Divoká dámská jízda (2017) odpad!

Tak to už radšej show with Kardashians. Tie majú prepracovanejší scenár ako tento brainwash.

Marťan (2015)

Čakala som viac, trebárs taký Gravity so Sandrou Bullock ma bavil a takpovediac aj "ohúril", ale sto ľudí, sto chutí. Škoda, lebo Scott je pán režisér... treba ale uznať, že tak vysoko nastavená latka s Gladiatorom sa len tak neprekoná.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Perfektná práca s kamerou, ktorú si všimnete už v úvodnej scéne, dáva filmu úplne iný rozmer, cítite sa byť prítomní a na dotyk ďaleko od všetkého, čo sa okolo vás deje. Veľmi surovo a realisticky zachytený príbeh muža prahnúceho po pomste a spravodlivosti. Osobne sa mi viac páčil Hardy, ale Leo si toho Oskaríka určite zaslúži.

Velké oči (2014)

Príjemná, burtonovsky ladená podívaná, ktorá nesklame. Tento snímok by si určite zaslúžil väčší rešpekt a pozitívnejšie ohlasy, aké de facto má. Pripúšťam, je ťažké uspokojiť náročného diváka roku 2015, po všetkých transformerových a podobne ladených mozgových explóziách. Tento film ale nemal v pláne spôsobiť audio-vizuálny orgazmus, predovšetkým mu ide o spracovanie jedného z najväčších škandálov 20. storočia z oblasti malieb a preniesť ho na filmové plátno. Ak necháme stranou fakt, že vcelku kontroverzný a masový Keane ošial by sa ako o umení dalo polemizovať, spracovanie filmu je veľmi zaujímavé a farebné nie len po vizuálnej stránke- nechýba mu humor, miestami napätie a ako bonus skvelé herecké obsadenie. Napriek negatívam, ktoré kričia na Big Eyes, Burton sa ako značka opäť podpísal pod záruku kvality.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Myslím si, že mnohí z nás očakávali od tohto snímku viac, aj keď drvivá väčšina z nás si to pozrela kvôli Angie, ktorá to síce zvládla bravúrne, ale to je tak všetko, čo fakticky na Maleficent zaujalo. Nikdy som nebola fanúšikom filmov, kde sa divák stráca vo víre vizuálnych efektov, keďže tým zatieňujú ich kvalitu a zmysel. Tento snímok patrí do tejto kategórie, čo je veľká škoda na film s takým potenciálom, aký rozhodne mal. Bohužiaľ, výberom réžie to ani nemohlo dopadnúť inak. Je to dosť zloba.

Noční jízda (2013)

Prozatím najlepšia snímka s Hardym, ktorý dokázal, že má gule pre one man show. Typ filmu, ktorým som sa nechala dejovo vcucnúť už od úvodných tituliek. Táto psychologicky ladená dráma trailerom nezaujme každého, ak mu ale dáme šancu, ukáže nám moment v živote človeka, ktorý sa rozhodol niesť následky svojich činov a urobiť správnu vec, ktorej sa od svojho otca nikdy nedočkal. Jeho vnútorné monológy počas nočnej jazdy na diaľnici sú plné hnevu voči otcovi, výčitiek svedomia a snahy veci napraviť. Film Ivan Locke je odrazom irónie života, poukazuje na absurditu pomyselného plánovania a dáva príklad ako vykonať životný omyl za jednu noc.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Napriek môjmu sprvu skeptickému názoru na tento seriál, nemôžem mu uprieť fakt, že je to jeden z najvzrušujúcejších a najnapínavejších seriálov svojej doby (aj keď s nálepkou stredovekej telenovely). Myslím, že je celkom náročné ho zhodnotiť objektívne, keďže každá séria je iná a hlavné postavy zomierajú ako na bežiacom páse (podobne je to s príchodom tých nových), a teda nikdy neviete, ktorá epizóda je pre vášho obľúbenca tou poslednou. Osobne najviac som si vychutnala season 1, ktorá si hravo vystačila s dynamickým dejom, prepracovanými charaktermi, a samozrejme skvelým Seanom Beanom na ktorom to celé stálo. Po šokujúcej poprave hlavnej postavy, prichádzajú ešte šokujúcejšie zvraty a s nimi bohužiaľ aj odchody polovice najlepších postáv, pričom to všetko ukončí príchod season 3, ktorý je prakticky o krvi striekajúcej na všetky svetové strany, detailných záberoch na vytrhnuté črevá, ohyzdných a zlých obroch, či kostrách- zabijakoch. Našťastie štvorka sa opäť vracia do zabehnutého normálu bez zbytočných, prehnaných záberov, ako tomu bolo v celej tretej sérii. Každopádne som zvedavá na ďalšie časti a osudy mojich obľúbencov - Jona Snowa, Cersei, Tyriona & Melisandry.

Impractical Jokers (2011) (pořad)

Táto štvorica Yankees, sú to najvtipnejšie, čo nám súčasná americká produkcia žánru tohto typu ponúka. Pre všetkých milovníkov improvizácie a situačného humoru je táto show správna voľba. Garancia okamžitého zdvihnutia nálady!

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

"Život je cesta od detstva k starobe a čo je medzi tým, to všetko nestojí ani za hovno", rúha sa mních a tak nejak to pasuje aj k samotnému filmu. Veľkolepo a nádejne pôsobiaci úvod, vákuum a záver plný prekvapení. Škoda, že sa taký nápad a s takým potenciálom nepodaril aj zrealizovať, napriek hlavnému aktérovi, výprave, kamere. Čo tomuto nápadu uškodilo, bolo tak trochu nedomysleným scenárom a réžiou... Čert to ber, príšerné to nie je, Marko ako Cyprián nemá chybu, Michal trochu zlá voľba a na Latináka ako nahlúpleho mnícha sa bez smiechu pozerať nedá (pre tých, ktorým hovorí niečo Hurka, vedia). Inák prenádherná scenéria s muzikou, ktoré podtrhnú celý príbeh a úspešne tak posadia diváka do deja, namiesto zmätenej réžie. Na slovenské pomery veľmi fajn, avšak v európskom meradle len lepší priemer.

Dorian Gray (2009)

Filmová adaptácia Doriana Graya sa len pramálo drží knižnej predlohy, takže tí, ktorí sa spoliehali, že snímka nahradí neprečítaný originál, majú smolu. Film si zachoval charaktery postáv a ich osudy, čo sa však nedá povedať o celkovom priebehu filmu a taktiež jeho zápletkách. Efekty, kostýmy a samozrejme pán Firth stoja za výbornú, ale výber mnohých hercov vrátane toho najpodstanejšieho do svojich charakterov vôbec nesadli a pokazili tak dojem nádejnej snímky... Okrem toho pár hluchých scén, pri ktorých som len márne čakala na notoricky známe prehovory do duše mladého Doriana od cynika Henryho, či aspoň dávku akcie...neúspešne. No tak to asi dopadne, keď má človek vysoké očakávania. Myslím, že pán Wilde by mal podobný názor.