Vražedná práva (2014) (seriál)

Z původvních čtyř (daných po 4 epizodách) jsem prostě musela stoupnout na pět. Děj je skvěle prolínán a člověk nikdy pořádně neví co a jak a hádá často špatně. Herci jsou skvěle vybraní a scénář už se mi hodně dlouho takto nelíbil a o soundtracku, ačkoliv většinou preferuji instrumentální, ani nebudu začínat. Jsem nadšená a to už tu u seriálu dlouho nebylo :) (nového seriálu)

Grace, kněžna monacká (2014)

Podle mého je tento film označován za životopis Grace Kelly milně, žánrově to pochopitelně do kategorie spadá ale není to ani tak ohlédnutí za životem Grace ale za její transformaci v Kněžnu Monackou a jako takový film má pomalé ale věrné tempo s výbornými hereckými výkony. Scénář a kamera mi nejsou tolik k libosti jakobych si přála ale ani to není film, který by si zasloužil být v modrých číslech.

Koleje osudu (2013)

Velice silný příběh, který bohužel nebyl se stejnou vervou přenesen na plátno. Linie filmu nejsou natolik silné, jak by rozhodně měly být. Nicméně, výborné herecké výkony od Jeremy Irvina a Hirojuki Sanada. Je to ovšem škoda.

Ona (2013)

Jonezova vize budoucnosti v softwaru je nejspíš ultimátním shrnutím lidských emocí a jejich modifikace. Ona a On krásně znázorňují možné variace vztahů a že vskutku nic není dokonalé a už vůbec ne software s vlastními emocemi. Velice příjemné dvě hodiny, tupý úspěv a ugh, hrozné kalhoty. Soundtrack mohl být zajímavější.

Ze Země na Měsíc (1998) (seriál)

Tato mini série z produkce HBO je naprosto spektakulární dílo dokumentární kinematografie, která pohlíží na přesný vývoj mise Apollo a cesty lidstva na měsíc. Neopomíná techniku, ztracené životy, trable, geologii ani manželky nebo lunární modul. Toto, je dokumentární film (filmy) naplněný podrobnými informacemi a proto je zbytečné, aby se individua, které toto téma nezajímá zdrželi jedné hvězdy apod. Zkuste nějaký hodinový dokument. Některé epizody se mohou zdát slabší ale jejich obsah je stejně tak důležitý. Skvělá hudba, herecké osazení, režie i produkce a hold Meliésovi. Oblíbené epizody: 1. Can We Do This? 2. Apollo One 4. 1968 5. Spider 6. Mare Tranquilitatis 7. That's All There Is 10. Galileo Was Right

Yves Saint Laurent (2014)

Pozitivní na tomto filmu bylo věrohodné vykreslení lidské povahy Sait-Lorenta. Co film už nedokázal bylo pojmout to jako příběh místo usekaných a nedokončených scén, které jako celek působí jako chaos. Od začátku do konce film skáče z jednoho místa na druhé. Velice slabé.

Strážci Galaxie (2014)

Možná kdyby se Marvel více než kvantitě věnoval kvalitě mohlo to být opravdu skvělé, nicméně, soundtrack, vtipné průpovídky a vizuální efekty nezakryjí fakt, že se příběh byl prakticky na nule. Dělo se vše a vlastně nic. Škoda.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Kenneth Branagh je a vždy bude naprostým oblíbencem mé maličkosti ale kdyby byl toto první film z jeho režijní dílny, který bych viděla, což uznávám nebylo by zrovna hezké ke zmínění, nicméně, nikdy bych se zastáncem nestala. Ačkoliv podle mne film hlavně tratí na hodně hodně shellow scénáři a upřímně, některé herecké výkony nebyly honoráře hodny, problém jsem měla i se skoky mezi dějem a ocenit postavy je tak velice složité. Patrick Doyle nikdy nezklame. Skvělý Kennethův herecký výkon, jako vždy. Miláček :)

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Nelson Mandela a jeho příběh jsou téměř neuvěřitelní a hlavně je to opravdu celý život, který zfilmovat není nikdy jednoduché. Dlouhá cesta ke svobodě není nejlepší biografií, kterou jsem viděla ale je má v sobě velkou sílu a rozhled na komplexnost příběhu, včetně Winnie a prvních momentů počátků revoluce. Naopak také nic neukazuje ani jako černé ani jako bílé, což moc lidí nedokázalo vnímat způsobem, jakým to Mandela dokázal. Vynikající herecké výkony a výprava, soundtrack mne na druhou stranu zklamal.

Špinavý trik (2013)

Kdyby ten film byl jen o trochu chytřejší asi by se mezi nominace na Akademie nedostal. Atmosféra filmu byla skvělá ale bojovat o to udržet si pozornost u předvídatelného scénáře, to bylo velice nemilé.