• Thriller

Hvězdy nám nepřály (2014)

Znova žáner ktorý málokedy sklame..... Vždy, keď si pozrieme film tohoto filmu, kde odohráva svoju hlavnú rolu nejaká krutá choroba je už od začiatku všetkým jasné, že to bude v sprievode sĺz, pocitov a ťažkých chvíľ. Námet bol urobený a vymyslený veľmi dobre. Vždy som obdivovala a vždy budem obdivovať silu takýchto ľudí a k tomu ešte aj možnosť zakomponovať k tejto celej realite lásku a poprípade splnenie si nejakých snov. Palec hore a kto si rád pozrie aj niečo na zamyslenie a na vrátenie hodnoty zdravia do svojho života tak odporúčam pozrieť si.

Želvy Ninja (2014)

Tieto ,,naše,, Ninja korytnačky si pamätá asi každý z detstva. Je to rozprávka, kde samozrejme víťazí dobro nad zlom, poprípade sa naskytne nejaká tragédia. Tým že je rok 2015 tak sme mohli očakávať, že do rozprávky, ktorá bola nevinne komiksová naši režiséri mali znova potrebu zakomponovať nejaké tie efekty transformerov + nejakého batmana atď ...... Takže aj v tomto prípade platí staré dobré pravidlo menej je niekedy viac :)

Hra (1997)

Tento žáner filmu patrí medzi moje menej obľúbené, ale musím povedať, že tento film prekvapil. Pozrela som si ho na základe odporúčania mojej kamarátky a naozaj neľutujem. Ani minútu som sa nenudila a každá minúta filmu bola úchvatnejšia. Od začiatku som netušila čo je v tomto filme fikcia a čo skutočnosť. Naozaj chválim námet tohoto tvorca a veľké plus ma u mňa hlavne za to, že sa to skončilo myšlienkou, ktorá nám veľa napovie a poučí nás. Bola by som rada, keby takéto niečo bolo aj tu v SR, pretože veľa ľudí by pochopilo čo vlastne všetko má. Krásny námet, skvelá réžia = vrelé odporúčanie :)

Pečovatel (2014)

Ďalší skvelý film do mojej filmovej zbierky. Uznávam, že téma je dosť háklivá, ale zase je o tom, aby sme sa my ľudia zamysleli, čo všetko na svete existuje a nebrali to ako samozrejmosť, že niečo sa takéto deje, ale aby sme chápali ľudí, ktorým sa to stáva a taktiež, aby sme vedeli byť ich oporou, alebo aby sme aspoň na chvíľku niekomu takému podali pomocnú ruku, pretože veľa ľudí to potrebuje a niekedy aj málo postačí k tomu, aby sa cítil človek lepšie. Sám film ukazuje, že aj keď sa niečo zdá ako jasný ukazovateľ nie vždy je to pravda.....

Schindlerův seznam (1993)

Musím povedať, že po zhliadnutí tohto filmu mi ostali na tele zimomriavky, ktoré mi ostali ešte dlhšiu dobu, dokonca aj keď si na tento film len spomeniem. Hrozný film a ešte hrôzostrašnejší dej filmu......obdivujem režiséra, ktorý takéto niečo dokázal vytvoriť. Bez takéhoto nahliadnutia do minulosti pomocou ľudí, ktorých napadla myšlienka priblížiť nám tieto neuveriteľné udalosti, by sme ani netušili aký ľudia dokázali byť nielen bez srdca, ale podľa môjho názoru aj bez duše. Všetkým ktorých aspoň trocha zaujíma krutosť minulosti odporúčam ako prvé pozrieť si tento pre mňa filmový trhák. Popravde ani tých päť hviezdičiek nestačí na vyjadrenie niečoho tak úžasného.

Donnie Darko (2001)

Musím povedať, že na tento film som sa pripravovala dosť dlhú dobu. To, že som si ho pozrela vôbec neľutujem a určite odporúčam každému, kto ho nevidel. Vedľajšiu úlohu v tom zohráva zase to, že nie som fanúšik sci-fi filmov, ale za pozretie to stojí a určité umenie je aj v tomto žánri filmov. Na konci je to smutné a niektorí diváci to na prvý krát ani nepochopia, alebo to pochopia až na konci, ale musím uznať, že hoci je to starý film spracovanie chválim a dej taktiež.

Sex Tape (2014)

Zábavná komédia s prvkami reálnych a skutočných partnerských problémov. Bola som na to v kine a musím povedať, že som sa dosť nasmiala a po celú dobu ma to neprestalo baviť. Nehovoriac o tom, že herecké výkony a obsadenie sa na tento film hodili ideálne. Určite odporúčam pozrieť si to, ak máte záujem zasmiať sa a mať príjemný pocit z celého dňa.

Sex ve městě (2008)

Tým, že som videla každú časť seriálu tohto istého názvu a s tým istým hereckým obsadením, nemôžem povedať ani jednu negatívnu vec. Bolo to skvelé zakončenie celého seriálu a spokojnosť je zaručená. To že zbožňujem Carrie Bradshaw už je vec verejne známa a určite by som nemohla povedať ani krivé slovko. Milujem tento film, seriál a aj všetko čo je s týmto skvelým nápadom spojené.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Tento film patrí medzi jeden z mojich najobľúbenejších a takých, ktoré by som si pozrela kľudne znova, alebo som ich už videla aj viackrát. Vrelo odporúčam ženám, ktoré nemajú vo všetkom jasno. Priznávam, že tento film som videla, keď mi bolo dosť hrozne a veľmi mi pomohol a nahliadol do duše. Film upokojí a prinúti Vás nazrieť na veci pozitívne. Vôbec už nehovorím o tom, že tam bolo skvelé herecké obsadenie v podaní Julie Roberts a ostatných hercov. Vrelo odporúčam pozrieť a určite neoľutujete.

Úsvit planety opic (2014)

Výborné pokračovanie prvej časti Zrodenie planéty opíc. Musím podotknúť skutočnosť, že keby som nevidela prvú časť tohoto filmu, tak tomuto nerozumiem a ani by mi nedával žiaden zmysel. Nie je to trhák na ktorý nezabudnem, alebo ktorý by som si pozrela ešte raz, ale kvalita, spracovanie, herecké výkony a všetko čo k tomu patrí chválim a odporúčam si pozrieť tým, ktorí sú milovníci podobných filmov.