Zazie

Zazie

Martina Nádvorníková

okres Praha
emmenez-moi au bout de la terre

59 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 7.6.2012
  Bez motivu (1971)

  Nice ve vrcholné turistické sezóně. Na hlavním náměstí každý den populární moderátor uvádí oblíbenou televizní soutěž vysílanou přímým přenosem. A v této situaci se začíná neznámý ostřelovač trefovat do lidí. Policie musí zabránit panice mezi turisty a co nejdřív najít vraha obětí, které zdánlivě nic nespojuje. I když něco přece jen: všichni kdysi společně hráli ve studentském divadle a v dochovaném programu z premiéry jsou jejich jména uvedena v pořadí, v jakém jsou zabíjeni. Dalším osobám z tohoto programu (včetně moderátorské hvězdy) nepochybně taky hrozí nebezpečí - ale proč? Komisař v podání Jeana-Louisa Trintignanta má nelehkou úlohu, úlohu o to těžší, že jedna z mrtvých byla jeho přítelkyně.

  • 8.1.2010
  Víkend (1977)

  O letních víkendech má Juan (Alfredo Landa) ve zvyku nasednout v Madridu na motorku a vydat se na několikahodinovou cestu k moři do Torremolinos, letoviska oblíbeného u zahraničních turistek. Tady se snaží splnit si svůj sen o seznámení s krásnou cizinkou. Lidé, které cestou při této road movie potkává, tvoří mikrokosmos soudobého Španělska. Film získal v roce 1977 hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Moskvě.

  • 28.4.2009
  Výdech (1973)

  Mladá dělnice z továrny chce udělat dojem na snobské rodiče svého přítele. Předstírá tedy, že studuje vysokou školu.

  • 28.4.2009
  Objev na Střapaté hůrce (1962)

  Pionýři odjíždějí na prázdninový tábor mladých astronomů. A bude to zajímavý pobyt, protože krátce předtím byl pozorován pád velkého meteoritu a vypadá to, že úlomky spadly do okolí tábořiště.

  • 28.4.2009
  Síla chtivosti (1975)

  Javier (Murray Head) se vášnivě zamiluje do krásné, záhadné a náročné dívky jménem Juna (Marisol), budoucí dědičky obrovského majetku. Juna si potrpí nejen na luxusní život, ale i na maximální utajování schůzek s Javierem. Přesto plánují společnou budoucnost. Javier ale sotva dokáže zajistit Juně životní úroveň, na jakou je zvyklá. Což takhle uspíšit dědictví? Zrodí se ďábelský plán: Javier zabije Junina bohatého strýce při předstíraném vloupání. Nikdo ho nebude podezírat, protože nikdo neví o jeho vztahu k Juně. Dohodnou si den, hodinu a kino, kde se za rok, až se situace uklidní, jakoby náhodou setkají a „seznámí“. Rok uplyne, Javier sedí v hledišti a vyhlíží Junu... Zajímavostí je obsazení dvou tehdejších popových hvězdiček do rolí ústřední dvojice.

  • 28.4.2009
  Vdovy (TV seriál) (1983)

  Tři ozbrojení lupiči zahynou při přepadení bezpečnostního vozu. Dolly, manželka jejich vůdce, objeví v pozůstalosti perfektně připravený plán na další loupež. Přesvědčí ostatní vdovy, aby se pokusily dílo manželů dokončit.

  • 28.4.2009
  Říše zkázy (1976)

  Mladý spisovatel Ivan je po neúspěchu svého posledního románu totálně na dně a navíc je vyhozen z bytu. Ocitá se na ulici mezi tisíci podobně postižených, protože je doba krize. Nakonec najde útočiště ve staré opuštěné bance. Tady se stává svědkem podivného představení: bujarého flámu černě oděných osob, které divoce tancují a vzývají svého spasitele. Dojde i na proslov, z kterého vyplývá cíl této společnosti: likvidace odpůrců v čele s profesorem Boskovičem. Tak začíná filmová adaptace povídky ruského autora Alexandra Grina Krysař.

  Ivan vyhledá profesora a seznámí se i s jeho krásnou dcerou Sonjou. Vychází najevo, že spiklenci z banky jsou skutečné krysy, které ovládly umění transformace a dokážou na sebe vzít podobu kteréhokoli žijícího člověka. To jim umožňuje postupně pronikat do lidské společnosti, aniž by to kdokoli tušil, a připravovat převzetí moci. Jedním z mála, kdo si uvědomuje hrozící nebezpečí, je právě profesor, který vyrobil látku, díky níž jsou krysy mezi lidmi odhaleny a hynou. Ivan a Sonja mu vydatně pomáhají, ale čas a krysy jdou proti nim...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace