Paša (1968)

Paša je krásnej příklad typický francouzský kriminálky tý doby v hlavní roli s Jeanem Gabinem jako policejním vyšetřovatelem. Ač všechny složky fungují tak jak mají jeden aspekt ční daleko nade všemi a to je hudba. Soundtrack od génia, šílence a úchyla Serge Gainsbourga je ze všeho bezkonkurenčně nejlepší.

Patrola (2012)

Už to vypadalo že tomuhle "really" snímečku napařím bura páč tam šlapalo vše tak dokonale od Gyllenhaala s Peňou po parádní kameru okořeněnou vytříbenou fízláckou mluvou jenže krátce před koncem, potom co se dostanou do pasti kartelu a jsou na ně vykropený zásobníky kalachu se z toho stává jen dobrá krimi.

Pěsti ve tmě (1986)

Marek "Rocky" Vašut v životní roli a v překvapivém, vrcholném díle mistra disco béček Jaroslava Soukupa. Inspirace Rockym je patrná na první pohled, Vašut stejně jako Sly žije v malým bytě se zvířetem, stejný ranní běhání, trénink i zápas je podobný. To ale filmu na kvalitě neubírá spíš naopak. Atmosféra 30. let dýchá z každýho záběru a film nenudí a hezky plyne ke konci. Dobrá herecká sestava se solidní Bartákovou hudbou už jenom dotváří zřejmě nejlepší český film ze sportovního prostředí.

Plán útěku (2013)

Sly a Arnie si dali pořádně hutný rande-vouze a je z toho nadmíru povedená akcička. I když ti dva jsou už pár let důchodci tak svý řemeslo pořád zvládají na výbornou. Je tu pár vtipnejch momentů z nichž je nejlepší ten jak Arnold na samotce začne hulákat německy, to bylo vážně epický. Vlastně dalo by se říct že Stallone má na starosti akci a Schwarzenegger zábavu. Sice jsem na ryze jejich společnej film čekal dlouho ale dočkal jsme se.

Podfu(c)k (2000)

Tak jsem se konečně dopracoval k tomuto údajně geniálnímu snímku, nutno podotknout že co do geniality tomu přeci jen něco chybělo, ale i tak je to nehorázná prdel s brilantně vypilovaným scénářem se spoustou zvratů a perfektním koncem. Cikánskej bitkař Brad Pitt je naprosto lahůdková postavička a jednoznačně on má tu největší zásluhu na tom že se mi film líbil.

Podivuhodné příběhy (1968)

S tímhle filmem je to těžký, je hrozně nevyváženej a proto nelze hodnotit víc než průměrně. První povídka je typická Vadimovská úchylárna koukatelná hlavně kvůli perfektní Jane Fondový. To druhá je jiný kafe, excelentní dvojrole Alaina Delona v roli saďoura a jeho pronásledovatele. Bezesporu nejlepší ze všech povídek i kvůli tomu že Delonovi zde přihrává Bardotka. Poslední povídka od Felliniho je všechno jen ne dobrá, a tak z toho nakonec vyleze vítězně jen Malle, další dva páni režiséři si měli vybrat raději něco jinýho.

Podraz (1973)

Stará parta z Butche a Sundance se vrátila aby zlikvidovala jednoho prašivýho gangstera. Proč ne, když jim to jde výborně.

Pohádkář (2014)

Na Pohádkáře jsem byl vážně zvědavej, protože takovouhle mediální masáž jsem u českýho filmu dlouho nezažil. O to víc mě mrzí že ve mě vyvolané nadšení nenaplnil. Ono se na to dobře kouká má to dobrej vizuál, herecky je to spolehlivý hlavně Matěj Hádek je zde bezesporu nejlepší, ale celou dobu je to takový nemastný-neslaný...já pořád čekal že se stane nějakej pořádnej, nečekanej zvrat a ono nic, film si po půl druhý hodině uplynul a prakticky nic převratnýho jsem od něj nedostal. Opět jeden z příkladů kde forma vítězí nad obsahem.

Polibek draka (2001)

Asijská akce uprostřed evropský Paříže? No proč ne když ji Jet Li tak bravurně zvládá, jenomže to je asi tak všechno pozitivní co na tomhle filmu je. Besson měl při psaní scénáře zřejmě slabší chvilku, protože to co zplodil je dost mizerný a lehce slaboduchý. O výkonu který nám předvedl Tchéky Karyo raději nemluvit, to jeho předvádění jak je ultra mega zlej polda je snad zlej sen.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Nejlepší role Eddieho Murphyho v době kdy hrál ještě v kvalitních filmech a nenechával se počítačem upravovat. Axel Foley se svou kulometnou slovní kadencí je prostě frajerskej a společně s dvojicí fízlů Reinhold/Ashton skvěle táhnou tuto krimikomedii do zdárného konce. Nesmím opomenout dabing Oldy Kaisera který Murphyho skvěle vystihl a kultovní hudební motiv.