Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (16)

plakát

Tajemství loňského léta (1997) 

Myslete si o mě co chcete, ale Tajemství loňského léta je podle mě jedna z těch lepších vyvraždovaček. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí (a Sarah Michelle Gellar a Jennifer Love Hewit dokonce po čertech krásné). Co se mi na hlavním padouchovi líbí je, že nevyvražďuje přesně podle nějakého vzorce "na-tebe-mám-pifku-takže-zabiju-tebe-a-jenom-tebe", ale sem tak zabije i nějaké to ucho kolem (rybář, šerif, vedoucí obchodu) a naopak s hlavními hrdiny si nádherně pohrává.

plakát

Lebkouni (1989) (seriál) 

Ne tak dobré, aby se dalo označit za kultovní, ale ani ne tak špatné, aby náleželo mezi 200 nejhorších seriálů tady na CSFD. Lebkouni jsou zajímavým propojením krimi a science fiction, které se zaměřuje spíše na krimi. Nevtíravým a velice pěkným způsobem se snaží alegoricky poukazovat na problémy menšin ve většinové společnosti a odsuzuje rasismus. S úžasným patosem osmdesátých let, kde policajti po vzoru Drsného Harryho nosí obrovské kanóny a nebojí se je použít, rozhodně stojí za shlédnutí.

plakát

Temný rytíř (2008) 

Ne a ne a ne. Původně mi byl Temný rytíř doporučen osobou, kterou považuji za schopného amatérského kritika. Pochvalné recenze mě navnadily na filmovou lahůdku roku. Očekávání se nanaplnila. Bale prostě není Bruce Wayne. Wayne má jednodušše řečeno hranatější ksicht, mnohem(!) nesmiřitelnější pohled ve tváři a full house duševně-emocionálních problémů. Bale vypadá jako zhrzený mladíček, kterému více než o záchranu Gothamu jde o nažehlené kvádro a elegantně rozchuchaný účes. Podobně kolovaly internetem výkřiky typu "Zapomeňte na Jacka Nicholsona". Heath Ledger sice hraje svou postavu skvěle, nicméně Nolan vytvořil něco, co prostě není Joker. Co si rozhodně zaslouží pochvalu je, že přibližně po hodině a půl začíná hrát typická instrmentální hudba, kterou jsme zvyklí slýchat v závěru filmu... a najednou prásk!... akce se rozjíždí nanovo. Že to režisér nakonec zbabral a půlhodinka rozhodně přebývala je věc druhá. Skvěle vyvedený je Two-face, jak kostymérsky, tak herecky. O Robina od odpadu :)

plakát

Detention of the Dead (2012) 

Breakfast Club of the Dead. Předvídatelná partička amerických středoškolských stereotypů po škole a navíc probíhá konec světa skze zombokalypsu. Maličký rozpočet, třetiřadí herci, z nichž známější jsou je Christa Allen (Revenge) a Justin Chon (Twilight, 21 & Over). Největší problém je ale, že je film široce rozkročený na několika žánry a nic z toho nedělá pořádně. Několik málo scén se zombíky, pak hned zase skočí k psychologickému dramatu středoškoláků, aby to prostřídal několika scénami z teen komedií. Původní divadelní hru jsem neviděl, hádám, že bude lepší.

plakát

Seznam se bezpečně (2009) 

Slušně zpracovaný publicistický dokument, který vystihuje základní myšlenku. Pokud vás kontaktuje nějaký úchyl, je kretén on, nikoli vy a nebojte se to říct. Oceňuji, že se Seznam nesnížil k laciné propagandě svých služeb a případná sebereklama zůstává v mezích.

plakát

RocknRolla (2008) 

Když to zabralo jednou (Snatch), proč by to nemohlo zabrat znovu? Protože tentokrát nemáš vynikající obsazení, postrádáš humor a snažíš se to zaplácnout střílením. Ale Roden jede :)

plakát

Oběť: Lovec krve (2007) 

No nevím, jestli si Lucy Liu nepředstavovala svoji kariéru jinak, než že bude ve čtyřiceti pobíhat nahatá v béčkovém neakčním filmu. Upíry docela i můžu, ale něco takového jsem fakt už dlouho neviděl. Na zvětšené špičáky zapomeňte, tihle upíři mají na kuchání takový legrační pidinožík. Postav se mihne jenom pomálu, samotná Lucy hraje naprosto znuděně a přehrává i jako naivní a nevinná novinářka i jako krvelačná upírka prahnoucí po pomstě. Děj si to tak nějak líně šine kupředu a konec je de facto stejný jako začátek. Ze začátku je několik spíše otravných flashbacků, které děj nijak neosvětlují ani nepomáhají divákovi oblíbit si hlavní hrdinku. Nakonec jste rádi, že je po všem a pokud máte poličku na DVD s upíry, tak Rise zasunete někam třeba za nový Underworld.

plakát

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998) 

To, že výlet na Bahamy je dobře promyšlenou pastí musí být známo všem, kdo mají alespoň elementární znalosti zeměpisu. Jak už napovídal závěr jedničky, (a hlavně celkový vývar z ní) vrahovo tělo se nikdy nenašlo a onen šmejd tentokrát pobíhá hákem místo ruky a vraždí koho může. Jennifer Love Hewitt je stále krásná a místo upjatého svetříku tentokráte před vrahem utíká v promoklé bílé košili (což vypadá rozhodně líp). Jinak už je to bída za bídou. Kromě toho, že většina obětí je zlikvidována příliš snadno a rychle, jsou to hlavně logické lapsy (parta se dohodne, že budou proti vrahovi bojovat a při prvním kontaktu se rozutečou -- JLH sebere sekeru (což je nejlepší zbraň jakou parta proti vrahovi našla) jenom proto, aby ji v dalším záběru zahodila -- parta uteče do úkrytu, kde vrah naskládal mrtvoly a za pět vteřin zase úkryt opouští), které dělají z dvojky skutečně špatný film. O sidekickovi, který byl úplně, ale úplně zbytečný, netřeba se zmiňovat.

plakát

Miloš Zeman - nekrolog politika a oslava Vysočiny (2007) (TV film) 

Ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/30729535045-milos-zeman-nekrolog-politika-a-oslava-vysociny/ (budete potřebovat Windows Media Player Plugin nebo Real Media plugin do svého prohlížeče). Otřesně zpracovaný dokument, jehož režii Robert Sedláček naprosto nezvládá. Zeman je i přes svůj pokročilý věk šarmantní a ukazuje se v úplně jiném světle než v devadesátých letech, ze kterých si jej většina lidí pamatuje jako upoceného becherovkového křupana. Škoda, že Sedláček nedokázal vzít otěže pevněji do svých rukou a dovolil z dokumentárního pořadu udělat one-man-show.

plakát

Báječný svět shopaholiků (2009) 

Po Bride Wars další počin, kterému se snažte vyhnout. Pro mužské publikum je Confessions of a Shopaholic podobně kvalitní zážitek jako střevní chřipka. Jedna hvězdička za snaživou Islu Fisher a pěkně ztvárněné figuríny pokušitelky.