Velký sen (2011)

Film mě neoslovil proto, že vyučuji angličtinu a chodím na fotbal. Oceňuji předevšim jeho lehkost a nevtíravý humor. Fotbal je hra gentlemanů a tento film konečně neukazoval cestu za vítězstvím, ale spíše radost ze hry samotné, přátelství a fair play. Často jsem se přistihla, že se na film usmívám. A to další plus navíc je za skvělého Daniela Bruhla.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Typický film pro teenagery o tom, že přijde nový student do školy a je naprostý outsider do té doby, než se nejlépe oblékne / zazpívá / zatancuje / zabojuje / zarapuje - doplňte si sami, podle filmu, který jste viděli. Dvě hvězdy dávám jen za tu vzpomínku na osmdesátky, přestože v mých letech už člověk spíš půl filmu trne, proč někdo už konečně nezavolá tu policii.

Navěky silný (2008)

Průměrný sportovní film. Těšila jsem se na víc rugby, místo toho jsem dostala film plný klišé s některými scénami převzatými z Prciček. Taky jsem na začátku filmu přemýšlela, jak se chlapec dostal ze Salt Lake City do Dunedinu na Novém Zélandě - proč proboha tancují Haka, malují si na tělo a modlí se v Maorštině? Takže Kapa o Pango Aotearoa!

Gravitace (2013)

Nádherné a uvěřitelné záběry z vesmíru. Skoro se mi zdá, že formát 3D byl stvořen právě pro tento film. Tři hvězdičky dávám za ten neuvěřitelný konec. Prostě nevěřím, že pouze po šesti měsících výcviku a rozpočítáváním by byla schopna přistát. Vlastně vůbec nevěřím, že by se Sandra do vesmíru mohla dostat, neboť tam jsou posíláni jen ti nejlepší z nejlepších po několika letech tvrdého tréninku. Souhlasím s názory astronautů, že film skončil bezvědomím Sandry a zbytek je už jenom sen.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Star Trek: Do temnoty má vše, co by jste od filmu této série mohli čekat. Jako bonus je tu pak skvělý výkon v podobě britských herců Simona Pegga s jeho úžasným skotským přízvukem, Benedicta Cumberbatche jako temného záporáka a příjemné Alice Eve.