Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Z mého pohledu nejlepší seriál současnosti, na čem má zásluhu hlavně chytrý nepředvídatelný scénář, Damian Lewis a, v neposlední řadě, pološílená Claire Danes. Modlím se pouze, aby tvůrce seriálu osvítilo a ukončili seriál dřív, než se z kultu stane nadstavovaná kaše, případně úplný nesmysl (jako v mnohých případech dnešní doby, např.: Prison break, Fringe, nebo Lost)

Avengers (1999) (seriál)

Pro starší děti naprostá pecka.

Revival (2013)

V dnešní době, kdy 90% českých filmů jsou rádobykomedie o nevěrách, je Revival úplný poklad. Výborný nápad, všichni čtyři hlavní herci jsou ve svých rolích vynikající a přirození. Jejich postavy jsou dobře napsané, takže jsou každý jiný, ale žádný nijak výrazně nevyčnívá. Bohužel, aby to byla komedie, na kterou se s chutí podívám znovu, je tam těch vtipných scén přece jenom málo. Škoda, jinak dědci valili slušně a na koncert bych určitě zašel. Za mě 3 a půl.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

V žádném dílu Harryho Pottera, Hvězdných válek, ani v žádném z Burtonových filmů neuvidíte tak dokonalou vizuální baštu a nemyslím tím jenom digitální triky. Jacksonovi závidím, že i po padesátce v sobě má fantazii malého dítěte a tak i dvojka Hobita doslova hladí divákovo oko a srší nápady. Scéna se sudy naprosto vládne a krásná Evangelina, která tam vlastně nemá co dělat, je výborná, tak jako všichni ostatní pečlivě vybraní herci. (Snad jen s výjimkou Medděda, ten měl být podle mého o hodně větší hromotluk, nejenom digitálně vyšší než ostatní). Ke konci tomu trošku dochází šťáva a těch dialogů je přece jenom moc, takže plné hodnocení si nechávám pro závěrečný díl.

Malé ženy (1994)

Největší doják své doby + výborné herečky v čele s nádhernou Winonou. (fakt hrozná škoda, že ve svých nejlepších letech podlehla kleptomanii a nevěnovala se víc filmařině na úrovni). Když víte, že jdete na uslzený román, tak to splní vaše nejvyšší očekávání a nutí pochybovat, že by kniha mohla být ještě lepší.

Život Davida Galea (2003)

Pro mě to byl jeden z těch filmů, kdy od začátku víte, že se díváte na neobyčejný, kvalitní, chytrý thriller a chcete si užít každou scénu. Díky výborným hercům a formě vyprávění se tak stane a vy si to za týden klidně pustíte znovu. Kromě faktu, že by se hlavní hrdinové dali vlastně označit za sebevražedné fanatiky, není co vytknout.

Láska v hrobě (2012)

Normálně se nudím, už když slyším slovo dokumentární, ale takhle dobře natočen český dokument se jen tak nevidí. Možná byl můj pocit z filmu umocněn tím, že se promítal v rámci akce na podporu lidí bez domova - Noc venku. Každopádně si myslím, že příběh lásky ze hřbitova, syrové vyobrazení kruté reality a výborná kamera pana Kadeřábka dali dohromady neobyčejnou podívanou, která se vám zaryje pod nehty. Po osobním rozhovoru s Honzou Kadeřábkem a po pochopení co vše obnášelo natáčení tohoto dokumentu, musím přidat jednu hvězdu navíc a smeknout klobouk.

Až vyjde měsíc (2012)

Správně ujetý a tak trochu jiný film s výbornými herci. Ústřední dvojice dokonalá,(Kara by mohla být klidně nová Dakota) každopádně, abych se bavil celý film, vtipných scének tady bylo i na 90 minut přece jenom málo.

Poslední skaut (1991)

Výborně natočený chytrý akční thriller ze zákulisí amerického fotbalu se sarkastickým Willisem v nejlepší formě. Divák se baví, i když to vidí už podesáté. "It was an accident, right? You tripped, slipped on the floor and accidentally stuck your dick in my wife." :D:D S dabingem dobrý, ale v originále ještě o jednu hvězdičku lepší.

Total Recall (2012)

Kate Beckinsale!!!, efekty, sem tam vyborně natočená akce. Jako remake je to hrůza, jako akční jednohubka se to dá.