Nebezpečná kořist (2011)

Nebylo to vůbec špatný dokonce se mi chvíli zdálo že se vrátila stará dobrá tvrdá krimoška z Francie, jen tomu chyběl takovej ten šmrnc kterej takový kriminálky měly. Akce je dobrá a po herecké stránce je to bezchybné. Albert Dupontel moc velkej sympaťák není ale jako zločinec je perfektní, Alice Taglioni je zatraceně sexy policajtka a Stéphane Debac je naprosto odpornej, úchyláckej parchant. Jen konec mě lehce nasral, už už to vypadalo na klasickej francák jako z filmů s Delonem ale oni si tam tu "happy" koncovku museli dát. To byl hlavní důvod proč jsem neudělil čtvrtou hvězdu.

Dotěrný chlap (1973)

Nejdotěrnější chlap by byl příznačnější název. Ze začátku je Prignon celkem snesitelnej ale postupem času je na zabití a Lino Ventura si tak na sebe upletl bič když je ho "ujal". Nepochopil jsem akorát jak takovej kokot jako byl Pignon mohl mít za ženu takovou kočku. Klasická Veberovina s vynikajícím a typově přesným Venturou kterému zdatně sekunduje Brel jakožto zřejmě první filmovej Pignon.

Jako pavouk (2001)

Jako pavouk rozmáčknutej hajzlpapírem jsem si připadal při sledování týhle píčoviny. Scénáristicky naprosto z prdele, hlavní záporák je mdlej až běda a úvodní počítačovej crash s efektama z roku raz dva to jsou hlavní atributy tohoto zoufalého neumětelského díla které už v životě nechci ani vidět. Taky mě sere jak jsou ty americký děcka, především ty malý holky strašně inteligentní a ničeho se nebojej. Vlastně ani nevím proč tomu tu hvězdičku dávám, snad z úcty k Morganu Freemanovi.

Dopisy v krajkách (2000) (TV film)

Zajímavá sviňačinka plná nahoty a perverze, ale úplná kravina to zas není. Námět o hrátkách modrý krve ve Francii je originální a zde i docela vtipně natočen. Kozatá poronohvězda Ďásková běhající nahatá s uzdou na držce a nebo šukající s koněm poté co má řádně zklystýrovanou prdel se jen tak nevidí a ještě k tomu v tv filmu.

Šok (1982)

Žádnej šok to pro mě nebyl protože Alain je zde ve svý klasický a nejlepší roli profíka na zabíjení. Chladnokrevněj a přesnej žádný city, ty jdou u zabíjení stranou. Jenže se seznámí s Catherine Deneuve a citečky jsou na pochodu ale to bude asi tím že se jedná právě o Catherine Deneuve a ne o jinou ženskou, do tý se musí zabouchnout každej chlap kterej má koule na správným místě. Delon byl vždycky frajer, občas solidně zahláškuje a překvapivě i přežije což u něj nebývá moc zvykem.

Maléna (2000)

Bejt krásná ženská ve špatný době a mezi lidma který jsou neskonalý svině, je dost těžký, přesvědčila mě o tom nejedna životem těžce zkoušená ženská viz Horalka a tady to snad bylo ještě horší. Malena celou dobu čekala na svýho milovanýho muže, o kterým si mysleli že padnul a tak to na ni zkoušel kdejakej kretén, jen jedinej byl slušnej a to 13 letej Renato kterej se do ni zamiloval a vlastně se k ničemu nedostal ale jedinej o ni neztratil iluze narozdíl od těch závistivejch parchantů. Silnej příběh tak jak to Tornatore umí a výborná Monica Bellucci. Nejsilnější část filmu je ta scéna lynče.

Snílci (2003)

Klasický Bertolucci civilní a sexuálně otevřený. Nechápu co na tom někomu připadá šokujícího, sex? co je na sexu šokujícího proboha, dobrá sice si to tady rozdávají brácha a ségra+kamarád ale není to ztrapnělý jako některý erotický filmy z USA. Navíc parádní odkazy na starý filmy viz U konce s dechem.

Don Jon (2013)

Joseph Gordon-Levitt napsal docela zajímavou studii o sledování porna, sám si to zrežíroval a taky se obsadil do hlavní role kluka co chodí jak největší master a je na tom závislej, i když na pařbách balí holky a vždycky je dostane do postele. Tenhle problém bych ještě pochopil ale nechápu to že když sbalil tu nejluxusnější sexy kočku Scarlett Johansson tak na ty pornáče furt čumí, se nedivim že mu pak dala kopačky. Ono koukat se na oblečenou Scarlett je mnohem víc vzrušující než sledovat ty nahatý pipiny v pornu. Tyhle jeho honičský eskapády mě docela bavili stejně jako jeho ježdění autem, co mě ale už moc nebavilo bylo to courání po kostelech a jeho otravný rodiče. Jelikož je to debut tak nad tím přimhouřím oči a Levitt mi dělá čím dál větší radost.

Já a ty (2012)

Bertolucciho jsem nějak nemohl poznat, i když u tohohle námětu bych si dokázal představit jeho styl, jenže žádná Bertolucciovina se nekoná. Chybí mi tomu takovej ten sexuální náboj kterej tam maestro dává, ale i tak se mi to líbilo. Hlavní hrdina dá-li se tak nazvat vypadá jako Olda Kaiser když předváděl Boney M, s větším množstvím akné na obličeji. Má tak nějak problém v kontaktu s lidmi a radši dá přednost samotce ve sklepě před lyžákem, jenže se mu tam nakvartýruje jeho nevlastní ségra závislá na heráku. Ten kluk Lorenzo je trochu břídil, bejt na jeho místě já a byl bych tam s jeho ségrou sám tak už dávno jednám ale on nic, akorát čumí na její nahatý fotky. No tak tam spolu strávěj několik dnů i nocí ale nic výraznýho se mezi nima nestane a že by jim to nějak fatálně zasáhlo do života jak uvádí obsah mi taky nepřipadlo, akorát se ona dostala z fetu a on zřejmě z toho jeho problému s lidma. Jak jsem už napal klasický Bertolucci to není ale film je to dobrej.

Kněz Léon Morin (1961)

Belmondo mě nestačí překvapovat v jakejch rolích ho já ještě neuvidim, tady hraje kněze a ještě k tomu pod vedením Melvilla, no něco neuvěřitelnýho. Způsob jakým ho zahrál mě ale udivuje ze všeho nejvíc. Zamiluje se do něj bisexuální ženská kterou postupně přivede k víře ale Bebel je chladnej jak skála. Čekal bych že v jeho podání to bude takovej kněz-nekněz kterej si s těma ženskejma co k němu choděj nejdřív užije a potom jim dá odpustky. Jenže tady na něj ženská nemůže ani sáhnout, to hnedka vylítne od stolu a urazí se, stejně jako když mu ta hlavní hrdinka řekne že ho miluje, nechá štípání dříví, nasraně zasekne sekeru do špalku a zdekuje se. Herecká poloha naprosto odlišná od všech vážných rolí které stvořil a jedna z nejlepších které zahrál.