Univerzální voják (1992)

Rozhodně o dost lepší než dvojka. Oba hlavní hrdinové své "umění" vzájemně doplňují... pokračování je už ale dost trapné...

Double Team (1997)

Jeden z z lepších filmů, kde se vyskytuje tento "slavný" (ne)herec van Damme

Legionář (1998)

Klasika, jakých natočil Jean-Claude nespočet.

Loupež po italsku (2003)

Tři * ale asi jen pro to, že jsem čekal něco víc... Víc akce, víc nápadů. Celkově to však vůbec špatné není, jeto tak *** a půl. Možná po druhém shlédnutí hodnocení ještě upravím.

Kult hákového kříže (1998)

Tenhle film mi dal doslova kopačku do hlavy a srazil mě na zem s vyraženým dechem. Možná to není jasných 5*, film jistě obsahuje pár chybiček, ale jak říkám, žážitek to byl skutěčně obrovský. Ohromující výkon Edwarda Nortona všechno jen podtrhuje.

Okrsek 13 (2004)

Skvělá akce, která lahodí oku vetšině diváků kontrastuje s (naštěstí) nepříliš velkým množstvím debilních keců. Pár logických chyb zase vyvažuje již zmiňovaná akce. Na ten parkour je opravdu radost pohledět. Díky tomu se film neutopí. Chce to vypnout mozek a brát film takový, jaký je, jinak nastoupí zklamání. Jo a ještě, oba hlavní hrdinové jsou sympaťáci a hlavně to co ve filmu předvádějí, jim jde opravdu hezky.

Koukal jsem na to jedním dechcem od začátku do konce... Smál jsem se každou chvilkou a někdy se až za břicho popadal. Třeba scéna, když dělá Borat autoškolu. Příjemné překvapení. Sacha Baron Cohen je k nepoznání. TO, že si spousta lidí myslelo, že se jedná o natáčení skutečnho dokumentu, je k neuvěření. TADY MÁTE KOUSEK SÝRU. DĚLALA HO MANŽELKA. DĚLALA HO Z MLÉKA ZE SVÉHO PRSU :-)

Železný Schwarzenegger (1977)

Tohle jsem teda nečekal! Arnold je příjemně civilní a vtipný... kdo by to byl řekl, že je takový... Opravdu jsem se dobře pobavil. Kdo Arnolda nesnáší, měl by tohle zkouknout a snad by i změnil názor.

Spy Game (2001)

Těšil jsem se dost, nakonec malinké zklamání. Myslel jsem, že to bude o něco lepší. Málo akce není na škodu, podle mně. Scénář je dobře rozvinutý a i přes to, že je vcelku složitý, dá se pochopit bez větších problémů. 3 a půl...