Americká odysea (2015) (seriál)

Určitě zamrzí, že NBC prozatím zrušila možnost pokračování série. Příběh by si jistě zasloužil dovyprávět. Řekla bych, že je tu po seriálu Homeland další dobrý seriál, který se nebojí ubrat patriotismu a přidat na terorismu ve vlastních řadách. Chválím výkon A. Friel, T. Williams a C. Trinneer se pro změnu ukázali jako slizcí záporáci...

Bitva o Sevastopol (2015)

Zpočátku jsem si říkala, super film. V polovině už to začalo být dlouhé. A co ta maškara na konci? To filmaři neumí spočítat roky? To je záležitost druhé třídy.

Everest (2015)

Osobně jsem nikdy nepochopila motivaci lidí, kteří si nechají vystavět chodník z lan a žebříků až na vrchol, nechají se zapřáhnout za šerpu a odtáhnout na vrchol za mohutného zvracení a následné amputaci všeho přečuhujícího. To vše za mohutného pokřiku "Já to zvládnu!" aby se později, místo aby přiznali chybu, odpoutali a skočili do hlubin. Samozřejmě poté, co ostatní vyčerpají veškeré své síly na jejich záchranu. To jim to opravdu stojí za to? Že je pak pár opilých chlapíků v hodspodě poplácá po ramenou? Ale k filmu... První reakce po shlédnutí byla, že jsou to pořádní debilové. Například nechat chlapa sedět čtyři hodiny ve sněhu, když kolem něho jde pět lidí a nikdo ho nevezme dolů? Druhá věc je, že jsem film musela stopovat a dle imdb vyhledávat kdo je kdo. Taková záplava jmen a tváří, že mi nějak bylo jedno, že je Harrold a Doug mrtvý, protože jsem nevěděla o koho se jedná. Ještěže si aspoň pro rozhovory na hoře sundavali masky, nebo bych se totálně ztratila. Tímto tedy padá fáma, že se jedná o nervy deroucí drama. Nuda.

Fantastická čtyřka (2015)

Nechápu, že film z 2005 má více procent, než tento. Film má slibný začátek, máme šanci poznat hlavní hrdiny. Chybí tu vlezlé rádobyvtipné hlášky a film se zdá takový vážnější, dospělejší. Jen nějak nemohu pochopit ten závěrečný souboj. Vše se odehraje během deseti minut, Viktorův zámětr je poněkud nevysvětlen a čtveráci si s ním poradí až podezřele rychle. Neslušelo by tomu filmu třeba ještě patnáct minut navíc pro vytvoření důstojného finále?

High Rise (2015)

Rozhodně úžasný vizuál, to bezpochyby. Na stranu druhou, podstata díla mi zůstala skryta. Hiddleston svým výrazem připomínal Patricka Batemana a celé se mi to zdálo jako nepovedená kombinace Mechanického pomeranče a Věčného svitu. Pokud o toto dílo stojíte, doporučuji spíše audioknihu čtenou úžasným Tomem Hiddlestonem. V knize totiž ze scén cítíte i tu depresi, anonymitu a osamělost, místo prvoplánového násilí a sexu ve filmu.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Po slabším předchozím díle konečně přichází akce. Líbilo se mi to, až na ten úplný závěr. Z něj ovšem mohu vinit pouze knihu, ne režiséra.

Jako ty (2015)

Tak, nebyloto špatné, ale pamatovat si pravděpodobně budu jen havlovské kalhoty a boty bez ponožek...

Kolonie (2015)

Když Daniel Bruhl nakráčel do sálu, byl plný vtípků a úsměvů, určitě jsme nikdo nečekali takové psycho. Film je napínavý do poslední minuty. Kdo by porovnával útěkovou scénu na letišti s Argem, tak to byl jen slabý čajíček. Skvěle napsáno, skvěle obsazeno, Emma Watson tentokrát vyčnívá nad též skvělým Danielem Bruhlem. Michael Nyquist je až brilantně odporný. V některých okamžicích ztratíte dech, zvlášť, když si uvědomíte, že se jedná o film podle skutečných událostí. Nechoďte, pokud máte slabé nervy. Mě trvalo cca hodinu, než jsem se jakž takž dala dohromady po té hromadě deprese. Každopádně, dle dalších komentářů se Daniel poučil mou radou v diskuzi a při druhém promítání již diváky na ten teror připravil :)

Obchod s nevinností (2015)

Trochu mi to přijde jako kombinace Na doraz a 48 hodin. Jde ovšem poznat, že se stále jedná o televizní film. Dabingu vyčtu Kate, kdy u padesátileté herečky slyšíte hlas dospívající dívky. V hodnocení se odrazilo, že mám ráda tento typ filmů, kdy podceňovaný zachraňuje milovaného. Film má bohužel nevyrvnané herecké výkony, zloduši jsou vykresleni příliš negativně, napínavé scény jsou málo napínavé a konec je příliš uspěchyný. Navíc jsem se nikdy nedozvěděla, kdo je ta policejní krysa, nebyl žádný velkolepý závěr...

Papírová města (2015) odpad!

Ach jo... moje první takto negativní hodnocení. Asi proto, že obvykle v pudu sebezáchovy z kina odejdu, či vypnu počítač. Tentokrát jsem nemohla a vyžrala jsem si to až do toho supernudného konce. A film je vlastně o čem? O holce, která je takový ten typ, co se řeže, čte nepochopené básníky a předstírá, že je intelektuálně tak na výši, že jí nikdo nemůže stačit. Ten minulý film byl stejně blbej, ale aspoň tam byl někdo nemocný, tak to mělo grády na dvě hvězdy. Toto se ale jinak hodnotit nedá.