Fifipek

Fikus Mendieta

kraj Praha
tajná

• 27.2.2005  16:39

Druhý díl je naprosto zbytečný! Nepřináší vůbec nic nového, maximálně snad více krve, více střílení a především protiamerický postoj! Ten je zde zcela otevřený,ale je podáván dosti demagogickým způsobem ve formě výčtu zemí, které kdy trpěly konfliktem s Američany! Plete sem jabka a hrušky, terorismus zaměňuje za osvobozenecký boj a vůbec přináší takový podivný myšlenkový patvar!

• 27.2.2005  16:32
    Kostka 0 (2004)

No rozhodně lepší než druhý díl, ale dovolil bych si říct, že téma kostky je už hodně vyčerpané a nastavovat tuto kaši již opradu nemá cenu! Dáme tomu sportovní 3* a budeme doufat, že nějaký moula se nechopí čtrvrtého dílu, který bysme pak viděli v pátek v noci na Nově!

• 26.2.2005  01:42
    Království prstenu (TV film) (2004)

Na tento snimek jsem se koukal samozrejme pouze kvuli Kristanne Loken! Kristanna vypada vyborne a proto davam filmu 3 hvezdicky!-:) No a ted vazne,kdo by ocekaval neco ve stylu Pana Prstenu bude strasne zklamany, na zacatku vas to trosku namlsa,ale pak je to docela nuda, zadne bitvy, jen same pletichareni a zrada! Ale na televizni produkci urcite dobra nahrada pokud zrovna nejste milovnici Gondikovskych estrad ci Zlatych mrizi!

• 9.12.2004  21:01
    Training Day (2001)

Training day by se stal asi rychle zapomenutym, kdyby v nem ovsem nehral Denzel Washington. Ten svou postavu ztvarnil vskutku mistrovsky, jeho zkorumpovany polda je opravdu prvotridni hajzl! Ethan Hawke me take mile prekvapil a rovnez jeho vykon je spickovy! Pribeh jako takovy nic noveho neprinasi a tak davam "jen" za 4*!

• 28.11.2004  19:12
    Situace: Ohrožení (TV seriál) (2003)

Kdybyste se mě před lety zeptali, jaký bych volil propagandistický seriál, řekl bych major Zeman, oproti tomuhle seriálu se však jedná téměř o neškodné dílo. Nevím nakolik jsou filmaři propojeni s americkou vládou,ale tohle stojí opravdu zato vidět.Doporučuji díl,kde ve věznici Guantanamo způsobí smrt vězně,dostane se zato před soud a tam jí sprostí viny...neskutečné."Chci vidět svého advokáta.Žádného neuvidíte,nemáte na něj nárok,jste nepřátelský bojovník.Jsem občan USA.Nyní jste nepřátelský bojovník."Sranda,ale nechtěl bych aby se podobná zkušenost stala i mě.

• 27.11.2004  12:56

Nemůžu si pomoct,ale prostě nemá rád postavy tohohle seriálu. Agent Gibs je namachrovenej,arogantní jouda,kterej si všechno dělá po svém,neuznává autority a vůbec si dělá co chce,včetně pohlavkování svých podřízených a neustálého podrývání autority nadřízené ředitelky,se kterou spal! Agent Dinoso je sebestředný narcisistní týpek co by obtáhnul všechno co neuteče na strom a když tam přijde agenta Mossadu Davidova,která má z nějakého mě neznámého důvodu pravomoce vyslýchat a střílet po amerických příslušnících na jejich území,tak to už je vážně moc. Jinak příběhy docela zajímavé,ale jak jsem říkal,nemám rád hlavní postavy!

• 22.11.2004  18:16
    Horem pádem (2004)

Z vypraveni svych kamaradu a ukazek jsem cekal komedii, u ktere se diky Machackovi a Liskovi budu smat od zacatku az do konce. K memu prekvapeni zde pak byla spousta pasazi, u kterych jsem se vubec nesmal- myslim tim predevsim zaver filmu a naprosto dokonala scena u stolu. Film osciloval nekde mezi komedii a chvilemi az tragedii. Naprosto skvela byla pani Vasaryova, jejiz scena u stolu je opravdu nezapomenutelna. Jaroslav Dusek mohl diky sve postave dostat vice prostoru,ale to by se film mohl spise nest ve stylu Non plus ultra. Machacek dobry, Liska tradicne velice dobry, Jan Triska ve sve roli lehce nevyrazny. Byla zde vsak jedna scena dosti pretazena za usi a to ta, kde Hanka krici na Roma v KFC. Zde trosku pan Hrebejk ujel, jinak inspirace filmy jako Ammores Perros je znacna, ale absolutne mi nevadi!

