Hospoda U Druhé šance (2013) (pořad)

Historicky první reality show rozhodně nezklamala, ba naopak! Unikátní myšlenka skloubit kulinářskou soutěž se soutěžícími z nižší sociální vrstvy (a tím emočně zapůsobit na diváka) zkrátka vyšla. Chválím, že se z gastronomie na veřejnosti objevila i nová tvář - Dalibor Navrátil. Tak samo, že se konečně také objevilo jiné město než Praha. Sympatický kuchař společně s rázným, ale férovým šéfem Marcelem Woodmanem mne udržovali po celou dobu pořadu na tváři úsměv a těšil jsem se na každý další díl. Rozhodně dobře, že se ČT rozhodla natočit i další sérii!

Nic než pravda (2008)

Velmi dobré téma, které se však dle mého názoru dalo zpracovat daleko lépe a zejména intenzivněji. Ve snímku Nic než pravda se totiž bohužel objevuje spousta nudnějších pasáží, které by v dobrém dramatickém filmu rozhodně býti neměly. Škoda, protože kvůli tomu ve mně nezanechal tento film výraznější emoční stopu. Tři dny ke svobodě s Russellem Crowem je jiný level.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Na podobný projekt čekali všichni fandové českého fotbalu jako na smilovaní. A nutno podotknout, že čekání se opravdu vyplatilo. Režisér Jan Prušinovský za pomoci kolegy Jakuba Koháka vymysleli velmi důvěryhodný obraz vesnického fotbalu, ve kterém se drtivá většina diváků našla. Česká televize zaváhala, naopak soukromá Nova se může smát, tohle se jí opravdu povedlo. Ondřej Vetchý, David Novotný a další se do rolí skutečně vžili, jejich hlášky a výkony nemají chybu. Výbojnej sejiál!

Babovřesky (2013) odpad!

V průběhu zbytečně dlouhého filmu (jestli se tomu tak dá vůbec říkat) vás několikrát napadne myšlenka, zda se jedná o vtip, protože tohle přece pan Troška nemůže myslet vážně. Naprosto katastrofální příběh ještě více podrazily neprofesionální herecké výkony všech zúčastněných. Dvě ztracené hodiny života! Další díly? Nevím, nechápu, nerozumím tomu...

Zmizení (2013)

Mrazivý příběh o tom, co se může stát komukoli z nás. Napínavý a zpočátku příliš očekávaný děj se postupem času mění stejně jako vaše myšlenky během filmu na to, jestli se hlavní hrdina zachoval správně, či nikoli. Jedno z nejlepších dramat poslední doby okořeněno vynikajícími hereckými výkony hlavních postav. Přestože se jedná o poměrně dlouhý film, nepropadnete pocitem nudy.

Příběh kmotra (2013)

Dobrá ukázka toho, jak to v téhle zemi funguje. Něco hodně pohádkové a zbytečné, něco naopak chybí - viz. ty jeho začátky. Píší, že je to o tom, jak se Mrázek "vypracoval" od nuly, ale to tam právě není. Jinak hodně dobré herecké výkony hlavních postav, kvůli nimž stojí za to podívat se na film (už však z jiného úhlu pohledu) klidně i vícekrát. Po přečtení Kmentových knih musím říct, že hlavní události jsou ve filmu obsazeny všechny, což je dobře. Výborné!!!