Nebezpečná kořist (2011)

Nebylo to vůbec špatný dokonce se mi chvíli zdálo že se vrátila stará dobrá tvrdá krimoška z Francie, jen tomu chyběl takovej ten šmrnc kterej takový kriminálky měly. Akce je dobrá a po herecké stránce je to bezchybné. Albert Dupontel moc velkej sympaťák není ale jako zločinec je perfektní, Alice Taglioni je zatraceně sexy policajtka a Stéphane Debac je naprosto odpornej, úchyláckej parchant. Jen konec mě lehce nasral, už už to vypadalo na klasickej francák jako z filmů s Delonem ale oni si tam tu "happy" koncovku museli dát. To byl hlavní důvod proč jsem neudělil čtvrtou hvězdu.

Nebezpečné myšlenky (1995)

Při pohledu na Michelle Preiffer mě napadaly spíš hříšné myšlenky.

Něco na té Mary je (1998)

Že na Cameron Diaz něco je si nevšiml jen Ben Stiller ale i já. Cami je pořádně rozpustilá a celej film mě krásně bavila stejně jako mě bavilo na ni koukat. Stilleřík ve svý typický roli ňoumi s dobrými úmysly mě taky bavil a Dillon byl pro změnu pěkně odpornej. Pohodová komedie která to rozjede už na začátku a z vtipu nesleví až do konce.

Nedotknutelní (2011)

Film kterému jsem se díky všem okolním glorifikátorům systematicky a úspěšně vyhýbal mě nakonec dostihl a zcela po právu si se mnou udělal co chtěl, takže mě nejen krásně pobavil ale navíc mě emocionálně rozemlel což podnítil i fakt že se jedná o skutečný příběh. Čuměl jsem tedy s otevřenou hubou na to jak mě francouzi opět dokázali že v komediích prostě nemají konkurenci i když to tak v posledních letech moc nevypadalo.

Nejkrásnější věk (1968)

Československou novou vlnou mám rád, Formanovy a Papouškovy komedie tý doby taky, ale tohle jsem jaksi nepobral. Prvních asi 45 minut jsem s obtížema přežil jsem díky Křesadlový, příběh tam tak nějak scházel a pořádně řízný dialog jaký v takových filmech bývá tam zazněl asi ve třetí minutě a tím bylo vystaráno. Když to ze mě vyždímalo poslední zbytky síly a chtěl jsem to přepnout nastoupil "bojovník" Šebánek a rozjel svůj další neherecký koncert. Ty jeho kecy byly naprosto dokonalý a řezal jsem se u nich jak blázen. Samotný film to bohužel nezachránilo, ale kdyby tam Šebánek vlítnul hned od začátku tak bych řval HURÁ.

Nepoužitelní (2012)

Poslední dobou se nemůžu zbavit dojmu že se Francouzi snaží dostat opět na vrchol ale jaksi nevědí jak na to. Nepoužitelní mají dobrý potenciál navíc měli být krimi komedií žánrem dříve tak populárním, ale prostě si s tím nevědí rady. Scénář sice není nikterak originální ale dvojice Sy-Lafitte je pohodová, oba dva jsou totální kokoti který si furt na něco hrajou jeden na Murphyho a druhej na Belmonda s tím že se snaží vtipně hláškovat ale spíš se jen ztrapňujou. Odkaz na Profesionála mě příjemně potěšil stejně jako Sabrina Ouazani moje oko. Nicméně i když frantíci mají dobrý nápady ale jejich provedení pokulhává, mě se ty jejich filmy pořád líbí.

Nepřítel před branami (2001)

Němci před branami a NKVD za zády, u Stalingradu bych bojovat rozhodně nechtěl a filmy pojednávající o týhle bitce bývají většinou dost sporný. Pan režisér Annaud to zvládl se ctí a ukázal jak to tam asi vypadalo, jako hlavní dějovou linii zvolil příběh ruskýho snajpra Zajceva a jeho střet s dost možná fiktivním německým odstřelovačem majorem Konigem. Jude Law byl ve svý roli vynikající a naprosto jsem mu věřil, Rachel Weisz taktéž ale největší hvězdou byl Ed Harris on je to starej mazák a jako Konig je správně němčourovatej. Válečný filmy nijak zvlášť nevyhledávám a o to přísněji je hodnotím ale tady je všechno v richtigu takže čtverka jak vyšitá.

Nespoutaný Django (2012)

To je blaho. Christoph Waltz těžce vládne a přehrává i takového borce jakým je Leo DiCaprio v roli prašivýho otrokáře v tomto brilantním westernu mistra všech mistrů Quentina Tarantina. Taranťák totiž na nás poslední dobou hrne jednu žánrovku za druhou a je si v kramflecích jistej jak žádnej druhej. Biják vyšperkovanej až na půdu - úvodní stylový červený titulky podmázlý songem z původního Djanga, Ku-klux-klan, Franco Nero, kterej ví že "D" je neznělé a Smuel L. Jackson v kreaci polopice. Mrzelo mě jen že v závěru Djagouš nepoužil místo dynamitu klasicky těžkej kulomet, mohla to bejt větší řežba, ale to Quentíkovi pro tentokrát odpustím. Možná druhej nejlepší film již zmíněného QT, takovej Django fiction.

Nesvatbovi (2005)

Příjemná komedie která ke své škodě začala v až příliš vysokém tempu, napěchovaná srandou aby se v polovině změnila na poměrně nezáživnou romantickou frašku kterých je všude kolem přehršel. Já se ale neunáhlil a zhruba v půlce jsem to začal sledovat srdcem a vítězně dokoukal až do konce. Dvojice Vaughn/Wilson v pohodě šlape a nebýt té změny žánru tak by komedii hravě utáhli, Rachelka McAdamsová, Christopher Walken a hlavně blbeček Bradley Cooper zdařile doplňují toto perfektní herecké obsazení.

Nevěrníci (2012)

Co je to za komedii když jsem se u ní nebavil. Takovou si vážení tvůrci můžete strčit do patřičných míst. Hvězdička je za výbornýho Dujardina a připitomělýho Caneta kterej byl jedinej co mě pobavil ale byl tam trestuhodně málo.