Džúbei ninpúčó: Rjúhógjoku hen (2003) (seriál)

Prostá fantasy rubačka beze snahy o jakýkoli hlubší přesah nabízející kromě spousty řádně krvavých soubojů občas zajímavě použitou hudbu a velké spektrum nápaditě vymyšlených démonů, kteří mi mnohdy připomínali stvoření ze hry Final Fantasy VII. Lepší 2*.

Ukikusa monogatari (1934)

Jeden z případů, kdy bych osobně ocenil delší stopáž, nejlépe tak o celou hodinu. Film se totiž soustředí na příliš mnoho oblastí, aniž by se jedna dostala do centra pozornosti a všechny pak vypadají pouze jako predběžný náčrt k delšímu snímku bez náležitého psychologického prokreslení. Veškeré dějové zvraty a samotný závěr pak působí příliš násilně a nebyly schopny mě náležitě zaujmout, natož ve mne vyvolat nějakou hlubší emoci, což je při zohlednění kvalitní formální stránky velká škoda. Silné 2*.

Sedm zlotřilců z cely 206 (2010) (seriál) odpad!

Tak jako každá filmová oblast i anime má svá klišé a Rainbow představuje velmi ohavné rozvinutí jednoho z nich, konkrétně obrovský důraz na přátelství zobrazovaný pomocí emocionálně přepjatých scén plných slz, křiku a příšerně sentimentální hudby. V podstatě i sebenepatrnější příležitost vyplynuvší mnohdy z každodenně prožívané události zde funguje jako katalyzátor spouštějící podobný moment, kdy se vyjadřuje hluboké a nezničitelné pouto mezi postavami a díky čemuž to kromě diváka vždy pochopí i vedlejší postavy, okouzlené až tak silně prožívaným přátelstvím. Vrchol představují závěrečné epizody první poloviny, po které sice následuje mírný vzestup daný vynořením určitých sociálních problému poválečného Japonska (prostituce, yakuza či následky jaderného ozáření), ovšem styl vyprávění zůstává stejný a jelikož se mi podobné citové vyděračství hnusí, tak nemohu hodnotit jinak.

Moji rodiče (1989)

Spíše než o hororovou komedii, jak slibuje zdejší žánrové zařazení, se jedná o ne úplně povedenou satiru na klasický obraz šťastné maloměšťácké rodinky vedenou skrze oblast stravování. Velké mínus za zbabělost tvůrců a jejich neschopnost dovést film do patřičně radikálního závěru, který by ostatně snímku slušel mnohem více. Silné 2*.

Devil May Cry (2007) (seriál)

Neznalost herní předlohy u mě znamená, že nejsem limitován nostalgií a vyjadřuju se tak jen k tomu, co mi nabídnul samotný seriál. Bohužel se jedná v podstatě pouze o negativa. Otravné opakující se stereotypy a trapné vtipy skrze epizody, nezničitelný hlavní hrdina bez adekvátního protivníka a kupa nezajímavých vedlejších postav, počínaje dvojicí občasných spolupracovnic a konče Patty, dalším důkazem, že malé děti do podobných anime nepatří. Pozitiv by se našlo minimum, možná tak povedený opening s příjemným hudebním tématem, několik povedených akčních scén a určitý vzestup kvality v epizodách předcházejích naopak velmi špatnému závěrečnému dílu. A vůbec, osobně prostě nedokážu fandit postavě, holdující po hospodách jahodovému poháru, tss. Velmi, ale skutečně velmi slabé 2*.

Alice (2009) (seriál)

Zajímavé prostředí pohybující se na hranici steampunku a postapokalyptické scifi plus několik zábavných scén v čele s mučícím duem na přelomu obou dílů nedokáže zastřít fakt, že se po většinu času jedná o hloupou akční story s nudnou hlavní hrdinkou a záplavou citově vyděračských scén vrcholících skutečně ohavným koncem. Podobné modernizace jsou zlo!

The Mummy and the Curse of the Jackals (1969) odpad!

Velmi špatný a v mnoha ohledech nechtěně vtipný pokus o horor, kde vystupuje egyptská princezna obdivující moderní šaty a nechápající šatny oddělené podle pohlaví, hekající mumie s jedním okem, dle záběru levým či pravým, a nešťastný egyptolog, který se díky kletbě mění v šakala (regionální verze lykantropie), co vypadá jako jeden z Cibulkových medvědů v špatně padnoucím obleku. "Kvalitu" filmu navíc podporuje hudba znějící jednou jako z komedie, podruhé jako z westernu, ale vždy se absolutně nehodící ke scénám, které by měla podkreslovat. Poněkud netradiční zážitek, bez něhož bych se s klidem na duši obešel.

L’Acteur (1974)

Krátké zamyšlení na téma přijímání sociálních rolí ve společnosti. Slabší 4*.

Immortal (2004)

Znásilnění egyptské mytologie Pátým elementem vykrádající vizuální a dějové prvky ze všech možných zdrojů od Blade Runnera přes Nirvanu až po adventuru The Longest Journey. Ale za scénu Anubise a Bast ukracujících si čekání na popravu Horuse hraním monopolů díky, pobavila nemálo. Slabší 3*.

Une bombe par hasard... (1969)

Anarchistické řádění jednoho muže ve městě opuštěném jeho obyvateli kvůli nevybuchlé bombě s názornou ukázkou teze tvrdící, že chamtivost dokáže překonat i sebevětší strach. Lepší 3*.