Co je vám, doktore? (1984)

Další film se Svěrákem a Krajčovičovou respektive ten první. O Svěrákovi musím napsat že to je prostě pan neherec, ty jeho postavy jsou takový krásně lidský takže i doktor Burda kterýho zde ztvárnil byl taková milá a sympatická figurka. Nejlepší scéna byla na tý schůzi o ochraně životního prostředí jak jim to tam Zdenda všechno vysvětlil a dostal za to po tlamě.

Jako jed (1985)

Zdeněk tu situaci vůbec nezvládl, narazil si v práci mladou a celej vztah mu přerostl přes hlavu. Nakonec přišel jak o práci tak o mladou. Svěrákův velmi dobrý a civilní výkon.

Sejměte Cartera (2000)

Nejnudnější Slyův film. Téměř jsem u toho usnul, ale před spánkem mě zachránila akorát dobrá automobilová honička.

Probudím se včera (2012)

Za poslední dobu jedna z mála českých komedií která mě dokázala opravdu pobavit, nebýt těch odfláknutých 80tek a všudypřítomného product placementu šel bych s hodnocením výš. Mádla sice moc neberu ale ze všech dnešních rádoby herců se dokázal prosadit a alespoň trochu hrát umí, jinak ve filmu byl pro mě nejlepší Viktor Preiss.

Alluda Mazaaka...! (1995)

Přesně ten případ filmu jenž se musí hodnotil odpadem nebo burem. Pokud se u toho nikdo ani neusmál tak není o čem diskutovat ale bavil-li se někdo tak královsky jako já tak má nárok na absolutní hodnocení. Protože tenhle film je rarita světové kinematografie, nejen že efektivně spojuje žánry fantasy, akční, muzikál a komedie ale i ukazuje kam až se dá ve filmu zajít. Viděl jsem to v originálu a celej film trvá asi dvě a půl hodiny takže jsem nudný pasáže přeskočil a vychutnal si ten nadmíru výživný zbytek. Hlavní představitel Chiranjeevi jako indický národní superhrdina, srší sexappealem vyzrálého primitiva a svým drsným pohledem div nedokáže bořit domy. Nejenže umí báječně tancovat v rytmu indických písní v nepřeberném množství hudebních vsuvek jimiž je celý film protkán ale zároveň ovládá všechna bojová umění na světě včetně těch co neexistují takže nad jeho chvaty by žasnul i sám velký Chuck Norris. Začátek jeho neuvěřitelného dobrodružství odstartovala asi největší asijská akční scéna když se svými kopačkami vykope z policejního antonu a pak zběsile utíká po blíže neurčitém indickém městě. Během tohoto úprku před policií jsem zcela oněměl protože Chiranjeevi se v jednu chvíli zasekl nohou mezi automobily a závratnou rychlostí se na něj řítil policejní džíp ale Chiranjeevi naštěstí vytrhl z jednoho z těch aut výfuk a hodil ho po tom džípu a jakmile došlo ke kontaktu tak džíp vyletěl do výšky a dopadl až daleko za našeho indického miláčka. Nemá cenu se tady dalece rozepisovat tohle se musí viděl. Jen pro navnadění výběr nejlepších scén. Chiranjeeviho táhnou dva koně provazem za sebou a míří s ním přímo na kandelábr ovšem on je svými ocelovými koulemi zastaví. Ujíždí na koni a překážkou je mu náklaďák, proto zvolí drift s koněm pod autem. Traktor fight - zničeho nic se vznese s traktorem do vzduchu a přeskočí ostatní traktory které před tím řádně nahodil bahnem. Honička na řece- tentokrát se vznese s vodním skútrem a dopadem na jiný skútr jej likviduje ale jemu se nic nestane. Musím ještě zmínit ten prapodivný zvuk jenž vydávali všechny rány pěstí, kopance, dopady na zem i výstřely, ten jednotný zvuk připomínal prásknutí bičem. Z filmového hlediska je to z prdele ale zábava je to veliká.

Panic je nanic (2006)

Novější český filmy mají tendenci mě děsně srát proto se je snažím vynechávat ze svého programu, ale nechtěl jsem se nechat unést a filmu jsem dal šanci, jak se později ukázalo nic závažnýho se mi během sledování nestalo. Je to sice kravina k pohledání ale párkrát jsem se zasmál a na Šárku Vaňkovou se každej zdravej chlap rád podívá. S těma třema vocasama to bylo jiný, takový imbecily jsem ještě neviděl a divím se že panicema nezůstali dodnes. O nějaký filmařině se tu mluvit nedá hlavně konec je sračka, to že jim všem nakonec dá jen Šárka je volovina. Je to stejně blbý jako film i jako instruktáž pro panice. Jednou stačilo a panic už ani za nic.

Trhala fialky dynamitem (1992)

Pr-del nejzlejší slovo na světě. Ta hvězdička je jen za tuhle hlášku.

Šíleně smutná princezna (1968)

Jedna z těch nejlepších pohádek co u nás kdy vznikla. Může za to modernější pojetí (například sledování Chaplinových grotesek nebo když se králové fotografují), velmi dobrá hudba a písničky hlavních představitelů Venci Neckáře a Helči Vondráčkový. Ostatní herci taky vynikající, dvojice Vostřel -Kemr jsou ukázkový šmejdi, Záhorský a Marvan se do rolí králů hodní naprosto skvěle no a Dibarborova francouzská kreace kata byla úplně best, samozřejmě nesmím zapomenout na Kokošku to byl taky machr.

Třetí princ (1982)

Holky královské dělení! Tak tuhle legendární hlášku pronesenou polygamním princem Jaroslavem používám vždy když se dostanu mezi větší množství dívek a žen. On totiž Pája Trávníček je ze všech filmových princů nejlepší a nikdo ho už nepřekoná, stejně jako tuhle pohádku která je jednou z našich nejlepších byť trošičku drsnější.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Nejpohádkovější pohádka ze všech s princem nejprincovatějším a Popelkou nejpopelkovatější.