Hercule Poirot (1989) (seriál)

Můj nejoblíbenější "seriál". Nemám co bych vytknul celé sérii. Doporučuji Soundtrack, který je skvělý a variací hlavního tématu je zde několik. Skladba z dílu Double Clue, jež je jediný díl, kdy Hercule projeví "náklonost" k další osobě a to k osobě baronky Rossakoffové a "odpustí" zločin, je nezapomenutelná asi jako tango z Vůně ženy. Hercule odpustí zločin ještě jednou a to v grandiozním finále Vraždy v Orient-expresu jež atmosférou považuji za nejlepšího Poirota vůbec. Tuto televizní sérii prostě zbozňuji.

Gutterballs (2008)

Tento film jsem se rozhodl zkouknout poté, co byl vyhodnocen na nejmenovaném webu jako film s nejhojnějším výskytem slova fuck mimo porno branži. V rámci programu "Zoufalosti" kam řadím šperky kinematografie jako Megalodon, Megacosi vs cosi, Tyranosaurus: Zhouba Aztéků, Skeleton Man, Deadh Snow atd, jsem jej musel vidět. Při první scénce "We are here just in time" jsem si to vrátil, jestli jsem viděl dobře a světe div se, viděl(uncut verze). Při 625x použitém slovu fuck jsem nečekal žádné intelektuální rozhovory, ale autor dialogů předčil mé očekávání a bylo to ještě děsivější než jsem čekal. Pak přišla znásilňovačka a první "použití" kuželky, škoda jen, že ta hérečka byla taková šlápota od pohledu jinak by to bylo ještě působivější, a já pořád netušil zda je to parodie nebo ne?!? A tak jsem sledoval jak sice nápaditě, ale vizuálně zoufale umírají další neherci, či geniální herci, jak stříkají hektolitry krve, nějaké to odhalené ňadro, poslouchal stupidní rozhovory, viděl další a další použítí kuželky, další ňadra, další fuck, fuck fuck a pořád netušil. A přidám i já WTF??? Netuším ani teď. Změnit dialogy, ořezat je tak na třetinu, zreálnit gejzíry krve a celou závěrečnou scénu, byl by to pěkný "vyvražďovák". Takhle stále tápu, zda to má být parodie či nikoliv.

Drive Angry (2011)

Cage hraje v dobrých filmech a pak ve velmi špatných filmech, nic mezitím. Tenhle je varianta číslo 2.

Pí a jeho život (2012)

Když jsem četl recenzi, říkal jsem si, že jsem zvědav co se bude dít když to má 120 minut a z toho valná část jen na člunu, kde dlí jeden pubík a nějaká zvířátka, jež jsou každých pár minut -1 kus. Žel bohu či jinému nejvyššímu, což má být asi myšlenka filmu, se toho moc nedělo(když to srovnám s tím výletem na Kokořín). Vizuálně skvostné, pro mě jakožto bezvěrce nudné. Jsou filmy které na malém "prostoru" dokáží odsýpat, třeba 127hodin, tento nikoliv. Znovu už tomu 2h nevěnuji.

Klub sráčů (2000)

Skvělá parodie na všechny teenage-loosers Hollywooďáky. Škoda, že někteří komentující se nedokáží "povznést" a hodnotí to vážně jako by šlo o dramokrimopsycho-veledílo. Ten film je ve svém šuplíku jeden z nejlepších.

Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty (2012) (TV film)

Dávám jednu hvězdu za draka, "holčičku" a skupinku nejméně sympatických "dobrodruhů" co jsem kdy ve filmu viděl. Zbytek se dá stěží popsat. Přejmenoval bych film na Dračí doupě 3 - 1,5 hodiny děsivé nudy.