Nonstop párty (2002)

Chtěla bych tomu dát čtyři ale prostě jsem na toto téma vyděla již lepší díla. Čemu ale musím zcela jistě zatleskat je genialita Seana Harrise a Johna Simma jakožto Joy Division a New Order. Obzvlášť Harris odvedl kus práce. Nicméně s prvním natočením desky New Order už mne opustilo i tempo filmu a začala jsem se vcelku nudit až na některé zajímavé momenty o kterých jsem nevěděla. 65%

Mr. Robot (2015) (seriál)

Jasně, je to hodně přitažené za vlasy ale má to skvělé tempo i obsazení. Po čtyřech dílech musím říct, že mne to rozhodně baví. Malek byla skvělá volba a jsem ráda, že se trhnul od parodií do takto slušného díla. Jsem zvědavá, jak to se seriálem dopadne. Navíc, některé myšlenky rozhodně nejsou k zahození a to IT blaho. Hold je to dobré.

Dáma ve zlatém (2015)

To co tento film ukázal jsou dvě strany mince a fakt, že v 90. letech více než 40 let po odporných událostech provázejících 2. světovou válku jen málo zemí připustilo co se skutečně dělo a vesele žili v realitě, která válku zametla pod koberec a tak je to s desítkami konfliktů. Tento film ukázal, že za mnoha obrazy se skrýval také příběh, který je dělá ještě důraznějšími. Velice se mi líbilo zpracování a průniky do minulosti byly zpracovány s lehkostí jakou jsem ve filmu dlouho neviděla. Nehledě na vynikající soundtrack. Místy mi přišel film možná trochu dlouhý a nemohu si pomoci ale Reynolds mi asi nikdy úplně nesedne ačkoliv to vůbec není špatný herec. 80%

Jurský svět (2015)

Když byly závěrečné titulky byla jsem si zcela jistá, že dám pět hvězd. Nu přišla má tradiční cesta tramvají, soundtracková hudba v uších (shodou okolností právě Jurský svět) a začalo také přemítání. Od pěti hvězd jsem se moc nevzdálila, protože to co mi přišlo na mysl jsou opravdu jen maličkosti. Nicméně první film je pro mne stále středobodem, který sleduji už od dětství. Přístup jaký filmaři zvolili a samotné "inception" uvnitř filmu (snaha bez spoilerového komentáře) mne neskutečně oslovila. Efekty a hudba to je dnes již téměř bez debat ale v tomto filmu bylo přeci jen ještě něco navíc (ten konec!!!). Stejně jako v prvním filmu ani tady nechybělo dojetí a vtip jen ty děti byly v jedničce trochu sympatičtější (ta slečna byla prostě dokonalá). Místy rozjeli tvůrci linii, kterou poté nedokončili a vesměs pro ni nebyl smysl což jsou právě ty maličkosti, který mi vadí. Ale rozhodně hned jak vyjde blu-ray jdu po něm. Stojí to za tu kino návštěvu a za ty strašné (strašné!) dvě stovky. A za dlouhou dobu to byl film během kterého jsem ani jednou nekoukla na hodinky, vtáhl mne a dostal mne! 85%

Popelka (2015)

Branagh byl vzdy muj oblibeny reziser I herec a jsem velice rada, ze prave on natocil tuo moc peknou pohadku. Have do ktereho ji oblekl he prijemny a oddechovy. Boze ta Helena a Cate

Jupiter vychází (2015)

Ten scénář, ten scénář. Nejen, že v něm chybělo hlubší propracování postav, některé dokonce zmizely bez jakéhokoliv důvodu a to mi neskutečně vadilo. Místama dokonce evokoval takové kraviny, že jsem si plácla rukou do čela a to se rozhodně u Wachowski produkce nestává. Na druhou stranu, hudba a efekty byly nádherně propracované a jsou vlastně jediným důvodem, proč jsem film dokoukala. Ani ten Redmayne nějak nebyl zajímavý. Nicméně Bean to doklepal až do záverečných titulek ... To bylo pěkné.

Cilla (2014) (seriál)

I když je tato minisérie o zpěvačce jménem Cilla Black nebo White moc se mi líbilo jak emotivně a nenuceně dokázal příběh vykládat život i Briana Epstena (neskutečným způsobem odehrán) ale i krásně natočit Liverpool a atmosféru klubů v 60. letech. Ode mne čtyři hvězdy.

Paddington (2014)

Milý rodíný film, který byl opravdu krásně natočený a s výborným obsazením. Celý film také zachoval ideu Londýna z knížek a není moc co dodat. Když si člověk potřebuje oddychnout, Paddington je příjemá volba. Capaldi a Julie naprosto úžasní :)

Jimi: Hvězda stoupá vzhůru (2013)

Hrozně ale hrozně slabý film s velkým potenciálem. A to hlavně proto, že herecky i produkcí to celé působilo skvěle ale scénář, který se táhne mezi dvěma body bez akcelerace prostě člověk nevyždímá a film se tak stal hodně nudným kouskem ve kterém prostě jamování nic nezachrání. A je to škoda.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Achjo. 125 minut táhlé propagandy z jedné strany na druhou. Lépe by bylo, kdyby konečný film her byl jeden dlouhý dobrý film ale tohle byla opravdu táhlá nuda. Krom několika zajímavých momentů, když Katniss sestřelila bombardér nebo když nám Jennifer krásně zazpívala bylo to opravdu zbtečně natáhlý dokola se opakující dialog Peeta - budu bojovat - ne - Peeta - hele růže. Je to škoda. Nicméně, produkce a efekty byly opravdu povedené a stejně tak hudba. A prostě nemůžu neocenit mou milovanou Julianne.