Pelé.

Nebe a dudy (1941)

Teda na to že takhle starý filmy nijak extra nevyhledávám tohle byla skutečně výborná volba. Tak milej českej film nepamatuju a od tak letitýho snímku bych to ani neočekával. Ta přeměna Marvanovi mrzoutský postavy v dobráka šířícího radost a Plachta ve svý typický slušňácký roli jsou naprosto geniální.

Nebe s.r.o. (2019) (seriál)

Zábavná blbůstka o tom jak to chodí "tam nahoře." Bůh jako negramotnej magor co chce zničit zemi a parta andělů plnící modlitby která se tomu snaží zabránit tím že dají dohromady dva lidi. Serial má ohromnou výhodu v tom že má jen sedm dílů a tak není čas na nudu a jde rovnou na věc. Jsem zvědav s čím přijde druhá série.