kjama

kjama

Česko

0 bodů

Moje komentáře

1 2 3 následující >>
  • 7.12.2014  00:52
  Interstellar (2014)
  **

  Uf, to jsou mi divnosti. V jednu chvíli napínavé jako kšandy, ve chvíli druhé nuda k uzoufání. Prvních 45 minut je málem na vypnutí, s velmi nesympatickým hlavním hrdinou, který se stále usmívá a je nad věcí, přestože vidíte, jak falešné to je. Posléze se správňák lezoucí na nervy promění v profesionála zachraňujícího svět. Dech beroucí momenty opět přerušují výlevy citů, nudných projevů a nepochopitelných momentů. Film nakonec vyznívá velmi plytce... Bohužel.

  • 15.7.2014  02:41
  The Quatermass Experiment (TV film) (2005)
  **

  Remake staršího seriálu. Místo tří astronautů se vrátí pouze jeden, chová se divně a tak ho v laboratoři zkoumají. Docela nuda...

  • 6.6.2014  00:23
  Láska ve hvězdách (TV seriál) (2014)
  **

  Dvě srdce? Tak to už jsem někde viděla, že, Doktore...? Tento seriál je taková malá vykrádačka. S V má společné mimozemšťany, kteří světélkují stejně jako Edward na slunci a nemůže chybět vztahový trojůhelník - viz. Upíří deníky. Z těch si mimochodem ukradli upírku Annu a také se tam zatoulal Channing Tatum v mladším vydání v podobě Lantera. Přesto vše zatím jakž takž funguje a děj se zatím zbytečně nemotá, proto dávám průměr (dvě a půl hvězdy :)).

  • 26.1.2014  00:38
  Hostitel (2013)
  **

  Bohužel, co fungovalo v knize nemůže zákonitě fungovat ve filmu (aneb, jak se z mé oblíbené knihy stala filmová slátanina). Ve filmu nechápu spoustu věcí. Za prvé je to unylý scénář unyle čtený herci jako v dabingu někdy z osmdesátek (tentokrát je to v anglické verzi snad horší, než v té naší). Pak jsou to maličkosti, které bohužel podpoří nereálnost příběhu. Proč proboha otevírá pusu, když si v hlavě povídá sama se sebou? Přece, když ji odhalí, tak ji zabijí. A ta škrtící scéna, panečku, to je to tak těžké zahrát to naštání, jako když hrál v Percy Jacksonovi? A co Emily Browning? Nezlobte se na mě, ale ta dívka měla vypadat jako blonďatý andílek ztělesňující všechnu křehkost Wandiny duše. Dále mi vadily rychlé střihy a pominutí pro mě důležitých scén (a zároveň lpění na scénách pro mě nedůležitých). Kulisy použili ty samé, jako při natáčení Duny před dvaceti lety. Pokud bych film viděla dříve než knihu, dostal by snad jen jednu hvězdu za scifi žánr a kniha by nedostala šanci. Druhá hvězda může být snad jen za Jeba a Iana, kteří se mi trefili do představy.

  • 23.12.2013  22:44

  Typický film pro teenagery o tom, že přijde nový student do školy a je naprostý outsider do té doby, než se nejlépe oblékne / zazpívá / zatancuje / zabojuje / zarapuje - doplňte si sami, podle filmu, který jste viděli. Dvě hvězdy dávám jen za tu vzpomínku na osmdesátky, přestože v mých letech už člověk spíš půl filmu trne, proč někdo už konečně nezavolá tu policii.

  • 3.2.2016  21:15
  Tajemství řeky Bohů (TV seriál) (1999)
  *

  Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Film stojí za houby...

  • 4.8.2014  18:59

  Ono by to možná mohlo být na dvě hvězdičky. To bych ovšem nesměla číst knižní předlohu. Co je v knize pochopitelné, ve filmu je překroucené a nedává smysl. Ve filmu nejsou vysvětleny charaktery hrdinů a tedy absolutně nechápeme motivy jejich jednání. Co vůbec chtěl camerlengo, proč jednal, jak jednal? Ohrožení a nebezpečí, které je v knize cítit film postrádá. Co to proboha ta ženská dělala s tou bombou, proč se vůbec nikdo nebojí o desetitisíce lidí tam na náměstí...? Ne, na tento film bohatě stačí jen jedna hvězda...

  • 2.3.2016  21:56
  Deadpool (2016)
  odpad!

  Vulgární, sexistické vtipy z kanálu, totéž i slovník hlavního "hrdiny". Tak nějak jsem se těšila na Marvela, místo toho jsem dostala oplzlé vtípky třicátníka, který zamrzl ve věku teenagera. Možná dokonce lépe zhodnotím Babovřesky, tam ten humor alespoň tolik neurazí. Hodnotím po třiceti minutách, více jsem snést nemohla.

  • 22.11.2015  19:35
  Princezna Fantaghiró 5 (TV film) (1996)
  odpad!

  Úžasné, jak se od čtyř hvězdiček dá lehce propracovat k odpadu... První díl byl o nalezení opravdové lásky a pouze s jednou mluvící husou. Druhý díl byl o tom, jak si lásku udržet. Bohužel se objevila další mluvící zvířata a tak šla hvězda dolů. Ve třetím už bylo příliš mnoho mluvících věcí, ale objevil se úžasný Tarabas, který to udržel na dvě hvězdy. Čtvrtý díl získal jednu hvězdu za Tarabase - protože se nesmyslně rozjel za tou příšernou Angelikou. No a díl poslední? Spousta uřvaných dětí, žádný charismatický hlavní hrdina a dokonce už to nedrží ani Fantaghiro. A konec byl osobním útokem na moji romantickou duši. Že zapomene na svoji osudovou lásku, o kterou tak dlouho bojovala... Tak v depresi jsem se po filmu nikdy necítila. To se mi stalo snad jen jednou, když jsem dočetla poslední díl série o Tarzanovi, který v posledním díle (již napsaným někým jiným) opouští Jane... :(

  • 30.10.2015  16:11
  Papírová města (2015)
  odpad!

  Ach jo... moje první takto negativní hodnocení. Asi proto, že obvykle v pudu sebezáchovy z kina odejdu, či vypnu počítač. Tentokrát jsem nemohla a vyžrala jsem si to až do toho supernudného konce. A film je vlastně o čem? O holce, která je takový ten typ, co se řeže, čte nepochopené básníky a předstírá, že je intelektuálně tak na výši, že jí nikdo nemůže stačit. Ten minulý film byl stejně blbej, ale aspoň tam byl někdo nemocný, tak to mělo grády na dvě hvězdy. Toto se ale jinak hodnotit nedá.

1 2 3 následující >>