Očista (2013)

James DeMonaco na rozdíl od Scotta Derricksona (Sinister) zabil nejen potencionál, který se v Ethanovi skrývá, ale kompletně celý film. Osobně bych Ethana raději viděl na straně nemilosrdného zabijáka, nežli v roli uvědomělého amerického otce, bránícího svoji rodinu. Navíc u "Sinister" byla role otce o poznání jiná a také Ethanovi více sedla na tělo. Už samotná stopáž filmu napovídala, že se bude jednat o velmi slabý počin. Nikdo si nepohrál s charakteristikou postav a především u těch záporných, kde by to bylo opravdu efektní. Naopak se postavy chovaly předvídatelně a tím pádem i scény, které budou následovat. Asi by měl James zůstat pouze u nápadů a zbytek přenechat schopnějším. A rozhodně se tento film nepřibližuje ani kvalitám filmu Funny Games USA.

Podfukáři (2013)

Snímek "Podfukáři" na mě zapůsobil velice kladně, předně bych zdůraznil herecké výkony, které staví na pevném základu. Po zhlédnutí filmů z letošního roku, tento patří mezi ty nejlepší a tudíž i přiklonění se ke čtyřem hvězdičkám. Rozhodně to není film, který si už nepustím, budu ho chtít vidět min. ještě dvakrát a to stojí za udělení čtyř hvězd. Zanechává ve mě pozitivní dojmy a nelze ho prozatím vypustit z hlavy. Neurazí a ani diváka nepodvede. Naopak, tady za to stálo vysolit nějaký ten peníz v kině. Prima podívaná! 85%

Po zániku Země (2013)

Film se měl jmenovat Ursa, nikoli Po zániku země. Už jsem měl blízko k udělení odpadu.

Tísňová linka (2013)

Stále mám pocit, že i ta jedna hvězdička je moc. Velké zklamání nejen z filmu, ale také z hlavní představitelky.

Croodsovi (2013)

Nejpovedenější animák, který jsem měl zatím možnost vidět. 3D bylo vinikající a patří k těm doposud nejzdařilejším. A dařilo se nejen po technické stránce, tady funguje vše do posledního puntíku. Gratuluji tvůrcům ke zdařilému počinu, kterých je jako šafránu.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Velké zklamání nezachránil ani Benedict Cumberbatch. Shovívavost při hodnocení si raději nechám na filmy při nichž se nebudu tolik trápit tím, aby už byl konec, protože tady byl právě konec vůbec ze všeho nejzoufalejší. Ale slabých stránek měl tento film daleko víc a ve výsledku je z toho propadák. Scénárista má ode mne za pět, jako ve škole.