• 22.11.2004  17:57

Neskutecne zabavna cerna komedie v takovem Tarantino-Ritchiovskem stylu. Sexy Liv Tyler v roli mrchy ulitle na utulny domov. Skvele sceny, super hlasky.

• 22.11.2004  17:51

Protivny sprosty holky jsou filmem na pomezi 3 az 4*! Mnozstvi dobrych forku s klasickym koncem. Lindsay Lohan je skutecne nadanou hereckou s dobrym komedialnim talentem, obavam se vsak, aby se nezahrabala v teto skatulce mladeho teenagera!

• 22.11.2004  17:45
    Apokalypsa (1979)

Apokalypsu jsem shlednul v nejdelsi mozne verzi, ale u tohoto filmu jsem se ani chvilku nenudil! Pochybuju vsak, ze si tento snimek v dohledne dobe znovu pustim. Film vrele nedopurucuji videt lidem, kteri jsou psychicky labilni nebo pod vlivem halucinogenich drog, protoze by se z nej asi uz nikdy nevzpamatovali. Apokalypsa je cistokrevne psycho, vyjadrujici presne ty nejhorsi mozne lidske pocity. Tento film vas dokaze vzit do myslenek tech, kteri tam skutecne byli.

• 19.11.2004  13:31
    Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

Tak tohle se neda hodnotit jinak! Protoze Americe patri vsichni ti Batmanove, Spider-manove a nam zase Rychle sipy! Skvela atmosfera, napinavy pribeh a hlavne Mirek Dusin rulez! U vsech plantazniku za 5* !

• 19.11.2004  12:50
    Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je presne tim typem filmu, od ktereho absolutne nevite co ocekavat a kdyz jej shlednete, zustante sedet jako prikovani na zidli a zacnete premyslet, co jste to vlastne videli a budete v nem za kazdou cenu hledat, co ze tim chtel tvurce rict, co je a co neni pravda! Vyborny film s vybornou hudbou!

• 19.11.2004  12:43
    Mizerové II (2003)

Jestlize mi jednicka prisla jako inteligetni a vtipna akcni podivana, tak dvojka neni nic vic nez obycejna trapna sragora! V prvni rade je dobre si uvedomit cilovou skupinu divaku, kterym tato "zabava" pripada vtipna a tou jsou americti teenageri okolo 15 let! Vicemene je tento snimek jakymsi pozivnim-rasove smyslejicim ve prospech cernosske komunity, kde dva cerni poldove jsou neskutecne cool a vsem nakopu zadky za neustaleho hlaskovani! Dialogy mezi Lawrencem a Smithem jsou trapne, snaha o vtip je krecovita. A finalni scena kde parta americkych policajtou si jdou zastrilet na Kubu? Tak s tim jdete do pr....

• 19.11.2004  12:29
    Blade 2 (2002)

Zatimoc se zde vetsina lidi rozplyva nad tim jaka je dvojka akcni jizda, davam prednost originalni a "realnejsi" jednicce. Dvojka je pouze preplacany rychly videoklip, ktery vam nic noveho neprinese! Docela bych chtel sedet na premiere v USA a jako jediny se smat, kdyz Marek Vasut zahlasi "kurva pica Blade" a v titulcich se objevi jen "fuck, fuck"!

• 19.11.2004  12:19
    Děti planety Duna (TV seriál) (2003)

Na televizni produkci trikove i pribehove velice kvalitni pocin, ktery oceni nejen fanousci Duny, ale i cesky divak, protoze se zde vyskytuje spousta ceskych hercu v cele Barou Kodetovou a "kurva pica Blade" Marek Vasut!

• 19.11.2004  12:14

Nejedna se o klasicky valecny film, nybrz o film z prostredi vycvikoveho tabora, kde Colin Farrell dela poradnej bordel! Snimek stavi predevsim na vybornych hereckych vykonech- nejen Farrella a predevsim atmosfere blizicimu se naszaeni ve Vietnamu.

• 19.11.2004  12:08

Po dlouhe dobe opet inteligentni komedie, kde se zasmejete diky necemu jinemu nez jsou vzduchem letajici exkrementy ci zvratky! Elisha Cuthbert prokazuje sve herecke kvality nejen jako Kim Bauer, ale take jako komedialni a atraktivni herecka!

