Smíření (2020) (divadelní záznam)

„Taková byla prostě doba“, aneb co jsme si, to jsme si? Na toto jsem se hodně (dlouho) těšila. Poslední část trilogie a pravděpodobně ta nejsilnější. Smutným faktem je, že se zde vychází ze skutečných událostí. Jsou válečné zločiny horší, než ty poválečné, nebo je to naopak? Bohužel/bohudík nemohu jmenovat vůdčí hereckou osobnost, excelují zde všichni, v čele s odporným Kalužou, výrazným Cisovským, či skvělou chórovou částí (v níž jsem si i zavzpomínala na branná cvičení). Nejpůsobivější je však příběh sudetské rodiny, která se obává masakru. Štěpán Kozub zde opět předvádí svůj (nad)standard. A především výkon Pavly Dostálové v jejím závěrečném monologu mě opravdu dohnal k slzám. Vybavení kuchyně mi pro změnu připomíná prázdniny u babičky na statku. Jediným důvodem pro snížené hodnocení je to, že mám divadelní představení raději v divadle. Je to tam vždy komornější a silnější… zvlášť v Aréně.

Polda - Slušná čtvrť (2020) (epizoda)

Moooc vtipný. Škoda, že obsadili Janžurovou, když už tam nebyl Igor... Ale moc dobře jsem věděla koho řekne, že jí Polívka připomíná. A to s tím kabaretem :)))). Zajímalo by mě, jestli to bylo původně ve scénáři, nebo ne.

Tři tygři (2019) (seriál)

Téma: LuMÍR v MÍRových sborech leze na PaMÍR, kde nejprve skoMÍRá a následně uMÍRá... Sláva MÍRotvůrci LuMÍRovi, který měl vždy šaty na MÍRu a jako jediný z celého vesMÍRu nesMÍRně MÍRně kupuje ajpomelo. MÍR s vámi. Trvám na autorských právech, pouze divadlo Mír může použít. Léta obdivuji filmové umění Štěpána Kozuba, jsem ráda, že mě přivedl ke Třem tygrům. Pravda, zpočátku si musíte zvyknout na tento podivný trapnohumor, ale jakmile se správně naladíte, už je nevypnete.

Stadion (2018)

Brněnský hokejový stadion Za Lužánkami už pár let nestojí a ten fotbalový chátrá. Právě tam se v dětství formovala moje láska ke sportu a proto se mě dokument velmi dotýká. Dokážu také pochopit fustraci fanoušků, kteří si "svůj" stadion opravili aby byli opět svědkem jeho dalšího chátrání. Film jsem viděla v rámci festivalu a měla jsem tu možnost setkat se i s tvůrci. Naprosto nechápu, že toto nešlo do kin, či okamžitě se neobjevilo v televizi. Velmi dlouho jsem se tak nezasmála, zároveň jsem si pobrečela z nostalgie, zopakovala trochu hantecu a hlavně se ujistila, že spousta lidí má to fotbalové srdce a je schopna se nezištně podílet na něčem větším. Díky moc Tomáši :).

Král (2019)

Shakespearův Hal / král Henry V. ve stravitelnější podobě. Doporučuji těm, kteří jsou líní zhlédnout hry Henry IV pt. 1 , Henry IV pt. 2 a Henry V. Pomalé tempo a komorní až minimalistické prostředí nevadí. Toto se opravdu povedlo.

Přežijí jen milenci (2013)

Tento film by potřeboval něco mnohem důležitějšího, než lepší muziku...tangle teezer.

Purpurový vrch (2015)

Úžasná podívaná, přestože jsem ji ocenila až na podruhé. Poprvé jsem na film nahlížela jako na horor, podruhé už jako na romanci. Film má velice silný vizuál, dvojí verze nábytku (velký nábytek ve kterém se ztrácí pro Edith ve své zranitelné poloze a menší verze pro sebevědomou Lucille) se vyplatila. Po druhém shlédnutí věřím, že děvčata budou mít slabost pro narušeného avšak zřejmě poprvé zamilovaného Thomase. Tak trochu po něm budou vzdychat jako po Heatclifovi z Větrné hůrky. Tleskám výběru herců. Filmu prospělo, že Benedict nevyšel. Postavu Thomase prý pro něj napsali o dost chladnější. Hiddleston alespoň ukázal nějaké city. Díky, díky moc!

High Rise (2015)

Rozhodně úžasný vizuál, to bezpochyby. Na stranu druhou, podstata díla mi zůstala skryta. Hiddleston svým výrazem připomínal Patricka Batemana a celé se mi to zdálo jako nepovedená kombinace Mechanického pomeranče a Věčného svitu. Pokud o toto dílo stojíte, doporučuji spíše audioknihu čtenou úžasným Tomem Hiddlestonem. V knize totiž ze scén cítíte i tu depresi, anonymitu a osamělost, místo prvoplánového násilí a sexu ve filmu.

V kruhu koruny - Jindřich V. (2012) (epizoda)

Velkolepé a dechberoucí... Coby historička vyučující angličtinu si libuji. Jen jedna věc mě žere, bez urážky. A to je historická správnost. Vévoda z Yorku byl člen Britské šlechty. Byl to dokonce Jindřichův bratranec. V roce 1415 se ještě Anglie topila v místních rozmíškách a o koloniích ještě ani neslyšela. Tak co to do háje bylo? Vévoda zemřel ve svých 42 letech coby vousatý bílý muž. To, co si zde BBC nemohla odpustit si měla dovolit v Benátkách, Veroně, Byzanci, ale ne mezi anglickou šlechtou, do háje zeleného!!!

Obchod s nevinností (2015)

Trochu mi to přijde jako kombinace Na doraz a 48 hodin. Jde ovšem poznat, že se stále jedná o televizní film. Dabingu vyčtu Kate, kdy u padesátileté herečky slyšíte hlas dospívající dívky. V hodnocení se odrazilo, že mám ráda tento typ filmů, kdy podceňovaný zachraňuje milovaného. Film má bohužel nevyrvnané herecké výkony, zloduši jsou vykresleni příliš negativně, napínavé scény jsou málo napínavé a konec je příliš uspěchyný. Navíc jsem se nikdy nedozvěděla, kdo je ta policejní krysa, nebyl žádný velkolepý závěr...

Časové pásmo bylo změněno