• Thriller

Everybody Loves Somebody (2017)

Veľmi milá romantická komédia, ktorá pohladí diváka na duši. V tomto filme hlavná hrdinka rieši problém s výberom toho správneho pána božského. Popritom sa prevtelíme do života hrdinky, ktorá vlastne sama nevie, čo chce. Riešime s ňou jej problém, ale nakoniec ona sama sa rozhodne pre to správne. Film na mňa pôsobil milo, láskavo, miestami nerozhodne no romanticky. Predsa každý osud človeka je nejako prepojený a nakoniec aj tak nájdeme, to čo nájsť máme.

Dárkyně smrti (2017)

Už len ten problém, ktorý sa v tomto filme rieši o neplodnosti a následne o náhradných matkách je smutná téma a keď k tomu ešte pripočítame dobre spracovaný film a celkom príjemne postavenie postáv a ich herecké výkony, tak to diváka zaujme a poteší. Film, ktorý nezaškodí a odporúčam jeho pozretie. Samozrejme by to mali vidieť diváci, ktorých zaujímajú takéto druhy filmov. Pretože ak si to pozrie divák, ktorý má rád sci - fi, nemôžeme od neho čakať dobré hodnotenie a následne dobrému filmu klesájú hodnotiace percentá, čo je škoda, pretože niekto si takto nízko hodnotený film nepozrie a príde tak o dobrý repertoár filmu.

Berlínský syndrom (2017)

Na to, že tento film má iba 58% som prekvapená, pretože mňa to bavilo. Ani sekundu som sa pri filme nenudila. Ani jedna situácia nebola predvídateľná. To znamená, že divák sa tak skoro nedozvie, ako to celé dopadne. Napätie fungovalo aspoň z mojej strany na jednotku....herecké výkony v podaní mystérie boli perfektné. Pre diváka ktorý má rad napätie a žáner dobrodruh + psychopat je tento film správna voľba.

La cara oculta (2011)

Výborne..... tento film naozaj žiadneho diváka nenechá len tak pri svojej obrazovke chladného. Od prvej minúty, kedy tento film začal, samozrejme až do konca ma bavil. Dej bol stupňujúci, čo znamená, že od začiatku sa dej stupňoval a akcia zvyšovala. Chválim herečku, ktorá vedela zahrať tak perfektne emočné scény. Odporúčam pozrieť si tento film a hlavne sa dobre pripravte, pretože len tak ľahko si odbehnúť môcť nebudete.

Padesát odstínů šedi (2015)

Dlho očakávaný sexi zážitok na ktorý sa tešilo asi milión žien vyšiel a mali sme tu česť si ho pozrieť. Je pravda, že kto knihy nečítal nepochopí niektoré snímky (aj keď ja patrím medzi ne čitateľov) tak ja musím tento film ohodnotiť pozitívne. Myšlienka filmu perfektná ( len by ju museli aj niektoré pohlavia pochopiť ). Hodnotenie na ktoré som sa pozrela ma ohúrilo. To, že tento scenárista tento film uviedol na sviatok sv. Valentína bola podľa mňa chyba. Pretože asi polovica zo žien, ktoré na tomto filme boli, prinútili svoje polovičky ísť s nimi a v kine sme boli povinné počúvať rôzne povzdychy a smiech opačných pohlaví. Samozrejme toto pohlavie nerozumelo a ani nechcelo porozumieť o čo v tom filme ide, pretože by nepatrili k skupine, ktorá film ohodnocuje ako odpad. A aj keby sa im film páčil tak by ho len z princípu ohodnotili ako odpad. Tento film mal byť o vášni a hlavne o človeku, ktorý bol chorí a mal netradičnú poruchu. No to že nejaké držanie stola naše polovičky pochopili ako trápnosť, my ženy sme v tom videli vášeň. A zase sme pri tom, že kto chcel pochopil tento film správne a tak ho aj ohodnotil. Ale človek, ktorý tam prišiel iba ,,aby bolo,, tak samozrejme nesledoval dej a ani nepochopil. Takže tie Vaše ohodnotenia slovom odpad sú pre moju osobu neadekvátne :)

Gladiátor (2000)

Zaujímavý film, ktorý hovorí divákovi do duše a vie sa zahrať s citmi diváka. Krásny príbeh pomsty, ktorú hlavný hrdina rieši voči svojmu najväčšiemu nepriateľovi. Najlepšie na tom celom je to, že ak si pri prvom probléme myslíte, že to je najhoršie čo sa mohlo stať, tak ešte stále nie je koniec a predsa príde ešte niečo horšie. Aj keď je pravda, že chlapi si pri tomto filme prídu viac na svoje, tak ale neznamená to, že ženy by si to pozrieť nemali. Takisto stále máme romantické scény, ktoré aj nás nežné polovičky chytia za dušu :)

Hra (1997)

Tento žáner filmu patrí medzi moje menej obľúbené, ale musím povedať, že tento film prekvapil. Pozrela som si ho na základe odporúčania mojej kamarátky a naozaj neľutujem. Ani minútu som sa nenudila a každá minúta filmu bola úchvatnejšia. Od začiatku som netušila čo je v tomto filme fikcia a čo skutočnosť. Naozaj chválim námet tohoto tvorca a veľké plus ma u mňa hlavne za to, že sa to skončilo myšlienkou, ktorá nám veľa napovie a poučí nás. Bola by som rada, keby takéto niečo bolo aj tu v SR, pretože veľa ľudí by pochopilo čo vlastne všetko má. Krásny námet, skvelá réžia = vrelé odporúčanie :)

Donnie Darko (2001)

Musím povedať, že na tento film som sa pripravovala dosť dlhú dobu. To, že som si ho pozrela vôbec neľutujem a určite odporúčam každému, kto ho nevidel. Vedľajšiu úlohu v tom zohráva zase to, že nie som fanúšik sci-fi filmov, ale za pozretie to stojí a určité umenie je aj v tomto žánri filmov. Na konci je to smutné a niektorí diváci to na prvý krát ani nepochopia, alebo to pochopia až na konci, ale musím uznať, že hoci je to starý film spracovanie chválim a dej taktiež.

Sex Tape (2014)

Zábavná komédia s prvkami reálnych a skutočných partnerských problémov. Bola som na to v kine a musím povedať, že som sa dosť nasmiala a po celú dobu ma to neprestalo baviť. Nehovoriac o tom, že herecké výkony a obsadenie sa na tento film hodili ideálne. Určite odporúčam pozrieť si to, ak máte záujem zasmiať sa a mať príjemný pocit z celého dňa.

NON-STOP (2014)

Veľmi podobný film ako všetky ostatné o lietadlách, atentátoch atď. Réžia a spracovanie filmu sa mi páčilo, miestami to dokonca bolo aj napínavé. Nemôžem povedať, že všetky filmy tohoto typu sú rovnaké, ale pointa sama o sebe je podobná. Čím sa réžia líšila je celkové zamotanie príbehu, kde sa používajú psychologické ťahy na diváka s otázkou ,,kto to vlastne je?,, Znova by som si tento film nepozrela, ale do rebríčka dobre hodnotených a pozretých mojich filmov sa pridáva :)