• 11.11.2004  17:21
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Spolecne s Tour of duty nejlepsi serial o valce jaky kdy byl natocen! Spickova vyprava, vynikajici scenar a predevsim realisticky pohled na valku delaji z tohoto serialu vyjimecne dilo, ktere jen tezko bude nekdo prekonavat! Neni zde zbytecny patos a to se v dnesni dobe velmi ceni. Holt rukopis Spielberga a Hankse se nezapre!

• 7.11.2004  17:42
    Cypher (2002)

Skoda, k lepsimu hodnoceni schazi tomuto filmu par milionu do rozpoctu a lepsi scenar na zaver! Triky chvilemi pripominaji nemecke akcni serialy a zaver vam spolehlive znehodnoti zazitek z jinak docela slusne rozjeteho filmu.

• 4.11.2004  18:32
    Četa v akci (TV seriál) (1987)

Naprosto bombasticky serial, na ktery se nehrabou vsechny mozny filmy o Vietnamu. Kvalitni valecny serial, ktery ma propracovany pribeh a kvalitni herecke vykony vesmes neznamych hercu. Srovnatelne je pouze Bratrstvo neohrozenych.

• 3.11.2004  10:30
    Blackjack (TV film) (1998)

Mozna je zatim John Woo, ale pro me je tento snimek dalsim beckem! Film ma trapny pribeh, nulovou zapletku a kdyz nekdo hodi granat, tak to vypada, ze vybuchla atomova bomba! Tohle fakt ne!

• 30.10.2004  23:15

Davam tri a pul, je zde az moc sentimentu na muj vkus. Na druhe strane se zde opet objevuje rada tradicnych dialogu - Arwen (Liv Tyler) s Affleckem pri konverzaci o pornu. Nejvice se mi ale libila scenka, kdy se Affleck uchazi o praci u Jasona Lee a Matta Damona- klasicka smithovina!

• 30.10.2004  20:53
    Ženatý se závazky (TV seriál) (1987)

Al Bunda je bezesporu nejvetsi postava americke kinematografie, taky kdo jiny by mohl dat na stredni tri touchdowny behem jednoho zapasu a vystacit si s tim do konce sveho zivota! Tento serial je naprosta spicka v komedialnich sitcomech. Byly dily kdy jsem brecel smichy. Jdi Ale ty na to mas...

• 30.10.2004  20:37
    JAG (TV seriál) (1995)

Skvela propagacni zalezitost US Army, ale postupem casu me ten vseumel Harmon Rabb zacal pekne s*at! Pilot, advokat, sniper, marinak, je snad neco co ten typek neumel. Vic veci umel snad jenom McGyver!

• 30.10.2004  20:32
    Vyhlídka strachu (TV film) (2003)

Prumerny snimek o smirakovi, ktery pronasleduje mladou zenu. Nic noveho pod sluncem, Shannen Doherty predvadi, ze ma na vic nez jen na Brandowalshovske slepice!

• 30.10.2004  20:16

Velikym plusem tohoto filmu je Kevin Bacon - ten kluk se pro role parchantu proste narodil a potom Rhona Mitra, ale to je zas o necem uplne jinem...

• 30.10.2004  20:07

Davam jednu hvezdicku za Kristannu Loken, ale film je straslive decko s televiznimi efekty- no byly to vlastne efekty...

• 30.10.2004  17:36
    Ren a Stimpy (TV seriál) (1991)

Tento serial je dokonalym vychovnym prostredkem pro deti - budou si umet take udelat sbirku skritku z nosu, plivancu ci pouzitych naplasti! Neuveritelne osklivy a zabavny zaroven!

• 30.10.2004  17:12
    Spider-Man (2002)

Tak tento film me neoslovil absolutne nicim. Za prve nemam rad Tobey Maguira a za druhe primo nesnasim Kirsten Dunst - oba dva jsou tuctovi a prinejmensim misto Dunstove tam mohli vybrat nejakou aspon trochu atraktivni slecnu namisto tehle pradleny! Snimek samotny je pro me docela zklamanim, od tak slavneho comicsu bych ocekaval mnohem vic!

• 30.10.2004  17:04
    Underworld (2003)

No potiz tohoto filmu je v tom, ze kdyby tam nehrala Kate Beckinsale ve svym ultra-latex prilehavym oblecku s dokonale namakeupovanym xichtikem, dokonalym ucesem a nadherne upirskejma modrejma ocima, dal bych tomu jen dve hvezdicky! Ale takhle....